Národní třída (2019)

Tak teď fakt nevim.  Herecký obsazení se mi líbí, herci jako Čermák, Cina, Neužil a Langmajer jsou naše kapacity. Na druhou stranu nevím, co si myslet o Vandamovi (což se nezměnilo ani ke konci filmu). Působil na mně jako ten typický hospodský rváč s holou hlavou, ortelo-landovská mysl ... ale taky jako člověk, který kvůli neschopnému rodičovskému vzoru vyrostl do podoby toho, co je teď: nedokáže si urovnat život, násílí je řešení a on je ten spasitel co musí všechno zachránit ...touží po normálních věcech jako je láska ale neví jak na to. Prostě nevím a proto hodnotím průměrně. Možná se k filmu někdy vrátím.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Jde mi těžko přiznat ale musím - tento film je jeden ze střípků které mně začínají utvrzovat v tom, že opět začínáme točit kvalitnější filmy (Ač v moderním kabátu).  Člověk ví, že my netočíme scifi a podobné filmy na spíš - americký způsob. My točíme věci na reálném obrazu který znám zažil/žije nebo minimálně zná od někoho každý. Ale k věci - mělo to vtip,hlubokou myšlenku a kvalitní herecké výkony - Já toho Hoffmana prostě můžu, on prostě umí... ať je postava arogantní,násilná nebo jinak špatná (tady ale i drzá v dobrém slova smyslu) tak mu to věřím. Čermák, Švehlík a Pechlák taky skvělý! Klidně bych na to do kina zase zašla. :-) Chtěla jsem vytříbit svou nejoblíběnější scénku ale to nejde... je jich víc.

Stáhni a zemřeš (2019)

Shlédnuto na Netflix s cz titulky Aplikace co vraždí lidi skrz jejich největší výčitky vůči někomu? Aplikace? Já chápu že lidé se snaží všemu dávat moderní háv ale tohle prosím ne. Je to kaše všeho, občas dobrý vtip ale na trhání ovária (u chlapů chámovodu) to není v žadném aspektu, který tento snímek nabízí. Takový špatný pokus o moderní Nezvratný osud (2000). Můj nápad na pointu filmu: Ponechala bych vražednou huuu aplikaci ale vraždit by mohl být nějaký kult díky informacím o Vás a poloze. Protože je to více než reálné. Vemte si třeba snapchat, jak detailně sdílí Vaší polohu s celou zeměkoulí.  Jednou viděla a stačilo Osobně mám ráda staré horory kde třeba ještě nejsou digitální efekty ale o to větší má pro mně výpovědní hodnotu, na tyhle novější (např. od r. 2010) Nekoukám vůbec, když už tak jednou za pár let. Film obsahuje potitulkovou scénu.

Klec (2019) (TV film)

Vůči filmům z domovské tvorby mám vždy strašné předsudky (české filmy za posledních třeba 20 let) . Před snímkem Jiřího Stracha musím ale složit pomyslný virtuální klobouk. Co se týče obsazení tak to byla balada. Jiřina je prostě naše Jiřina, o tom není sporu. Co se ovšem týče Kryštofa Hádka, tak to je prostě herec a ne béčkovej, taky tvárnej - nedělá mu problém zahrát různé typy lidí. Ten nám ještě ukáže, pokud nespadne do druhořadých filmů.  Pocity z filmu: Zvláštní a rozhodně ne příjemný pocit. Jiří Strach měl v rukách ožehavé, nikoliv nepravděpodobné téma z obyčejného života. Kryštof i Jiřina postavám vdechli život. Právě díky tomu si myslím, že se na to znova dlouho nepodívám .. ten pocit je prostě špatný. :D

V síti 18+ (2020)

Pokud dokument není skutečně nějakým brakem, negativní hodnocení se mu dává těžko. Tady ale není o čem - skvělý počin Víta Klusáka a Barbory Chalupové. Otevírá nám to dnes ještě docela tabuizované téma - Dětská naivita, síla a zvrácenost věci kterou využívá skoro každý člověk dnes a denně - internet. Problematika sexuálního obtěžování nezletilých tu byla i pradávno před vznikem internetu. Výběr hereček a jejich výkony - skvělé. Jen mně trošku zarazil až pobavil výrok Terezy Těžké: ,,Jak potom mají mít nějaký základ do partnerského života", vzhledem k jejímu polyamornímu vztahu. Mám rozporuplné pocity - na jednu stranu jsem snímek viděla, stačilo. Na tu druhou bych si ho přetáčela dokola, protože tomu prostě nedokážu uvěřit - ten pár na konci mně dostal úplně. Začátek dokumentu s pohledem na Svět na displeji se mi také líbil.. Vít Klusák by mohl mít další téma na nějaký počin. Na závěr mám otázku do éteru: Taky jste měli furt takový pocit, jestli tam neobjevíte někoho, koho znáte? Já se ho nemohla zbavit.

Úkryt (2002)

(Obsahuje na konci nepatrný malý spoiler) Obsazení, výkony, kamera a detaily, scénář, všechno výborné. Burnhama (Forest Whitaker) mi bylo až líto. Mladinká Kristen Stewart se mi tady moc líbí! mnohem více, než dnes. Jodie Foster to zahrála taky dobře, moc si nedokážu místo nich představit Nicole Kidman a Hayden Panettiere které byly původním záměrem. Jediné, čemu moc nerozumím je konec. David Fincher napsal za 6 dní skvělý propracovaný scénář ale konec pokazí. Tento snímek si zasloužil buď kvalitní zakončení nebo otevřený konec-čili bez scénky na lavičce.

To (1990) (TV film)

A mně se to líbilo.. Kouzlo starých snímků (před tím než se začal v 90% používat greenscreen) bylo navodit atmosféru výkonem, prostředím, kulisy.. což není lehký úkol. Obsazení Tima Curryho do role Pennywise byla dobrá volba a celkové obsazení nebylo špatné. Řekla bych, že nízké hodnocení je kvůli pofidérnějším počítačovým efektům - Což dnešní lidi bohužel neosloví.

Burákový sokol (2019)

Tato road movie byla to, co jsem mi chybělo. Ta "herecká" chemie mezi hlavními protagonisty- Zack Gottsagen a Shia LaBeouf je zkrátka fajn. Je to přijemný, místy vážně vtipný a hlavně lidský příběh o dvou odlišných lidech mezi kterými vznikne silné pouto. Také se mi líbila změna, vidět Shiu v civilním hereckém kabátu než jeho klasickým - kontroverzním a bouřlivým.

Příliš osobní známost (2020)

Vidím námět na tři filmy - které kdyby režíroval a napsal někdo jiný - mohli to být ty šťastnější počiny v naší (aspoň pro mně) posledních letech upadlé kinematografii. Herecké obsazení hlavních ženských postav - Dyková, Balzerová, Hřebíčková ušlo a myslím, jak píšu výše, kdyby tomu tak bylo, věřím že herecké obsazení by mohlo zůstat stejné - dle mého nejde o špatné herečky. Film mně zklamal tak 50/50. Od novější české tvorby moc nečekám a trvá mi, než se k nějakému snímku dokopu. Co ale přeci jen musím vyzdvihnout - Scéna u večeře a herecký výkon malé Valentýny Bečkové (y) Film celkově 40%

Dokonalá lež (2019)

Ač někteří recenzenti píší, že je to vcelku předvídatelná zápletka (podobně jako se dříve točili krimi viz. Colombo, Poirot) tak bych řekla, že to není pravda. Ze začátku se to tváří jako normální snímek - starý prohnaný podvodník, stará důvěřivá vdova a podvodníkovo probuzení citů. Když došlo k lámání chleba - co, jak, proč - vůbec jsem to nečekala. Děj rozuzlení byl dle mého natočen skvěle. Herecké výkony skvělé a dvojice Helen Mireen, Ian McKellen prostě fungují. Objektivní pocit z filmu se mi píše těžko - kvůli spletitosti filmu ..nechci něco vyzradit. Spoiler!! V hlavě mi utkvěl tento citát, který jen podtrhává minulost... ,,Je zvláštní dělat věci, které sis v životě nedokázal představit... A aby si prožil další den děláš je zas a znovu... Je to čím dál tím horší... Tajemství mezi tebou, Bohem, ďáblem a mrtvými... Člověk se pak stane dokonalým lhářem."