Monstrum (2008)

Srovnání s Godzillou Cloverfield snadno vyhraje, ale jinak... Fajn, já chápu, že vztah Roba a Liz je ta zásadní věc, kterou sledujeme. Bohužel u katastrofických filmů to chce něco originálnějšího, než jít hledat holku, se kterou už nechodím. Protože rozjížděčka je naprosto otravná a mně je fakt líto, že Rob nemohl stihnout dřívější letadlo a odletět už před týdnem, protože ten výsledek byl takovej rozpačitej. Scény v ulicích byly dobré, armáda poněkud zbytečná a chybělo mi nějaké lepší propracování celé té... ehm věci. Proč? Odkud? Cíl? Atmosféra taky nebyla nic moc, snad jen ty zvukové efekty, kdy jsem měla pocit, že jsem přímým účastníkem pátrání po Liz.

Julia (2014)

Komentář obsahuje možné spoilery, protože mě Julia fakt vytočila: Trapný céčko, který si hraje na kvalitní béčko (nic proti blbým hororům, ale všechno proti špatným blbým hororům). V Julii nefunguje nic: nejste na ty kluky naštvaný, protože Julia je naprosto pitomá. Nejste naštvaný na Julii, protože Julia byla tak trochu v právu. Naprosto nechápu postavu Sadie - zasvěcovačky a hlavně pak to, jak se sprchuje s Julií. Aha, už vím, tenhle thriller natočil chlap, takže když chlapíkům naštvaná Julia řeže penisy, je jasný, že bude potřebovat někde vybouřit svoje romantické já. Ne, v Julii je všechno špatně a ještě to neodsýpá. Konec je naprostý výsměch všem podobným snímkům a navíc - pohraje si s baseballkou a najednou je v pořádku? Ach jo.

Hvězdný prach (2007)

Ten pocit, když film skončí a vy ho hned chcete vidět znovu - to jsem zažila při Hvězdném prachu. Herec, který hrál ústředního hrdinu, mě příliš neoslovil (až po proměně mi přišel aspoň zajímavý a zapamatovatelný), ale ty vedlejší postavy, ty stály zato (ano, mluvím zejména o Robertu De Nirovi). Skvělý nápad byl i motiv zdi, mrtví bratři a pak samozřejmě ta padající hvězda. Romantická fantasy, u které jsem se chvílemi upřímně smála. Kdo by to byl řekl... Jestli je Pán prstenů aspoň z půlky tak dobrý, možná nastal čas, abych se s Gandalfem, Frodem a dalšími seznámila blíže.

Angèle a Tony (2010)

Čtyři hvězdy za skvělou hudbu (nikdy by mě nenapadlo, jak krásně může znít klavír ve správnou filmovou chvíli), za skvělé herce v hlavních rolích a hlavně za ten moment, kdy to celé do sebe skvěle zapadne. Velike francouzské ach, ačkoli první půlka dává smysl až po zhlédnutí celého filmu.

Oko za oko (1996)

Možná kdyby byl lépe (uvěřitelněji) obsazený hlavní pár, stala by se z toho nadčasová bomba á la Taken. A taky by to s tou dceru muselo dopadnout trochu jinak, atraktivněji... Vlastně tohle je přesně ten problém. U Oko za oko po úvodní zápletce, která přijde teda možná zbytečně brzy, už víte, jak to celé dopadne. Kiefer byl ale fakt slizký a scéna v domečku a následná konfrontace s matkou patří k jedněm z jeho hereckých vrcholů tohohle filmu

Lovecká sezóna: Strašpytel (2015)

Ehm, omlouvám se, ale tohle byl omyl. Není mi deset a modrý vlkodlak pro mě není dost atraktivní, aby utáhl celý animák. Dobrý byl snad jen ten Buřtík, co měl pořád hlad a nosil svetr. Ke psům ve svetru mám důvěru, neb pes, který nosí svetr, vám přece nemůže ublížit, že jo.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Poněkud zdlouhavý film z atraktivního prostředí mexicko-amerických hranic se skvělou Emily Blunt v hlavní roli. Benicio v roli, která mu snad byla ušita na tělo, byl nepříjemný už od chvíle, kdy se uvelebil v letadle. Bohužel to moc neodsýpá, akčních scén je zoufale málo a bezradných pohledů Emily Blunt je zas zbytečně mnoho. Jako jednohubka ano, jako kult zcela rozhodně ne

Pravdivý příběh herečky (2014)

Průměrný film o zajímavé herečce s mizerným obsazením,špatným scénářem bez špetky gradace a hlavně ta hallmarkovská atmosféra to úplně ničí. Souhlasím s tvrzením, že Brittany si tohle nezasloužila.

Chitty Chitty Bang Bang (1968)

Rukopis Roalda Dahla je v Chittym zcela zřetelný. Dokonce jsem chvílemi měla pocit,jako by se v záběru mihl pan Wonka (zejména ve scénách z továrny na sladkoati a pak v tom panoptikálním zámku ve Vulgarii). Chitty Chitty Bang Bang je stařičký film, přesto musím říct, že mi tohle muzikální brnkání na struny fantazie přišlo vhod. Škoda té stopáže a místy hluchých nápadů (cukrátka apod.), protože nápady by vystačily na dva filmy, ale tvůrci dva filmy natlačili do jednoho. Škoda.

Noci s nepřítelem (1991)

Na tomhle filmu mě nejvíc štvala celá řada nelogičností (jak se ona naučila plavat, jak on kouknul na mísu pod správným úhlem, návštěva cizího chlapa u matky...) a hlavně, jak šlo všechno podle plánu. Námětově dobré, skvělá Julia v době své největší slávy a manžel s hnusným knírkem (vzkaz pro mé budoucí já: nikdy si neber chlapa s knírkem).