Slonisko a Medvídek Pú (2005)

Samozřejmě jsem byl na Slonisku a Medvídkovi Pú s mladším bráškou, který byl z filmu vážně v sedmém nebi. Až tak veliké nadšení jsem tedy nesdílel, ale tenhle film mi připomněl krásné vzpomínky na klasické animované Disneyho filmy, a krom vysloveně dětského příběhu nemám důvod jít pod 5. A stejně pod ně nepůjdu.

Pokémon (1997) (seriál)

Videohry? Ve třinácti jsem je miloval. Seriál? Ve třinácti jsem ho sledoval. Pamatuju si písničku rakeťáků? Pamatuju.

Angelika, markýza andělů (1964)

Pro mě, jakožto muže, je docela složité hodnotit romantické filmy, takže při jejich hodnocení trochu přimhuřuju oči (což neznamená, že by se mi romantické filmy nelíbily, někdy to nezaškodí, ale musím mít náladu, chápete, že?). U Angeliky, markýzy andělů nemusím (přimhuřovat oči). Krásný film s nádhernou hlavní hrdinkou podle mě splňuje všechny kvality dobrého filmu (působivá výprava, hudba, herecké výkony - ty jsou mimochodem dobré takovým zvláštním, nespecifikovatelným způsobem), a ta romantika je už jen tak navíc. Dal bych i 5, ale to, co Angelice neodpustím, je ten počet mrtvých, které za sebou nechává.

Anastázie (2003) (seriál) odpad!

V rámci telenovel sem tam docela fajn, celkově lepší odpad.

Anastázie (1997)

Krásná kreslená pohádka plná pěkných písní a velice pomrvená českým dabingem (ale jen místy, některé postavy jsou namluvené a hlavně nazpívané opravdu děsně... ale co pomlouvám, že? Taky zpívat neumím...). Vzato kol a kolem by v konkurenci Disneyho veledíl uspět asi nemohla, ale nad obyčejný průměr (tedy do neobyčejného nadprůměru) ji vyzdvihuje postava netopýrka Bartoka, který může třeba takovému Mushuovi směle konkurovat.

Addamsova rodina (1991)

Nádherný černočerný humor plní tenhle film od začátku až do konce, a naprosto skvělá Christina Ricci v roli depresivní Wednesday už snad lepší být nemohla, a o tu pověstnou kapku převyšuje i ostatní úžasné členy Addamsovic rodinky.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Celkově o hodně horší než jednička, ale stejně zachovám 4 hvězdy. Tenhle film má totiž krom typických vad dvojek taky spoustu originálních a vtipných scén, které leckdy jedničku překonají (meditace v chrámu, soutěže s indiány, guano!?, pružinka na schodech :-D, nosorožec, a spousty dalších), takže už jenom proto si ty 4 hvězdy zaslouží.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Pro mě naprosto geniální komedie, která z Jima Carreyho vytěžila opravdu maximum. Jeho ksichty a hlášky z celého filmu vůbec patří mezi perly komedií. Dodnes v kruhu zasvěcených přátel ty hlášky používám. A nádherná mladá Courteney Cox? In the jungle, the mighty jungle, the lion sleeps tonight...

Gothika (2003)

Ne zase tak špatný mysteriózní film, kterému vysloveně škodí česká verze (všichni víme proč, že? Not alone...).

Rodinná pouta (2004) (seriál)

Z novodobých původních českých seriálů náleží Rodinným poutům druhá příčka (hned za Letištěm), což ovšem stejně není žádný úspěch. Začátek seriálu byl docela pěkný, možná i na jeden a půl hvězdy, ale ty aspoň trochu sympatické postavy v průběhu vymizely (Markéta Prchalová...), a byly nahrazeny, čili půlhvězda. Zprůměrujeme to, a jsme na jedné hvězdě.