• Krátkometrážní

High Maintenance (2012) (seriál)

Skvelá situačná komika založená na zaujímavých charakteroch a situáciach. Na websériu veľmi silné produkčné hodnoty, kvalitný ne/herci, dobrá hudba, super kamera. Diely majú často famóznu pointu. Evidentne je na tomto seriály aj niečo odžité. Druhá séria, ale aj niektoré časti z prvej neraz balancujú na tenkej hrane komiky a drámy reálneho života - podobne ako napríklad Louie. Jedna z najlepších vecí čo som videl v poslednej dobe. Po odkúpení websérie HBO, seriál nestráca dych a prináša fantastické diely, ktoré sa dajú bez pochýb zaradiť do zlatého fondu súčasnej televízie. Paráda.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Videl som iba prvú hodinu a pol, ale bola to taká sračka, že hodnotenie 3* predpokladá, že sa film v zvyšnom čase zmenil na veľdielo rozmerov Homérovej Iliády.

22 Jump Street (2014)

Silne uvedomelé v náväznosti na svojho predchodcu a filmovú históriu tohto žánru. To je hlavný dôvod prečo je to lepšie ako jednotka, hoci v štruktúre ide o to samé - v tom je ale ten vtip.

Zátah 2 (2014)

Tomuto hovorím zaujímavý akčný film.

Grandhotel Budapešť (2014)

Pozerať film od Wesa Andersona je pre mňa ako vrátiť sa do mojich detských časov. V zimnom škaredom počasí zasadnúť po tme k televízoru s čajom v ruke a vianocami v mysli, užiť si tie nádherné momenty preblikávajúcej obrazovky po celú dĺžku filmu a odchádzať nadchnutý, spokojný, zabavený a obohatený. Pre mňa je to skrátka nádhera.

Pod kůží (2013)

Správne chladné, audiovizuálne skvelé, emóciami umiernené, no v konečnom vyznení o to silnejšie. Koniec postráda veľkú drámu podobne ako celý film a práve to, že negraduje a nie je zbytočne dramatický dodáva záveru jeho silu. Celkovo si film drží dostatočný odstup či už od postáv alebo diváka. Uchováva v sebe mystérium, ktoré je v závere vyriešené iba čiastočne. Bol som príjemne prekvapený. Scarlett hrá dobre. 4.5*.

Goltzius a společnost Pelikán (2012)

Bavil som sa kráľovsky. Je to vtipné, vizuálne zaujímavé, nechýba dráma, pekné nahé ženy a muži a skvelá hudba. Greenaway je znova vo forme. Dúfajme. Goltzius je neuveriteľne vtipná postava.

Jess + Moss (2011)

Zachytenie prázdnin spôsobom, ktorý bol blízky vnímaniu tohto obdobia v mojom detstve. Sloboda, žiadne starosti, žiadne útrapy, priateľstvo, žiadny príbeh alebo dramatický oblúk. Len farby a každodenná rutina drobného dobrodružstva. A to všetko v strhujúcom audiovizuálnom prevedení. Super film.