Útěk do divočiny (2007)

super hudba (doporucuju si sehnat soundtrack), opravdovy, syrovy a brutalne otevreny film. Kontrast romantickych predstav a reality je servirovany krvavy a bez brambor.

Sin Nombre (2009)

film tezi z: debut rezisera rozvojove zeme (co si budem nalhavat, tem se vzdycky nadrzuje) zivot v ghetu (kdyby jsme si tu natocili neco z tezkeho zivota z Chanova, moralni poslani filmu bude mit asi tak stejnou vahu pro divaka v mexiku) hlavniho hrdiny, ktery preci jen neni jeste tak zkazeny a polepsi se (nojo, to proste chyti za hercnu) dale atraktivni prostredi, tragicky konec a hlavne - je to proste neco jineho nez na co jsme zvykli. Na druhou stranu pohledem cloveka, co si nehraje na filmoveho fajnsmekra - strasne se to tahne, dej je primocary, dej primocary a zapletka, potazmo vyusteni, pruhledne jako tanga lacine devy

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

veskrze komorni dramo, pribehove nic prevratneho, nic noveho, v podstate nic neprekvapi, presto me ten film bavil od zacatku do konce. Travoltuv hrdina mi hodne pripominal hlavniho padoucha ve Swordfish, operace hacker. Chova se tak, jak se na padoucha, co nema co ztratit, slusi a patri - zkratka kdyz slibi, ze nekoho oddela, tak to dodrzi. Jedine co mi na filmu pripadalo silne nerealne byl nahly prerod postavy Denzela - preci jen kdyz uz by se jednou podarilo cicmudovi z kanclu utect vsehoschopnymu nicemovi, tezko by asi pak vzal krochnu, kde stezi pozna, kde to ma hlaven, a sel si to na ferovku vyrikat. Ale stejne....suma sumarum Travolta nezklamal 3x* + krysa v nohavici 1x*

Smrt čeká všude (2008)

15 dni do konce sluzby: muj mily denicku, dneska jsem deaktivoval bombu v aute, nejaci iracani nas sledovali z minaretu, jinak nic./// 13 dni do konce sluzby: mily denicku, dneska jsme videli velbloudy a cely den ostrelovali sniperkou barak v pousti. 3 fragy. vecer jsme si dali na baraku s chlapama do drzky, jinak nic./// 5 dni do konce sluzby: mily denicku, dneska naklusal nejakej iracan doprostred namesti, ze ma na sobe bombu s casovacem a ze chce, abych to deaktivoval. mel to zmkly na nekolik zamku, vybodl jsem se na to a nechal o vybouchnout/// atd, par dni jsem vynechal, ne ze by to vadilo, celej film je v tomhle duchu, zadna ustredni dejova linka, zadne rozuzleni, zadna extra akce, jen trochu pofiderniho pouceni a kdyz hodne chcete, tak i namet k zamysleni film jako takovej neni spatnej, pokud jste vyspali, date si k tomu kafe a redbull, asi to zvladnete na jeden zatah az do konce, ale roztahanost a tezko uchopitelna hlavni linka mi proste nesedi. Kathryn udelala super film Point Break, K-19 usla, ale Blue Steel bych si znova nepustil a tohle taky ne

Život je boj (2009)

a me se to celkem libilo, nemuzu se zbavit pocitu, ze trosinku a neumele se snazi hlavni hrdina priblizit Rockymu. Pribeh neni az tak stupidni ikdyz o inovativnosti mozna ani neslysel, nicmene to preci nikdo od akcniho filmu neceka. Co se mi libilo, hlavni hrdina neni zadnej mlejnek na maso a v bitkach dostava docela na (_._), sice vzdycky vyhraje, ale casto vicemene nahodou nebo stastnym uderem. Bitky, ikdyz jich neni mnoho a nejsou nejak extra efektni naopak aspon na me pusobi hodne realne, myslim ze to stoji za skouknuti (ne jako vecerni trhak, ale kdyz nemate v podvecer co delat, urcite to neni spatna volba.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

pribeh za nula, mozna jeste hur, on se snad dokonce o neco snazil (tak neda se cekat kulervouci scenar, ale prvni dil byl proti tomuhle vybrousenost sama), takze se zamerme na akce. v podstate tam byly 4 takze za kazdy dve akcni sceny 1 hvezdicka. Film vhodny jako kulisa k domacim pracem nebo pokud vam dosly prasky na spani.

Stáhni mě do pekla (2009)

unikatni smes hnusu, mrazeni, lekacek a srandy. Ze to nejde dokupy? Sam Raimi to dokazal a na jednicku

Terminator Salvation (2009)

ja nevim, pribeh OK, dobre koresponduje s predchozima dilama, hudba fajn, kulisy a vizualni podoba super (ikdyz tvurci asi hodne hraji Falout 3), Arnold potesil, presto vysledek neni tak vyborny jak by se cekalo. Nejvic to podle me srazi tristni vykon Christiana Balea a jeho opravdu osklive manzelky (pokud teda nemate uchylku na zrzky s vyrazem zfetlyho mongola)

Pod toskánským sluncem (2003)

oddychove, pohodove, sice nicim extra neprekvapi, ale pokud mate naladu na neco klidnyho, je to spravna volba