Fanoušci (2009)

Zábavné, napínavé a dojemné. Fanboys je film od fanoušků pro fanoušky. Pokud jste na tom nevyrůstali, či si to nepouštíte každý rok několikrát po sobě, tak asi těžko pochopíte vtipy a hlavně tu touhu, která žene partičku těch nejpodivnějších nýmandů (a jedné sexy holčiny). Nejedná se sice o perfektní komedii (léta v střižně atd. se projevila), ale i přesto se po dlouhé době konečně objevilo v tomhle žánru něco naprosto nového, jenž se stane Svatou Biblí "Star Wars Fanboys". Krátké cameo Jaye a mlčenlivého Boba nehorázně potěší. P.S. Vy co tu píšete ve stylu "ještě než přijde Star Trek", se jděte bodnout! :-P

Gerry (2002)

Gerry není pro každého. Pokud se ale necháte lapit ve fantastických obrazech a hereckém umění pánu Affleck - Damon, bude to pro vás nadmíru intenzivní zážitek.

Smrt čeká všude (2008)

Kdo by to kdy řekl, že jeden z nejlepších válečných filmů všech dob natočí žena. Žádné hloupé kecy, americký patriorismus a touha padnout za vlast. Tohle je ta pravá nefalšovaná špína a hnus. To, co nedokázali velikáni jako Spielberg se podařilo Kathryn Bigelow s využitím extra nízkého rozpočtu a minima slavných tváří. Válka je droga, tenhle film ale ještě větší.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Po druhém shlédnutí přikován k sedačce géniem Davida Yatese, jenž z knižního braku stvořil vynikající snímek. Harry Potter roste a já rostl s ním. Konečně správný film pro mou generaci! Edit: I po další projekci stále fascinující dílko, které mne pouze utvrzuje v přesvědčení, že režisér s takovýmto potenciálem by měl točit další Bondovku!

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Triky nemastné neslané a příběh je pouze roztáhlá epizoda na 100 minut. Nulový prostor pro postavu O'Neila pouze zatlouká hřebík do rakve.

Hledám Amy (1997)

Gentrification! They gon' drive out the black element to make the galaxy quote, unquote, safe for white folks. And Jedi's the most insulting installment! Because Vader's beautiful black visage is sullied when he pulls off his mask to reveal a feeble, crusty, old white man! They tryin' to tell us that deep inside we all wants to be white! - Well, isn't that true?

Děkujeme, že kouříte (2005)

Po shlédnutí filmu jsem si musel zapálit. A proč ne, když to vlastně neškodí.