Zátah: Vykoupení (2011)

Super námet, ktorý bol neskôr lepšie zrealizovaný v novom Sudcovi Dreddovi. Nebola tu žiadna logika, tá išla na úkor toho, aby sa mohli chlapci pobiť päsťačkami. Začiatok bol dobrý, potom to bol skôr trapas v podobe neustále sa repetívnych situácií. Nesedí mi tento typ karate filmov. A scenár nula bodov.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Dejovo úplne vybrakované predchádzajúce príbehy. Asi takto by sa dal zhrnúť celý StarWars do jednej časti. Vďaka tomu že som videl všetky dieli, tento bol úplne predvídateľný. Mám pocit, ako keby sa dial reštart príbehu len s novou generáciou hrdinov (a hercov). Ako fanúšik SW, budem pokračovania sledovať, či sa to aspoň trochu odkloní od toho, čo sme tu už videli.

Deadpool (2016)

Deadpool určite nie je "odrovnávak" ako boli posledné Batmany. Deadpool je len príbehovo plytká cool rozbíjačka s heftami aké tu neboli od čias blbý a blbší alebo filmov bratov Zuckerovcov a ich úplne že najviaclepších komédii v histórii kinematografie. Tak taký je Deadpool. Osobne veľkému hodnoteniu nerozumiem. Vlastne ani môjmu komentu.

Dredd (2012)

Bol som prekvapený, akú atmosféru tento film mal. V podstate som neočakával žiadny prevrat, ale podľa mňa lepšie ako pôvodný film. Minimálne to malo niečo do seba. Megacity bolo temné, skazené a svojské, scenár chabý, ale v žánry akčné scifi jedno z tých najlepších. Pripomenulo mi to zlaté akčňáky z rokov 90 (demolátor a pod.).

Diktátor (2012)

Môj prvý film s Baronom Cohenom. Som veľmi prekvapený, milo prekvapený. "Mám smutnú správu, je to dievča, kde tu je smetný kôš"? :D

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Rockandrolla a Podfuck sú filmy, ktoré Ritchie už podľa všetkého nikdy neprekoná. Rád by som sa mýlil. Musím však povedať, že U.N.C.L.E. je od čias týchto dvoch filmov kvalitou najbližšie. Má ten špecifický gajovský rukopis. Dúfam, že v tomto bude pokračovať a teším sa naho najbližší "Knights of the Roundtable".

Predestination (2014)

Najväčšie psycho scifi o cestovaní v čase aké som videl. Čudný film a o to viac sa čudujem, že sa nestal kontroverznejším.

Ant-Man (2015)

Určite nie najlepšia komixovka. Neni v nej nič prevratné ale je to celé podané vtipne a s eleganciou. Celý príbeh čitateľný bez neočakávaných zvratov. Aj tak som však rád, že sa komixkovky v dnešnej dobe točia v takom hojnom množstve, sú to príjemné oddychovky a Ant mana som mal vždy rád.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Bolo by to jednoznačne za 5*, keby neexistovali tie najnovšie série.

Hon (2012)

Šialenstvo, a chcem ho viac zo škandinávskej produkcie (na Ondskan to však nemá).