LEGO® příběh (2014)

Občas som sa zasmial, podarené vtipy s potešením na konci filmu v podobe Willa. Príbeh však pojašený statočne, čo mi veľmi nesedelo.

Chart Show (2014) (pořad)

1* za rockové kolo, ináč to je tragédia..

Ghost in the Shell 2.0 (2008)

Vizuálne nádherné, atmosferické orgie tak ako to len v japonských anime môže byť. V príbehu som sa postupne strácal a nakoniec mi asi ušla aj oná príbehová pointa :(

Slídil (2014)

Gyllanhaal v tomto filme bol opäť skvelý. Postupne sa vypracoval vo výborného herca. Najviac ma naposledy presvedčil vo filme Prisoners a včera tomuto výkonu teda vôbec nezaostával. V takejto role som ho ešte nevidel.. zákerná sviňa a hajzel, bol mi nesmierne nesympatický a presne to sa hodilo. Teším sa na ďalší jeho počin.

Zodiac (2007)

Veľký film.. dobrý film..

Zjizvená tvář (1983)

Carlitova cesta sa mi páčila o niečo málo viac, bola emotívnejšia avšak tu to bolo všetko také pragmatické, syrové tvrdé bez romantiky. Al Pacino to zahral skvele, hneď od prvého momentu som ho nemal rád a to ja mám Al Pacina veľmi rád :) Zahral to skvelo.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Film o tom, ako Shia LaBeouf ťahá Megan Fox za ruku. Ona je pekná, transformery sú štýlový, efekty pekné. To je tak všetko čo sa dá o tomto filme povedať.

Transformers 3 (2011)

Príliš dlhé, nezaujímavé a príbehovo nudné. Film len o efektoch a to ja nemusím. Tá modelka čo sa hrá na herečku by mohla trochu pribrať, je vychrtlá, mimochodom ona a Shia majú úplne zbytočnú rolu, ktorá bola vtesnaná na silu, len s tým že ona je tam len ako výstavná skrinka. Je to blockbuster a on je škaredý, nevidím význam jeho obsadenia (ale to som nevidel ani v jednotke ani v dvojke). Efektná frajerina, príbehom slabučka sračka, presne ako to majú ľudia radi.

Transformers: Zánik (2014)

Z dákeho mne neznámeho dôvodu, to bolo lepšie ako 3ojka.. Avšak stále nuda. Obdobne ako v trojke. Príliš dlhé, keby to bolo lepšie zostrihané dopadlo by to ináč.

Carlitova cesta (1993)

5 rokov som mal tento film v archíve, a nikdy som si ho nepustil a až teraz som pochopil, o aký skvost som prichádzal. Hlboký film s hlbokou myšlienkou, perfektné dialógy a napínavé scény. 2,5 hodiny mi bolo málo, privítal by som dáky director cut z aspoň 5 hodinami :). Vtedy v Amerike a Godfellas je slabý odvar voči Karlitovej ceste, avšak v mafiánskych filmoch u mňa stále vedú Nedotknuteľný. Next main goal "Scarface" ktorý mám tiež už niekoľko rokov v archíve, teraz viem, že si ho musím čo najskôr pozrieť ;)