Lovec policajtů (2001)

Seagalovka ako sa patrí, mladých bažiacich po akčnosti, bezbrehom násilí a bojovom štýle a lá Seagal určite nadchne a starších túžiacich po dobre vystavanom deji a kvalitných hereckých výkonoch určite nepoteší. Po celkom svižnom začiatku filmu tempo i môj záujem začali upadať a po skončení filmu som mal pocit, že som na filmy tohto žánru už pristarý alebo nimi prekonzumovaný. V každom prípade film nezatracujem a hodnotím ho ako veľmi priemerný oddychový film bez potreby použitia inteligenčných schopností.

Air Force 2 (2006) odpad!

Film na mňa zapôsobil dojmom dokonalej amatérčiny akoby ho natočila skupina ľudí, ktorá v rámci nejakej reality šou dostala do rúk po prvýkrát v živote kameru a úlohu natočiť za pár dní akčný film. Vtipnosť sa tomuto dielu nedá uprieť, ale v tomto prípade sa nejedná o zámer autorov, ale o zhovädilosť scenára a nekompetentnosti režiséra. Považovať amerického viceprezidenta za druhého najsilnejšieho muža sveta a naivita a hlúposť rebelov ako aj náhodilosť situácii je síce úsmevná, ale aj do plaču. A všetko poznačuje ešte absolútna nesympatickosť hercov hrajúcich hlavné postavy najmä Mariel Hemingway.

7 vteřin (2005)

Aj keď mám Snipesa pomerne rád tak tento film by som si znova nepozrel. Celková charakteristika filmu by sa dala zhrnúť, že sa jedná o úchylnosť scenáristu a režiséra, pretože postavy postrádajú akúkoľvek autenticitu a dialógy sú proste strašné. Dej filmu sa snaží byť akčný, ale miestami to vypadá akoby práve Rumunsko bolo vhodnou lokalitou na absurdnosť a hlúposť. Viem, že W. Snipes nepatrí k TOP hercom, ale spojiť svoje meno s touto snímkou je aj tak podraz voči jeho fanúšikom.

Columbo - Dvojexpozice (1973) (epizoda)

Štandardne dobrý diel Columba odhaľujúci nám prostredie tvorby filmovej reklamy a marketingu. Páchateľ trestného činu je síce mimoriadne inteligentný a skutok vraždy si dôkladne naplánuje za použitia metódy podprahového vnímania, ale zároveň trpí silnou aroganciou a povýšenectvom, s ktorým sa detektív musí vysporiadať. Mne osobne sa zdalo, že v Dvojexpozícii zaznelo dosť málo zaujímavých a vtipných hlášok z úst postavy Petra Falka.

Columbo - To je vražda, řeklo portské (1973) (epizoda)

U mňa jedna z najobľúbenejších epizód poručíka Columba, ktorá nás oboznámi so svetom výroby kvalitného vína a zároveň pozorujeme detektíva v baloňáku ako sa snaží dolapiť vraha aj napriek jeho dômyselnému plánu. Columbo v tejto epizóde spomenie nielen pani Columbovú ( čo je takmer pravidlom), ale dokonca aj deti (hoci sa o nich viac bližšieho nedozvieme), poruší zásadu nepiť počas služby a naďalej okúzľuje svojimi nevšednými dialógmi napr. POLICAJT JOHN: „Chcete to zapáliť?“ COLUMBO: „Nie, chcem s tým prestať a tak to iba žuvám. P: „Tak prečo nežuváte niečo lacnejšie?“ C: „Udržiavam si životný štýl.“ Alebo keď poručík príde za odborníkom na vína a poprosí ho, aby ho zasvätil do problematiky ochutnávania a oceňovania kvalitných vín O: „Trvalo mi 50 rokov kým som sa stal odborníkom na víno.“ C: Mám hodinu a pol.“. A na záver spomeniem jednu samocharakteristiku Columba „ Ako jediný Talian na svete neviem spievať.“ a jednu jeho múdrosť tiež prenesenú v tomto filme a v kontexte s ním majúcu dosť vtipnú polohu „ Pozrite koľko to má najazdené. Buďte dobrý na svoje auto a ono bude dobré k vám.“

Akce Jelcin (2003)

Pomerne vtipná a myšlienkovo nápaditá je americká komédia o trojici amerických politických poradcoch Georgovi Gortonovi (Jeff Goldblum), Dick Dresnerovi (Anthony La Paglia) a Joe Shumateovi (Liev Schreiber), ktorí napriek mladosti dostanú veľkú zákazku s poza veľkej mláky. Dcéra Borisa Jeľcina chce pomôcť otcovi opäť vyhrať voľby a rozhodla sa, že jej v tomto pomôžu títo traja Američania, ale nikto iný sa to nesmie dozvedieť ( protistrana, novinári ba ani ich najbližší) a tak Georg, Dick a Joe musia pracovať v utajení, znášať nevraživosť a nedôveru ruských spolupracovníkov ako aj nezáujem vlastného kandidáta osobne sa podieľať na prezentácií. Akonáhle sa trojici podarí zdvihnúť pôvodných 6 percent voličov na relatívne sľubné percentá znamenajúce nádej B. Jeľcina vyhrať voľby demokratickými voľbami situácia sa stane nekontrolovateľnou a Američania začínajú mať strach o svoj život... . Moje hodnotenie je však o hviezdičku znížené z dôvodu, že osobne nepriorizujem filmy so silným americkým nacionálnym nafukovstvom.

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Kurt Cobain nezanechal na tomto svete len fantastickú muziku v podaní kapely Nirvana, ale i skvostný hudobný film z produkcie MTV Nirvana Unplugget . Kurt sa dobrovoľne rozhodol odísť zo sveta, ktorý ho evidentne nenapĺňal a aj úspech ho viac deptal ako tešil a preto my fanúšikovia Nirvany môžeme byť iba radi, že tento skvelý filmík nám môže priblížiť časy našej mladosti a vrátiľ aspoň na chvíľu Kurtovi život. Česť jeho pamiatke a pamiatke skupiny Nirvana.

Tři veteráni (1983)

Pamätám si tie časy, keď som sa tešil na jarné prázdniny, pretože v tomto období zvykli túto rozprávku dávať. Pamätám si, že prázdniny boli rozdelené do troch časových pásiem- najprv západoslovenský potom stredoslovenský a nakoniec východoslovenský kraj, a keďže programová štruktúra bola rovnaká pre všetky prázdninové týždne mohol som túto rozprávku vidieť aj trikrát samozrejme ak som si počas dvoch týždňov švihol zo školy. Pre mňa jedna z najkrajších rozprávok.

Agatha Christie's Poirot - Smrt v oblacích (1992) (epizoda)

Hercule Poirot opäť dokáže, že vrahovia sú jednoducho prikrátky na jeho šedé mozgové bunky. Pre korpulentnejšieho cestujúceho s fúzikmi nepohodlný let v lietadle nejaký opovážlivec využije na vraždu v tesnej blízkosti spiaceho detektíva, ktorý síce s eleganciou prehltne toľkú trúfalosť, ale vrah už musí rátať s pomstou Belgičana a to formou odhalenia jeho alebo jej prefíkaného plánu. Môžem už dopredu prezradiť, že dôvod vraždy nie je nijak osobitý a zapadá do typickej šablóny vraždy pre peniaze alebo z lásky alebo z nenávisti.

Roadrunner A Go-Go (1965)

Kojot a jeho vynález katapult sú k popukaniu ako aj jeho ďalšie pokusy a Road Runner si aj tak ďalej pobehuje.