• Fantasy

Noční můry z temnot (2019)

Film je svižný, hezky zpracovaný. Žádná strhující inovace se nekoná, ale příšery jsou zdařilé a děj do sebe zapadá. 4*

Panství Downton (2019)

Film Panství Downton je jako návrat domů. Noblesní prostředí, spletité příběhy, intriky a hlavně dobrý konec, to vše snímek má. Krásné a velkolepé zakončení cenami ověnčeného seriálu. Děkuji!

Miranda (2009) (seriál)

Miranda nějak patřila k nám do rodiny. Asi stejná krevní skupina... Pokaždé, když jsme zasedli k plátnu a promítli si jí, tak nás pustila k sobě domů a svým kouzlem, humorem a laskavostí nás naprosto uchvátila. Myslím, že za nějaký ten rok, možná i dříve, jí přijdeme opět navštívit. :-)

Bohemian Rhapsody (2018)

Krásný, ale smutný film. Ještě dva dny jsem zpracovával pocity, které ve mě vyvolal. Určitě si na něj zajdu podruhé do kina.

Ve spárech ďábla (2018)

(Olympia Plzeň 6.12.2018) Při včerejší premiéře, mne zaskočil počet diváků v sále. (Myslím, že nás koukalo okolo 12.) Horor není špatný, ovšem žádný zázrak se také nekoná. Spousta očekávatelného strašení, které milovník hororů dávno prokoukne ještě než vůbec akce stačí začít. Je ovšem pravda, že pár lekaček, alespoň na mne zafungovalo. S porovnáním s Tajemstvím smrti slečny Neznámé, je tento horor o 1/3 slabší. Tam kde slečna Neznámá děsí, jen pohledem na svůj obličej a vytváří tak neskutečné napětí, tak zde místo atmosféry vše dohánějí lekačkami. Uprostřed filmu mi konec přišel v nedohlednu a doufal jsem, že se snímek konečně rozjede a hlavní hrdinka nebude jen stále dokola vytahovat z boxu mrtvolu zabalenou v igelitu. + Dávám za "Kate Beckettovou" z Castla na zabití. - Za iritující osvětlení celé márnice. (Opravdu mi lezlo celý film na nervy!)

Haló, haló! (1982) (seriál)

Nejlepší sitcom, zasazený do válečné Francie, který se nebojí vtipkovat o tehdejším životě. René Artois, pro všechny ženy okouzlující svůdník, partyzán, spojenec Němců a gestapa. Prostě muž mnoha tváří. Edit, hvězda kavárny s hlasem, jenž jí tolik vystihuje. Servírky, které nesmějí chybět v žádném problému, který kavárníka den co den postihuje. Britští piloti, kteří neumí ani slovo francouzsky, Michelle od partyzánů, Le Clerk, jenž pokaždé vypadá stejně a může mít na sobě cokoliv, to je jen výpis mnoha dokonalých charakterů tohoto seriálu.

Největší showman (2017)

Muzikál o splnění snu, o touze být větším, dokonalejším za cenu ztracení sebe sama. Naštěstí všechno dobře dopadne! Zajímavé prostředí cirkusu dodává filmu trošku jiný rozměr a tak každý dokáže rozlišit a nezapomene na co vlastně koukal. Jediné co mě osobně mrzelo, bylo opakování některých skladeb, jako by autor neměl co nabídnout.

Paddington (2014)

Nádherná pohádka, která bavila u nás doma všechny generace. Roztomilý medvídek z Nejtemnějšího peru se zabydlí v Londýně. Ano to je návod na velikou spoustu problémů, ale i vtipných a dojemných situací. Některé pasáže mi dost připomněli Návštěvníky, ale i tak jsem se jim dokázal zasmát a přejít fakt, že něco už zaznělo jinde. Medvídek Paddington je něčím novým, co už dlouho rodinné filmy potřebovali.

Purpurový vrch (2015)

Na tomto filmu jsem byl poprvé v kině a později ho zhlédnul několikrát v pohodlí domova. Jedná se o film plný protikladů. Dobro a zlo. Reálný svět a duchové. Láska a nenávist.... Jsou to hybné síly tohoto snímku. Divák sleduje vývoj postav, bravurně zasazený do Viktoriánské éry, které pomalu vytvářejí základ pro konečné vyvrcholení. Edit prochází největším vývojem. Od mladé tvrdohlavé a emancipované dívky po oběť, která se nehodlá vzdát. Největším hercem je ovšem samotný dům. Každý detail je excelentně zakomponován do celého obrazu a Vy tak můžete sledovat rozpadající se skvost rodiny Sharpových. Někteří shazují tento snímek, že nepatří k žánru horor. Mají pravdu. Jedná se o gotickou romanci s hororovými prvky. Film s hlubší myšlenkou než jen někoho vystrašit. Vštípí nám myšlenku, že to my, my lidé jsme zrůdy, kteří si navzájem ubližují. P.S. Guillermo del Toro dokázal do filmu ukrýt mnoho detailů, například andělská křídla u otevřených dveří v márnici.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Letní film, který Vás naprosto pohltí, tedy pokud nejste naprostá necitlivka. Je pravda, že po stránce příběhové, to není žádný zázrak, na druhou stranu, jdete přece na letní muzikál a ten opravdu dostanete. Lily James je naprosto senzační. Přesně takhle by se chovala mladá Dona. Nespoutaná, plná žáru a neskutečně sexy! Spojení písní od Abby s mořem a prosluněnými záběry nemůže dopadnout špatně. Mamma mia 2 je vlastně taková pohádka pro dospělé, ale není někdy fajn se nechat unést pohádkovým příběhem?