Babel (2006)

Toto je taký druhý Crash - čím však nechcem naznačiť, že je neoriginálny, pretože si myslím, že opak je pravdou. Babel prevzal štýl rozprávania a rozráva svoj vlastný unikátny príbeh. Myslím, že takým tým hlavným posolstvom, ktoré sa mi vrylo do pamäte, je, že všetky činy majú svoje konzekvencie, aj keď možno nie priamo na aktéra.__Dôkazom jedinečnosti tohto filmu je, že som ho videla iba raz pred asi 4 rokmi a ešte stále si ho veľmi dobre pamätám. Pritom sú aj filmy, ktoré už o týždeň neviem, o čom boli.

Přátelé (1994) (seriál)

Prvé stretnutie s Priateľmi som zažila ešte ako fakt malá na Supermaxe. Tam dávali tak maximálne prvé tri série (stále dookola), ale už vtedy som si tento seriál zamilovala. Skutočná mánia ma posadla až neskôr, keď Priatelia začali bežať na Markíze o 19:30. Každý deň na minútku presne som bola nalepená na televízore a čakala na ďalší fenomenálny diel. Ťažko mi je posúdiť, či mám radšej pôvodné série alebo tie novšie, pretože všetky majú pre mňa rôznu kvalitu. (Btw.: Ja ich rozdeľujem udalosťami v Londýne.) Prvé série sú svieže, originálne, nezaťažené privysokými očakávaniami. Postavy ešte ani zďaleka nevyčerpali svoj potenciál. V neskorších sériách sa pridal dôraz na dej, čo je len prirodzené. Môže to však pôsobiť trochu "telenovelovito", ale zároveň aj o to napínavejšie a "návykovejšie" pre diváka. Epizódy však svoj humor nestratili, naopak, z dejovej línie vyťažili maximum. Ešte mi nedá nespomenúť, že okrem originálu som sledovala Priateľov aj s českým aj so slovenským dabingom a musím povedať, že aj preklad (menej zabitých fórkov), aj samotný dabing boli lepšie slovenské.

Chirurgové (2005) (seriál)

Páči sa mi ako sú tu skĺbené zaujímavé medicínske prípady s osudmi veľmi rôznorodých postáv. Navyše komentáre na začiatku a na konci pridávajú pocit hlbokej myšlienky a hudba k jednotlivým dielom je proste fenomenálna.

Osudový dotek (2004)

Veľmi drsný film, ale napriek tomu geniálny. Na konci, keď zaznieva Oasis, som vždu úplne hotová...

Shrek Třetí (2007)

Už to stratilo na originalite a to sa ukazuje ako dosť kritické. Vtipy sú stále niektoré dobré, ale celkový dojem už zďaleka nie je to, čím býval. So značnou mierou sebazaprenia dokonca priznávam, že občas Shrek tretí pôsobil až trápne.