Batman - Gothamský rytíř (2008)

Have I Got a Story For You (**) - Animace slabá, příběh nijak originální a ani dětská fantazie nenadchne. Crossfire (***) - Klasicky moralizující příběh o nevěřícím Tomášovi, jenž je na konci přesvědčen o svém omylu díky efektivní záchraně od Temného rytíře. Field Test (***) - Další povídka o dobrých úmyslech Batmana vyniká hezkou japonskou animací a hudbou. In Darkness Dwells (**) - Nenáročné a lehce předvídatelné. Zajisté nejslabší část filmu. Working Trough Pain (*****) - Absolutní bomba! Lehce noirový příběh pojednávající o temnotě v hrdinově nitru a špíně Gothamských stok. Takhle jsem si představoval celý snímek. Deadshot (****) - Skvěle udělané akční scény a snaha o rozvedení Wayneovy psychiky. Bohužel, na takovýhle kolos deset minut opravdu nestačí. Final Decision: Jednou nahoře, jednou dole. Na rozdíl od podobného Animatrixu je Gothamský rytíř silně nevyvážený a zatímco jeho "matrixovský" předchůdce svádí k opakovanému shlédnutí, zde jednou stačí a dost.

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Everything different scares them. Nemá to animaci jako Pixarovky. Nemá to příběh plný morálních zásad jako Dreamworks. A i přes to všechno působí Terra velmi originálně a nebál bych se ji komukoliv doporučit. Velmi vydařená žánrovka! ------- Podoba s Avatarem je na místě, že by James pokukoval po inspiraci ?

Californication (2007) (seriál)

Camel Lights vždy připraveny, život se mnou zápolí. Já miluji všechny ženy, láska občas zabolí. Hank Moody je nehorázný týpek a nezbožňovat jeho eskapády je zločin proti lidskosti. První série: 80% Druhá série: 75% Třetí série: 85%

Ať žijí rytíři! (2009)

Svižně to plyne, má to krásnou hudbu a i vtipy se občas podaří. Zamrzí absence jakékoliv pořádné bitevní scény (parta bežících komparzistů v lesklé zbroji opravdu nestačí) a nulové rozvedení postav. Děti si film maximálně užijí, teenageři si také najdou své a dospělí si zavzpomínají na časy, kdy si na nedalekém pískovišti hráli na loupežníky a rytíře. O opakovaném shlédnutí ale pochybuji.

Dravci (1999)

Očekával jsem maso, dostal jsem sóju.

Glen, nebo Glenda (1953)

Myšlenku to má, ale proč tam Bela Lugosi řve na celé kolo něco o tahání nitek a zeleném drakovi, to opravdu nechápu.

Little Ashes (2008)

Pokud tenhle film spatří fanynky Edwarda Cullena, tak se úmrtnost na infarkt u ženské populace zvýší o dobrých 500%. Pohled na jejich idola hrajícího absolutně neatraktivního homosexuála, se pro ně zajisté stane noční můrou na dobrých deset let dopředu. Osobně jsem se při Pattinsonovu výkonu smál a o to víc mne štve fakt, že jeho šílenost a naprostá netypičnost od minulých rolí mne nenechala odvrátit zrak od obrazovky. Bohužel, příběh je slabý jak americký dolar. Snaha převést Zkrocenou horu do časů anarchistů a géniů absolutně nevyšla. Režie veskrze průměrná, hudba solidní. Třetí hvězdu posílám Javier Beltranovi, jemuž role Federica Lorca opravdu sedla.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Omaha Beach podle Johna Woo, jinak se druhý díl Red Cliffu nedá popsat. První polovina plná taktiky, chytrého plánování a mazaného Takeshi Kaneshira ubíhá v celku svižně, občasné vtipy vskutku pobaví. Pak se ale režisér vytáhne do výšky nebes a přímo pod nos naservíruje jednu z největších válečných scén všech dob. Netuším, jak to vypadalo ve skutečnosti, ale tahle čínská verze Dne D na mne nehorázně zapůsobila. Asijský Pán prstenů se nadmíru povedl!

Malá Miss Sunshine (2006)

Otec kariérista, matka náladová nervačka, strýc homosexuál se sklony k sebevraždě, syn drží bobříka mlčení, dcera sní o korunce královny krásy a dědeček bere heroin. Brilantně napsané a zahrané postavy v road movie plné vtipu, přátelství a snů bortících se jak domečky z karet, u kterého vám po chvilce dojde, že tentokrát se hollywoodský kýč opravdu nekoná.

Obvyklí podezřelí (1995)

Má to skvělou režii, dobré herce, kvalitní scénář a zajímavou pointu, s tím musím souhlasit. Ale ať se snažím sebevíc, ten film mi prostě nepřipadá tak geniální.