Grimsby (2016)

Tohle je to, co považuji za úspěšnou parodii na současnou politiku, na akční filmy a na britské filmové hvězdy. Nikdo nezůstal ušetřen, ani Harry Potter. Spousta scén zůstane nesmazatelných, ať už jde o vysávání jedu, dámu v zelených šatech, Harryo Pottera, kluka, jehož matka je Židovka a otec Palestinec, nebo prostě Sacha a jeho alter ego Nobby. Oddychovka, jak má být.

Absence (2015)

Atmosféra skvělá (ve studeném bytě zazvoní budík a chlapík zjistí, že zase spí sám), ale ta pointa, která není vypointovaná? Tohle není kraťas, tohle je šot :D

Přestupný rok (2010)

Irsko a Amy Adams - to nemůže zklamat, říkala jsem si před filmem A taky že ne. Navíc ten Ir je fakt sympaťák a s někým takovým si umím představit život. Přestupný rok je romantická komedie, která vám dá přesně to, co od ní čekáte. Zejména ta irská příroda je prostě krásná. A pak se mi líbila ta scéna, kdy si Amy prohlíží prsten a všechno jí to dojde. A ten požár. A jak jdou na hrad u nádraží. A jak nabíjí telefon v Declanově hotelu. No, zkrátka je tu celá řada scén, které mi uvízly v paměti.

Český lev 2015 (2016) (pořad)

Neurazí, nenadchne. Co ale nechápu, je přítomnost Lucie Výborné coby hlavní (ehm vlastně jediné) moderátorky večera. Chtělo by to nějakou příjemnou změnu moderátora a taky něčím ten večer prokládat. Hudební čísla byla fajn, ale chtělo by to něco víc filmového. Přehrávání nominací mi přišlo taky nošení dříví do lesa, protože tahle videa do nás ČT hustí už pár pátků.

Pařížská blbka (2015)

Nejen že mi Connase, Princesse de couers nebyla sympatická, ale ona je i hloupá. Tak primitivní vtípky jsem opravdu nečekala. Miluju komedie-parodie, ale nesmějí být vulgární, prvoplánové a takhle debilní. Tohle mě totiž nebavilo, Camille Cottin je ošklivá (a nesympatická, jak už jsem psala) a film Connase, Princesse de couers je jen nechutným výsledkem toho, jak se říká, že Francouzi nesnáší Brity (ač by se všechny Francouzsky nejradši oženily s Harrym, neb William už je ženatý).

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Ze dvojky mám naprosto totožný pocit jako z jedničky - přebarevná veselá záležitost a trhanými pohyby jednotlivých postav, bez psychologie či hlubší myšlenky (ne, ústřední motiv špičáků pro mě není dostatečně hluboká myšlenka). Co je ale ve dvojce Hotelu Transylvania mnohem lepší, je děda Vlad, prastarý upír, který pohrdá lidi. Jop, to je za mě sázka na jistotu a Vladovi přihazuji jednu hvězdu navíc.

Hladová srdce (2014)

Anorexie je vážný problém a Mina tenhle problém měla. Hungry hearts jsou hodně nepříjemným snímkem, který se odehrává zejména v uzavřeném prostoru malého bytu, kde mladá rodina bydlí. Zvenku to vypadá, že tím bláznem je on, skutečnost je jiná. Skvěle vygradované, perfektní kamera, bohužel pro mě nepříjemní herci (ona mi připomíná Mariku Šoposkou a on toho divnýho pošťáka z Dr. Quinnový).

Les sebevrahů (2016)

Skvělý potenciál, slabší - hororově průměrný - příběh, podaření duchové a jedna nebo dvě nepříjemné lekačky. Les sebevrahů se ve výsledku stal průměrným hororovým zážitkem, který pár dnů po dokoukání zapomenete.

Jenny Lewis - Just One of the Guys (2014) (hudební videoklip)

Jsem k těmhle holkám s vousama poněkud skeptická, nicméně musím uznat, že Kirsten Stewart se konečně našla. Jako chlap vypadá rozhodně líp jak ženská: brada, oči, zuby... to vše je ve sportovní soupravě s kšiltovkou a mohutným knírem naprosto v pořádku. Brie Larson je naprosto roztomilá a Ann Hathaway prozradí spolehlivě rozesmáté oči. Pokud jde o melodii, není to nic zapamatovatelného a text mě příliš neoslovil.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Oscar a politika jsou spolu propojeni, co si pamatuju. Alespoň v novodobé historii Výročních cen. Proto není divu, že měl Chris Rock potřebu se vyjadřovat k tomu, jak jsou oscary bělošské a že by tam mělo být víc černých a bla bla bla... Fakt to bylo nutný? Musel v každém svém moderátorském vstupu mluvit o tom, jak letos nebyl žádný nominovaný Afroameričan? Neviděla jsem tam ani Eskymáka, Japonce či Inda. Ale možná se jen blbě koukám. Nebo prostě řešej zas jen problémy, kde nejsou. Záznam jako takový těží zejména ze slavnostní atmosféry, a proto - i když je moderátor úplně mimo - stojí za to předávání vidět. Všechny ty šaty, děkovné řeči, zábavné předtočené předěly... to se mi líbilo. Příští rok rozhodně chci koukat zas a děkuji České televizi, že mi umožnila koukat na přímý přenos z pohodlí mé postele. Příště jen prosím, aby v reklamních blocích byly lépe vybrány ukázky, protože o Jakubu Vágnerovi a jeho rybích výpravách se mi zdálo.