• Fantasy

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Perfektný sitkom o partii kamarátov ktorý večne popíjajú v bare a robia hlúposti. Sitkom sa odlišuje od ostatných v tom, že hlavný hrdina z roku 2030 rozpráva svojím dvom deťom ako spoznal ich matku ale jeho deti to veľmi nebaví lebo to rozpráva veľmi zdĺhavo a pre nich nudne. Ale nás divákov to zaujme lebo tie príbehy ako to všetko a čo všetko s partiou prežil je proste super. Top postava je samozrejme neskutočný sukničkár a balič báb Barney ktorý je proste Legendárny. No čo dodať seriál som si zamiloval natoľko, že som ho zhltol pekelné rýchlo a udržal som moju pozornosť celý čas. Tu neplatí, že čím viac sérii tým klesá kvalita ale práve naopak stále si to drží dobré, svižné a vtipné tempo po celých 9 sérii. Len koniec ma veľmi zarmútil, čakal som trochu iný happiend ako to u sitkomu býva, ale aj preto sa to od iných sitkomov odlišuje.

Máš ji! (2018)

Dobrá komédia na nudu a na odreagovanie. Nebolo to nič prelomové a zasmial som sa. Také uletené komédie mám rad, ak sú aj herci dobré obsadený a tu to fungovalo. Film mal svižné tempo, stále sa bolo na čo pozerať, plus akčné prvky to celé obohatili.

Jednotky vesmírného nasazení (2020) (seriál)

Zaujímavý komediálny seriál, ktorý sleduje stanicu Space Force ako sa snaží znova dostať na Mesiac. Jednotka Space Force musí čeliť výzvam ako konkurenčným krajinám aj osobným problémom a denným výzvam. Seriál sa zo začiatku pekne rozbehol, super humor zábavné situácie, pekné prostredie. Ale ku koncu seriál trochu stratil na humore aj na zaujímavosti a začal sa vliecť a zbytočne chodil okolo horúcej kaše. Ale pobavil ma.

Jednotky vesmírného nasazení - Start (2020) (epizoda)

Tento seriál sa mi bude páčiť. Veľmi dobre to začalo. Bavil som sa celý diel. Ľahký humor, super postavy, dobrá hudba, prostredie aj kamera. Taký seriál na odľahčenie a spestrenie si nudy.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Nová dohoda (2020) (epizoda)

Pekný štart novej série. Dobre zasadený príbeh do starého New Yorku. Veľmi sa teším na ďalšie pokračovania, na nové postavy nové zaujímavé prostredie aj akú novú techniku tam vymyslia. Aj na to ako to všetko skončí lebo toto je bohužiaľ posledná séria tak verím, že finále bude veľkolepé.

Vyproštění (2020)

Po zhliadnutí tohto filmu som som mal zmiešané pocity, bol som trochu sklamaný ale aj zároveň trochu nadšený. Film bol niečo ako John Wick ale tentokrát si to odskúšal Chris Hemsword. Konečne sme ho mohli po dlhšom čase vidieť aj v inom druhu filmu ako film od Marvelu. Tento štýl Chrisovi sadol, drsný žoldák, ktorý nemá problém likvidovať kohokoľvek kto sa mu postaví do cesty. Filmu nechýbala akcia ani napätosť. Prakticky od začiatku filmu sa ničo dialo a stále bola poriadna akcia aj súboje jeden na jedného sme si mohli vychutnať naplno vďaka perfektnému strihu a kamere. Ale niektoré scény ma trochu sklamali, preto nedám plný počet bodov ale tým netvrdím, že som si film neužil. Práve naopak ale nie všetko mi sadlo tým nemyslím samotný koniec ten bol dosť prepracovaný a zároveň nečakaný a prekvapivý. Prostredie v Indii kde sa film točil bolo dosť skvelé a na taký film sa veľmi hodilo. Prašné Indické mesto nás zaviedlo od tých najchudobnejších častí po tie najbohačšie a ukázalo nám aký veľký rozdiel v životnom štýle tam môže byť. Tak dúfam, že Chrisa ešte v niečom podobnom uvidíme lebo taký film mu veľmi sadol.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Ak film šiel do kina tak sa objavilo veľa negativity na tento film. Moje obavy boli zbytočné fen film som si sakra užil. Neviem prečo toľko negativity sa objavuje. Novú trilógiu treba trochu inak brať ako originál staré Star Wars. Na scéne sú nové postavy, nové dejové zápletky, nový príbeh ale staronový nepriateľ Prvý Rád aka Impérium. Samotný film ma bavil veľmi, príbeh napínavý, hudba ako to v Star Wars býva bola perfektná a efekty tam niet čo vytknúť. Ale úplný záver mohli trochu viac prepracovať. Daisy Ridley, Adam Driver, a ostatný herci ako postavy boli sympatické a neokukané. Som nadmieru spokojný. A som fakt zvedavý čo bude ďalej v preďalekej galaxii.

Srážka (2016)

Kto hľadá v tomto filme logiku, ten si ho neužije. V tomto filme logika nie je čo sa týka naháňačiek a prestreliek lebo v skutočnom živote by som hlavný hrdina mŕtvy asi tak desať krát. Film si proste treba užiť iba čisto ako film. Trochu mi to pripomenulo slávnu Korbu 11. Identické prostredie, búračky a lietajúce auta a hrdinom sa nič nestane len malý škrabanec. Film samotný ma zaujal dosť napínavý až do konca a celkom sa to zaujímavo nakoniec vyvinulo tak, že ja som to ani nečakal a trochu dlho mi film trvalo pochopiť ale vychutnal som si ho. Postavy boli sympatické, šarmantná a krásna Felicty Jones dala filmu šmrnc a Ben Kingsley perlil hlášku za hláškov a bavil ma celý film.

Ledové království II (2019)

Po dlhom čase tu máme pokračovanie Frozen, na ktoré som sa celkom tešil. Jednotka bola vynikajúca ale dvojka nebola až taká dobrá, tým nechcem povedať, že sa nepodarila to nie ale trochu zaostáva za jednotkou. Niektoré piesne boli otravné ale iné zas veľmi podarené. čo sa týka samotných postav držali sa svojich rolí a bavili nás celu dobu, duo Kristoff Sven tý si idú svoje, Olaf nám dospieva a baví nás prakticky od začiatku, a ukazuje sa prehlbovanie sesterskej lásky Anny a Elsy. Dozvedáme sa aj bližšie info o Elsinej moci a smrti rodičov Anny a Elsy a to nás dostáva no do nových situácii a na nové a nebezpečné miesta. Prostredie kde sa to odohráva ma fakt dostalo, krásna animácia aj efekty to klobúk dole. Ale od začiatku to bolo trochu slabé, až po tretine filmu sa to pekne začína rozbiehať a baviť má to čím ďalej tým viac. Film bol ku koncu aj celkom emotívny a niektoré scény sa fakt dostali. a Elsa sa teda zmenila na nepoznanie na konci z nej bola teda riadna krásavica, rozpustené vlasy jej idú viac ako cop ale to si myslím, že bol aj tvorcovský zámer. Ale na 5* to bohužiaľ nebolo podľa môjho osobného názoru, ale veľmi rád dám 4*. A som veľmi zvedavý, či sa ešte niekedy do Arendelu vrátime.