Odsouzení (2010)

Možno by tomu pomohol iný záver, menej "americký"..ale čo už, keď je to true story... Jeden z mála filmov, kde sú mi charaktery hlavných hrdinov dosť nesympatické

Psycho (1960)

No tak atmosféra jak hovado...fakt som sa bál, čo to tam bude, nervy moje...majstrovský Hitchcock

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

opäť za Alice...to sa tí nechuťáci nemôžu aspoň trochu usmiať? Holt, láska upíra je ponurá...

Barva kouzel (2008) (TV film)

Bohužiaľ iba za tri, pretože film pôsobí pomerne nekonzistentne, príliš veľa vecí zostáva nevysvetlených a niektoré zaujímavé momenty i postavy boli vynechané. Aj tak však slúži ku cti snaha režiséra vysporiadať sa s magickým svetom, so Zeměplochou.

Město Ember (2008)

Nie je to rozprávkové fantasy typu Narnie či Pána prsteňov, povedal by som, že je v užšom kontakte s realitou. Hluché miesta v scenári nahrádzajú svojimi hereckými výkonmi mladí herci, najmä Saoirse Ronan. Tim Robbins vo filme vyznieva ako osobnosť, ktorá mu prepožičiava svoje meno, ale bohviekoľko si na plátne nezahrá. Celkový dojem však veľmi dobrý:)

Obchod na korze (1965)

Film, na ktorom by sa mohli aj mnohi sucasni 'hejslovaci' poucit, pripadne sa v nom najst...pribeh maleho cloveka, ktory sa dostane pod kolesa velkeho voza. Vyborny Kroner a vynikajuca Ida Kaminska. *****

36. komnata Shaolinu (1978)

Neuveritelne dobry film, ktory som si vychutnaval na VHS-kach a ku ktoremu sa mi viazu krasne spomienky...proste skvele! A nestraca ani po rokoch na svojich kvalitach, najma prechadzka komnatami Shaolinu je nieco uzasne.

Sherlock Holmes: Případ zla (2002) (TV film)

Vskutku netradicne ponaty Holmes. A fajka s ciapkou pridu az na zaver - kde sa podeli husle??? Ale nie, zaujimavy film, nebudete sa nudit.

Vůně Kalahari (2008) (seriál)

Tento film, hoci nebol uvádzaný v kinách, je veľmi zábavným a podľa mňa kvalitným snímkom z dielne Anthonyho Mingellu. Ukazuje nám Botswanu ako milovanú vlasť predstaviteľov. Hlavné postavy tvorí zaujímavá zmes charakterov s rôznymi povahovými črtami, celkom dobre vystihnutými a pochopiteľnými. Hoci nemám veľmi rád filmy z Afriky, tento si ma získal. ****