Opustit Las Vegas (1995)

Vynikající Cage a Elisabeth! Po konci filmu jsem se chtěl už jen uchlastat k smrti. Takhle hluboce převést náladu postavy na mou vlastní osobu, to se dlouho nestalo. Zasloužený Oscar pro Nicolase.

Lovecká sezóna 2 (2008) odpad!

Já na tom filmu nenašel nic, nic co by mi alespoň trochu imponovalo. Příběh, dialogy, animace stojí za starou bačkoru. Ještě štěstí, že je to tak krátké.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Michael Bay je hračička. To co tentokrát nedotáhl scénářem, nahrazuje akcí a že je to akce s velkým A. Nádherná bitva v lese, Bumblebee proti (jak již zmínil Crawler-D) neznámému Decepticonovi či finální souboj desítek plecháčů. Už jen kvůli tomu dostanou noví Transformeři zajisté od řady fandů pětihvězdu a místo v jejich topce. Mně to bohužel nestačí. Zatímco první díl měl opravdu silnou atmosféru, zde se neustále vytrácela a naplno se vrátila až v poslední půlhodince. Děj se tedy dá popsat jako akce - kecy a jen minimum dobrých vtipů - akce - vtipy - akce - vtipy - akce, akce, akce prokládaná vtipy a to prostě nefunguje, nemluvě o naprostém přepsání Egyptské geografie! Proč tedy 3 hvězdy? Protože právě ona Bayova záliba v megalomanii a schopnost vyhodit do vzduchu polovinu planety dokázala vytřít zrak všem digitálním sci-fi blocbusterům posledních let. Škoda, že zbytek je na úrovni podprůměrné komedie a do očí bijící patriotismus tomu nijak nepomáhá. Mlátit se celý film roboti, tak to beru všemi deseti.

International (2009)

Nechtěná parodie na Michaela Claytona s pouze jednou pořádnou akční scénou, pár zajímavými momenty a drsňáckým Clive Owenem. Jak podotkl kamarád, International je "Dobře natočený film s opravdu špatným scénářem".

Stáhni mě do pekla (2009)

Horror, kvůli němuž jsem si v kině nedával ruku před oči.

Před soumrakem (2004)

Memory is a wonderful thing if you don't have to deal with the past. Každý vztah má svůj úsvit plný lásky, ale co když slunce nespatříte po dlouhých deset let a dorazíte k němu až při soumraku? Hřeje stále stejně?

Před úsvitem (1995)

Why is it, that a dog, sleeping in the sun, is so beautiful, y'know, it is, it’s beautiful, but a guy, standing at a bank machine, trying to take some money out, looks like a complete moron? Film, jenž za ani ne dvě hodinky dokáže říci o vtazích více, než všechny "romantické" slaďárny posledních 100 let.

Santa je úchyl! (2003)

Taky bych chtěl šu*at sestru paní Santové. Nehorázně šílené, zapáchajíc alkoholem, sprosté jak Ostravský fanoušek fotbalu. Jedna z nejlepších komedií posledních let.

Záhada Blair Witch (1999)

Ujištění se, že v rohu místnosti nikdo nestojí, se po tomto filmu stalo povinností. Nikdy se mi u horroru nestalo, že bych byl posranej až za ušima i při pouhém dialogu mezi postavami, zatímco za okny mého pokoje na plné pecky svítilo slunko.