Batman (1989)

Voľakedy bol toto parádny film. Dnes ma už až tak neberie. Asi to bude tým, že sa mi už okukal. Škoda...

Robin Hood (2010)

Uvedomujem si zopár takých tých 12-do-tucta komerčných momentov, ale odhliadnuc od nich sa mi tento Robin Hood veľmi páčil. Samozrejme, že sa tvorcovia do veľkej miery spoliehali na to, že úspech prinesie už len prítomnosť Rusella Crowea a Kate Blanchett. A ja sa im ani nečudujem. Film by musel mať veľmi zlý scenár, aby s takýmto obsadením nebol úspešný. A to tento snímok zďaleka nie je. Napriek značnej dĺžke, človek nemá šancu sa nudiť. Pravdepodobne vďaka slušnej akcii, živým dialógom a občas aj sviežim fórkom. Plus oceňujem dejové zameranie, ktoré by oprávňovalo film na meno "Robin Hood Begins" :-)) A páčila sa mi aj hudba k filmu.

Iron Man 2 (2010)

Preklínam ľudí zodpovedných za to, že nám kiná vnucujú dabingové verzie. Inak bol Iron Man 2 celkom cool. Bavilo som sa výborne a až po ukončení som zistila, že film má prekvapivo vyše 2 hodín. Avšak oproti Jednotke filmu trochu chýbala taká tá elegancia jednoduchosti.

Peggy Sue se vdává (1986)

Kebyže som nečítala knihu Replay od Kena Grimwooda predtým, ako som videla tento film, určite by bol pre mňa absolútne prelomový a maximálne originálny. Takto je síce príjemný a dokonca ma zastihol v takej nostalgickej nálade, že zahral presne na správnu strunu, ale nemyslím, že je viac ako len priemerný. Kto chce pochopiť, ako to myslím, keď vravím, že snímok ani z polovice nedosiahol svoj potenciál, nech si prečíta horespomenutú famóznu knižku.

Pláž (2000)

Napriek krirtike, ktorá zaznieva na účet tohto filmu z prekvapivo veľa zdrojov, sa mi zdá, že Pláž je parádny film. Obzvlášť preto, že si ho aj po rokoch pamätám. Možnože to nie je až taká kultová záležitosť, akou ju asi autori chceli urobiť, ale inak solídny a pohodový snímok (s o to kultovejším soundtrackom:-).

Alenka v říši divů (2010)

Dejovo takmer podpriemerné a ani vizuálne nič extra. Jedno z najväčších sklamaní v poslednom období.

Mstitelé (1998)

Príliš čudné, aby to dávalo zmysel. Ničím nespôsobuje, aby si divák snímok zapamätal.

Past (1999)

Všetkým sa hrozne páčilo, ako to iskrilo medzi Connerym a Zeta-Jonesovou. K tomu len toľko - veď by mohol byť jej dedko!! Inak podľa mňa priemerný film.

Kawasakiho růže (2009)

Začiatok mi pripadal taký pomalší a už som sa obávala, že to bude nuda. Ale od okamihu, keď manžel priviedol milenku a začali manželke vykladať, ako musí počúvať "vnútorný hlas", to bola paráda. Aj som si pomyslela - keby som bola na jej mieste a vlastnila zbrojný pas, manžel je v prúseri...:-) Potom sa začal scenár sústrediť na iný predmet a snímok chvíľami pôsobil skoro ako dokument. Dlhé minúty bol venované často len monológom zopár hlavných postáv. Tie však boli napísane geniálne - hlavne keď si spätne uvedomím, že v rukách iných autorov, z nich mohla byť umelecká nuda či klišé plné pátosu. Vidím to ako pomerne odvážny krok, ktorý dielu dáva pridanú hodnotu a zároveň hercom poskytuje obrovský - a napokon aj dobre využitý - priestor. Obzvlášť postava Chudíkovho vyšetrovateľa bola veľmi zaujímavým obohatením. Celkovo však dej nehodnotím podľa toho, ako je reálny, či ako s ním súhlasím. Film hodnotím len ako film, čiže ako umelecký prostriedok slúžiaci na vyjadrenie pocitov autora a na pobavenie diváka. A z tohto hľadiska sa mi veľmi páčil. Hlavne nezabudnuteľný záver.

Quantum Leap (1989) (seriál)

Úplne parádna záležitosť. Pôvodne som si myslela, že tu bude viacej toho sci-fi, ale ukazuje sa, že je to skôr o ľuďoch a dobe ako o fyzike. Každý diel má originálne prostredie, napínavú dejovú líniu, celkom fajn humor a vždy sa končí tak, že máme teplo pri srdci. Navyše mladý Scott Bakula bol strašný fešák.