Serafino (1969)

Obyčejná komedie alá Kurvahoši po italsku. Rozhodně hezčí prostředí italského venkova i když vzhledem k době ještě chudší. Adriano, ženy, sýr a víno.

Osvícení (1980)

70% Viděno poprvé v životě. Na dnešní dobu pořád dostatečný, Hitchcock už je pro mě moc starý a nudný, tohle už je akorát. Dneska už je to zase úplně někde jinde. Atmosféra a scénář pěkný, místy nedotažené a místy nejasné ale celkově to sedlo. Mám radši spíš thriller než horor, nebo když horor tak lehčí - bez brutality, krve, přehnaností. Klidně i lehce psychologický, nejlépe mysteriózní. Tohle mi sedlo v pohodě. Trochu natáhlé.90-105 minut by mi stačilo. Těch 146 minut už bych asi nepobral. Herečka ohavná, zubatá, někdy s trochu divnými pohyby, ale nakonec to filmu tak nějak sedlo, a výkony byly samozřejmě hodně dobrý a to všech, i ten kluk se mi tam líbil. Hudba a střih skvělý. Co jsem moc nepochopil je, ten konec, jakto že tam dělal správce už ve 20. letech?

Něžnost (2011)

Tohle neni komedie! Spíše romantické drama. Mělo by se to nějak rozlišovat, případně dát alespoň tu “komedii” až na konec. Ach kde jsou ty doby kdy komedie ješte znamenala smát se a když už bylo něco k breku tak to bylo od smíchu. I tragikomedie byly pořád komedie. V komediích hráli komici a komediální herci a jenom jste se na ně podívali, už jste se smáli. Pravý význam komedie je definitivně pohřben..odpočívej v pokoji.

Alex a Emma (2003)

Hrozný film a dabing Langmajera je opravdu k blití.

Kořist (2019)

Naprosto souhlasím s kolegou Helljahve. Tolik nesmyslností a blbostí v jendom filmu sráží moje hodnocení o hvězdu. Koho by napadlo v žraloky zatopeném čemsi (podzemí, kanále) sedět a probírat rodinné záležitosti. Navíc kdo by tam v hurikánu vůbec lezl. Nesympatické a škaredé herce ani nepočítám. Jinak by film ušel.

Sen o krásné panně (1995) (TV film) odpad!

To že je pohádka? Asi pro chudé. Škoda některých herců na takový film.

Vánoční kronika (2018)

Kurt tomu dává šťávu. Nechal jsem se unést a místo původních *** jsem dal zasloužených ****. A rád se podívám na pokračování. Škoda že To nemá dabing, na Vánoce by se na to pěkně koukalo.

Král (2019)

Zatim jsem neměl tu čest ale trochu dost mě odrazuje že obrázek vypadá jako obal CD nějakýho rapovýho zpěváka, historie vypadala jinak než tak jak si to představují dneska, natož lidi. Už z pohledu před deseti nebo dvaceti lety by to vypadalo o dost méně moderně a jinak, natož z doby krále klacka. Nemůžeme přece měnit pohled na historii s každou dobou a uzpůsobovat ji tomu. I když to je tak u historických filmů a natočit to zcela autenticky asi není úplně možné, ale tohle se mi zdá už ujetý. A z toho důvodu se bojim že takovýho rázu bude celý film.

Krejzovi (2018) (seriál) odpad!

Někde jsem četl že komedie má být vtipná, zábavná, humorná. Asi nějakej bulvární plátek. Dobrej odpad! Ani JS by se nemusel stydět.