Klíšťata (1993)

Než se objevila klíšťata, věděla jsem, kdo koho znásilnil, kdo má problémy s tátou a kdo sám se sebou. Nebýt těch podivných psychologických sond do života problémové mládeže, hodnotila bych daleko lépe. Jinak samozřejmě myšlenka zmutovaných klíšťat je výborná a stálo by za to natočit o nich nějaký další kvalitní snímek bez psychologicujích keců.

U6 - Úžasný svět vědy (2014) (pořad)

Petr Vaněk coby majitel továrny a Karel Zima coby jeho poskok jsou výborní. Co mě ale na U6 baví nejvíc, je svět vědy a techniky podaný takovou formou, kterou mám ráda: tematicky laděné jednotlivé díly, fyzikální pokusy a Vaňkův černý humor (samozřejmě přiměřený cca dvanáctiletým dětem).

Slasher (2016) (seriál)

Sarah se vrací do rodného domu, aby se vypořádala se svou minulostí. Mezitím se ale někdo, kdo si říká Kat, rozhodne vypořádat s minulostí celého městečka... První půlka první série je skvělá: obyvatelé padaj jak hrušky a vypointování (ač neoriginální) se mi vlastně líbilo. Jenže pak to začne být osobnější a poslední díl byl pro mě obrovským zklamáním. Teda až na tu finální scénu s maličkou roztomiloučkou blonďatou holčičkou, hehe. Doufám, že bude druhá série s jiným místem, jinými herci a jiným vrahem. Kdyby se to rozjelo jako seriál o masových vrazích (jedna série jeden vrah), vůbec bych se nezlobila.

Spící agent (2015)

Jesse Eisenberg už dávno není tím roztomilým Zuckerbegrem, zato Kristen Stewart je pořád stejně divná jako ve Stmívání (pořád neumí zavřít pusu, pořád má divný pohledy a pořád se neumí učesat normálně). Přiznávám, že jsem z týhle komedie (ehm) trochu rozpačitá. Kdyby ústřední duo hráli neznámí herci, bylo by mi to asi milejší. Takhle se bohužel nemůžu od těch dvou odpoutat a srážím tuhle naprosto průměrnou americkou komedii (ehm vyhulenou) do dvouhvězdičkovýho pekla, protože mě nebaví, jak tvůrci všechno vsadili na dvě hvězdná jména a zbytek dovycpali vatou. Ano, nápad s tajným tajným (!) agentem je naprosto supr, ale já se u American Ultra nudila jako už dlouho ne.

Judy (2014)

Uršula a její společníci byli dost nepříjemní aneb ke strachu z klaunů se právě přidala i fóbie z pierotů... Ale pak je tu Mary, která po celou stopáž pobíhala v těsných mini šatičkách, které končily těsně pod zadkem, s podpatky, že bych v nich nesešla ani schody, a ty její umělý prsa, přetažená konturka a blonďatý vlasy... Zeptám se jen jednou: nemohla ji Uršula ubít krumpáčem/stěračem/čímkoli hned v tom autě? Bylo nutný hodinu trpět pohledem na takovou, ehm, ženu? Dvě hvězdy za finální scény.

Pátá vlna (2016)

The Fifth wave není vyloženě špatný film, ale bylo fakt nutné na tu preapokalyptickou myšlenku šroubovat sexy kluka, co se zamiluje do Chloe a ona do něj? Ach jo,takhle je z toho průměrný teenage snímek a la Labyrint s nižším rozpočtem, slabšími triky, ale zato s Chloe.

Wer (2013)

Konečně film o vlkodlacích, co ukazuje víc než jen namakaný prsa a divoké pohledy do kamery. Postavy mi tedy k srdci nijak zvlášť nepřirostly, ale když přijde na přeměnu, tak jsou scény v uzavřených prostorách ty nejlepší. Na druhou stranu mi vadil ten dokumentární styl a hlavně - a to především - mě vytáčela ta ruční kamera!!! Mohl by zas někdo natočit horor bez ruční kamery, prosím?

Terapie láskou (2012)

Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo. Terapie láskou se snaží propojit svět magorů v jednu velikou zábavnou kouli, kde můžete sázet na fotbal, tančit, psát dopisy a nebrat prášky. Mně tenhle svět ale nijak neokouzlil a oba titulní herci mi ve svých rolích teda strašně nesedli. Jennifer Lawrence si hraje na znalkyni a Bradley Cooper je zas hrozný idiot. Navíc podle mě není ani na Jennifer pěkný pohled, nevím.

Mimoni (2015)

Po úvodních 15 minutách mohl film skončit a byla bych spokojená. Rozvléct kraťas na devadesát minut s jedinou normálně hovořící postavou, je marnost nad marnost. Ano, mimoni jsou veselá kopa plná báječných nápadů a podivností, ale v téhle formě to zkrátka nefunguje. A teda nefungoval ani Londýn, královna Alžběta nebo ten Scarletin poskok.

eXistenZ (1999)

"Řekněte mi pravdu, ještě pořád hrajeme?" Wow, Cronenberg je mnohem lepší, než jsem čekala. Mám ráda tyhle filmy o virtuální ne/realitě a nebýt těch nechutných želé konzelí, kdy forma zvítězila nad obsahem, hidnotila bych nejspíš všemi pěti. Pusťte mi dalšího Cronenberga!