Vikingové II (2008)

Jednorázová záležitost, jejíž originální námět se ztratil ve víru stereotypního příběhu a laciných triků. Rkový rating potěší, hlavní hrdina neurazí. Ironií je, že mi na celém filmu nejvíce vadil vzhled Moorwena, jehož celková vizáž a chování až moc připomíná Vetřelce. Vypadat jako skutečný drak, určitě budu v hodnocení schovívavější. I přesto bych se nebál Outlander doporučit. Jako nenáročný zabiják času funguje bezchybně.

Triumf vůle (1935)

Celé Německo nám leží u nohou... Německo pochoduje v nás a Německo nás následuje! --- A tak dnes slavnostně slibujeme, že každou hodinu, každý den budeme myslet na Německo, na lidi v Říši a na náš Německý národ. Německému národu! Sláva vítězství! Sláva vítězství! --- A tak vás zdravím, jako mé staré a věrné muže z SA a SS! Sláva vítězství! --- Vždy se najdou lidé, kteří jsou skutečně aktivní bojovníci a očekává se od nich víc, než od milionů řadových občanů. Jim jednoduše nestačí říci si: „Já věřím". Radši si řeknou: „Já bojuji"! --- A lidé znovu přijdou a znovu se setkají a znovu budou šťastní a inspirovaní myšlenkou, že Hnutí žije v našich členech, a že jediné Hnutí je symbolom věčnosti! Ať žije Národně-socialistické Hnutí! Ať žije Německo! --- Strana je Hitler! Ale Hitler je Německo, tak jako Německo je Hitler! Sláva vítězství! Tenhle dokumentární skvost by se měl povinně promítat na středních školách, aby lidé plně pochopili nebezpečí plynoucí z nacismu a nic podobného se již nemuselo opakovat.

Zrcadla (2008)

U horrorů se má člověk bát. Já, člověk kterého dokáže vylekat i cokoliv z tohoto žánru, jsem u Zrcadel ke konci usínal nudou a to by se opravdu nemělo stát. Pár zajímavých scén tam je, zato atmosféra zmizela v nánosu směšných triků a ještě směšnějšího Jacka Bauera.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Jen těžko najdete šílenější dvojku jako je Lorelair a Rory. K tomu ještě přihodit frajera Luka, pár geniálně napsaných postav a máte z toho jeden z nejvtipnějších seriálů historie.

Hory mají oči (2006)

Napětí jako prase a žádné trapné lekačky, tohle je můj šálek kávy. Alexandre Aja naprosto překopal mou představu o tomto žánru. Že bát se dá jen v noci? Pche, ve dne je to ještě horší! Být podobných snímků víc, tak si horror snad i nakonec oblíbím.

Super náhradník (2006)

Sličná Amanda Bynes, typický Channing Tatum a holčičí fotbal. Tři pozitiva tak akorát za tři hvězdy. Fakt, že při scéně "Dokážu vám, že jsem dívka" zabírala kamera hlavní hrdinku zezadu, tomu filmu nadosmrti neodpustím!

Po krk v extázi (2004)

Po shlédnutí filmu jsem pochopil, proč zrovna Daniel Craig obdržel kódové označení 007.

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Jeden z nejrozpurnějších snímků posledních měsíců. Určitě musím vyzdvihnout fantastický výběr hudby, od rockových kytar po monumentální orchestr. Celkové pojetí budoucnosti spolu s vizuálními hrátky tvůrců je slast pro oči tzn. skvělý mix japonského anime, počítačové hry a Matrixu bratří Wachowských. Nad čím mi ale rozum stojí je příběhová linka a její dialogy. Finální poselství se dá pochopit lehce, ale první tři čtvrtiny filmu jsou díky šílenému střihu hodně matoucí. Buď je Casshern naprostá sračka nebo se jedná o geniální film. Prozatím se přikláním k druhé variantě.