Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda (2015)

Povinně přehráno kvůli vnoučatům. Plusem je, že zabaví. Minusem, že nic objevného v příběhu a navíc zas ti animáci společně s neanimáky. Technicky je tato metoda dokonalá ale vůbec nic navíc.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Ano, dal jsem 60%. Ale jak já nesnáším kombinaci živých a animovaných "herců". Přitom přiznávám, že zápletka je celkem vtipná a fistulkové syntetické hlásky sedí. V každém již natočeném pokračování jsou vtipně odkoukané charaktery a většina diváků se tedy baví. Ale žádnou kvalitu nečekejte.

Stůj při mně (1986)

Jen to, o čem to má být. Kluci trochu sami na svoje dětství. Čím být a jak být důležitý pro rodiče v bezohledném světě věčných amerických dobyvatelů. Hledání dobrodružství, zábavy a hrdinství. Hledání Stephena Kinga. A blitkománie.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Zvědavost mne (tehdy) zachránila od skončení v třetině. Vše už vícekrát viděné ale zde malebnější a naivnèjší. Pokud je to pro mladého diváka první fantasy-sci-fi, pak úžasné. Hlavni role mne, na rozdíl od zdejších oslav, jak to slušně..... Cara Delevingne je možná model a objekt dívčích snů - ale zde hraje jak vycpaný psí čumák. Jiskření nula, pochopitelně, je to chlap v ženském těle. Proč tomu vlastně dávám tři? Asi abych nebyl zlý. Jsem zklamaný, žádná přidaná hodnota.

Harry a syn (1984)

Není to obvyklý příběh, ve kterém slavní herci, jako Newman, hráli. Chvíli to není zajímavé. A později ne pro každého.

Srdce v Atlantidě (2001)

Brzy po začátku začínám tušit, ale fabuluji víc, než o co jde. Knihu jsem nečetl a tak nemám z čeho přidávat. Je to pro děti nebo seniory? Za srdce mě nebere, nenavozuje příjemnou nostalgii ani pocit hřejivých vzpomínek. Zhruba tak úroveň Harry a syn, který aspoň nutí k přemýšlení.

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Kdo bude velet? Jitka. Má navrch. e01 - Začatek brzy krvavý, střed předvídatelny s nevalnou akcí a štěkavým velitelským hlasem náčelnice připomínající Dejdara. Konec opět "bombový", takže Jitka by měla skončit v postavení mimo službu. A kdo, proboha, chtěl po Istenikovi (skvělém herci) tento hlasovy rozsah?

Projekt Power (2020)

Fasády vybydlených baraků krásně zmalovaný. Kdo vyrábí a pěstuje potraviny, obydlí, energie? ...aby mohli rapovat, fetovat a kšeftovat? Nejde tu o to. Už jsou překonaní supermani, ohniví jezdci... Teď tím můžeš být i ty! Stačí rozžvejknout atomární kvantovou drogu a být gangsterem nebo policajtem - nebo scénáristou. Ale jestli je to jen blábol..... Je to technicky a obrazově dobře zpracovaný sadismus. Genesis - Nostromo. Konspirační čipy - nuda. Čína ví jak na to. USA maj jen pohádky.

Srážka s láskou (2019)

Sešli se k tomu samí dobří tvůrci a výsledek neodpovídá. Musel jsem 2x zavřít oči i uši, protože TO Charlize prostě neuvěřím. Mne ta chemie připadá pro TOHO inteligentního NEsamce jednosměrná. Pokud nebyla chyba aby tam hrál Seth, byla chyba aby tam hrála Charlize. Petra a seximozek Jirka - to až někdo natočí....... neudělá se mi špatně jen při kreslené verzi. Pokud tedy nemám zapomenout, že se řeší otázky globálního významu.

Le Mans (1971)

Film sám je hlavně atmosféra závodu a okolností. Nemyslí se na nic jiného než na úspěch. Osobní život pomáhá nebo překáží. Světla a hluk útočí nejen z drahy. Divák dostane jen tohle a nic víc, zato plnohodnotně. Žádné legendy neoslaví, spíš ukáže, jak to je unavující a riskantní. Neni to moralizace, protože víme, že nebezpečí přitahuje.