Babadook (2014)

To jsem nevěděla, ze Carol z Polanskeho Repulsion se vdala a měla syna... Babadook se snaží strašit trochu timburtonovsky strašidelnou knížkou s bubákem a děsuplným příběhem. Což je v pořádku a mně by se to rozhodně líbilo. Dokud nepřijde bubák a psychické problémy matky a syna - oba jsem měla chuť profackovat a nenechat je sežrat Babadookem.

Klikař Charlie (2007)

Dobrý nápad a celé to bylo dost zábavné (bezesporu zejména kvůli milé zmatkařce Jessice Albě), ale protože tam byli všichni ti tučňáci a já z toho ve výsledku měla pocit, že vykradli 50 krát a stále poprvé, musím filmu Good Luck Chuck jednu hvězdu ubrat. Protože na obnažený prsa (a že jich tu bylo) mě ve filmu neutáhnou.

Vrásky (2011)

Takhle příjemnou animaci jsem ve filmu dlouho neviděla, takže musím uznat, že Španělům se tenhle snímek o stáří velmi povedl. A povedl se zejména atmosférou, ať už jde o utajovaný bazén, podivně nekonkrétního lékaře, který své pacienty už neobtěžuje diagnózou nebo ono zlověstné vyšší patro, kam odchází lidé dožít. U Arrugas se vám sevře srdce nad tím, jak jsou lidé ve stáří bezmocní a vydaní napospas svým nejbližším.

The Collector (2009)

Ne, tohle není variace na sérii Saw. V Saw není totiž šokující samotné násilí, ale prostředky, které k němu vedou (a hlavně ta myšlenka, samozřejmě). The Collector je bohapustej úchylák, co má rád krev. Žádné vazby, vztahy, ideje, nic. To, že někoho natáhnete na rybářskej háček, z vás ještě mistra neudělá.

Oni (2008)

Slovy Liv Tyler, do skončení snímku jsem netušila, proč jim tohle udělali. Takže ve výsledku mám pocit, že v tomhle hororu zas vyhrála forma nad obsahem, i když našlápnuto měli The Strangers kvalitně (super masky).

Babi (2015)

Předvídatelná nezábavná road movie o tom, jak se babča snaží své vnučce sehnat prachy na potrat. Ne, to že uděláte z babči lesbu, není záruka kvalitního artového filmu.

7500 (2014)

Začátek dobrý, pointa mě dostala, ale nakonec mi přišlo, že tam toho všeho bylo nějak moc. Lekačky nepříjemný a Ryan Kwanten je pořád ten samej Jason z True blood.

Sufražetka (2015)

Britský film o britských ženách a jejich touze po volebním právu. Je strašná škoda, že šla do kytek celá ta linka s Maud, protože jsem čekala nějaké rozseknutí. Pár hodin po projekci filmu mi přijde, že někdo viděl jedno dobové video a k tomu vymyslel příběh a vatu okolo. Což by samozřejmě nebyl problém. Kdyby ovšem ta vata nezůstala pouhou vatou, kterou nezachránila ani charakterní lékárnice v podání Heleny Bonham Carter a Meryl Streep v epizodní roli (stačilo nechat ty fotky v rámečku na zdi a z účasti Meryl bych měla stejný pocit). Carey Mulligan se snaží, seč jí síly stačí, ale jakmile se objeví na scéně politika, vztahy mezi ženami jdou stranou a všechny se rvou jak buldoci za svoje (volební) práva. Někdo tu moc tlačil na pilu a filmu to strašně uškodilo.

Lie with Me (2005)

Ne, když chlap před kamerou zabimbá žaludem, nemusí z toho být dobrý film se zajímavou myšlenkou. Aspoň v Lie with me tomu tak není. Teda, žalud tam je, to zas jo. Dokonce mám pocit, že jsem zahlédla plný lesopark s duby. Jenže celá ta věc o nymfičce, co se zamiluje, a až pozdě zjistí, že je vlastně zamilovaná... To snad nemyslé Clément Virgo vážně? Navíc Lauren Lee Smith je fakt nesympatická, blbě se oblíká a zobrazení jejího sexování je nuda. To Eric, to je věc jiná... ty bicepsy... Ale zpět k myšlence filmu: a byla fakt špatná jak ve vulgárnější verzi Rosamunde Pilcher. Nuda obalená do nahých těl. Někomu to může stačit, mně ne.

Room (2015)

Povedeny artový film,ale Oscar?