Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Před pár lety jsem to viděl "z rychlíku" a hodnotil bych takových tři z pěti. Nedávno jsem v klidu viděl asi deset dílů a jdu na maximum. V záplavě těch dnešních přefiltrovaných klipovitých supervážných kriminálek je tato odlehčená detektivka balzámem. Monk je týpek!

Odložené případy (2003) (seriál)

Zpočátku zajímavý seriál, než člověk zjistí, že jede pořád přes stejnou šablonu: Po letech se objeví důkaz, který kriminalisty přivede k osobě "A". Osoba "A" řekne: "ne, já muzikant, s obětí jsme byli tam a tam a přišla tam osoba "B" a pohádali se spolu". Tak kriminalisté jedou za osobou "B", ta je stejným způsobem dovede k osobě "C". Takhle to pokračuje třeba až k osobě "F" přičemž se to různě kombinuje. Poslední osoba je "pošle" za "Déčkem" nebo "Béčkem", no až se blíží minutáž 40 minut, konečně z někoho vypadne svědectví, které většinou usvědčí vraha "B" nebo "C". Jak říkám, po pár dílech ok, po nějakém desátém už to vypadá jako parodie. A to nemluvím o tom, že se ve většině případů objevují tak banální a k usvědčení výrazná svědectví, na která se před lety nikdo neptal???!!! Škoda té šablony, jinak natočeno je to hezky.

Eso (1994) (pořad) odpad!

Disco a pop jsem nikdy neposlouchal. Nemůžu hodnotit jinak.

Souboj Titánů (1981)

Stop motion efekty už jsou v době plynulé počítačové animace úsměvné, to je bez diskuze, ale obsahově je tento film nabušený dobrodružstvím, akcí a antickou atmosférou až k prasknutí!

Funny Games USA (2007) odpad!

Super, tak tohle má být nová vlna thrillerů a hororů? Bliju tady z těch pseudouměleckých pětihvězdičkových recenzí a použiju stejný příspěvek směřovaný na typově stejný Eden Lake: Natočím film jak dva židovští manželé skončí v koncentráku a po celou dobu filmu je tam budou mučit a znásilňovat, aby je nakonec pověsili a ze zábavy do nich stříleli. Před závěrečnýma titulkama ukážu jednoho z těch nácků jak příjde domů, pohladí synka a manželce dá pusu. A to bude rozuměj jako ta zneklidňující hloubka k zamyšlení...? Protože se taková zvěrsta za války děla ještě neznamená, že "můj" film bude bomba. Ano, minimálně 80% hororů a thrillerů nemá happy end, ale vždy je tam něco, malinký ždibec něčeho, co nám ukáže ,že jsme se nedívali zbytečně devadesát minut na trpící oběti. Ať už je to celkový nadhled, nadpřirozené prvky alá: je to jenom film, nebo alespoň zánik hlavního zdroje zla. Špatné konce jsou navíc mnohdy jen v náznacích, jakémsi rozjezdu, zbytek je ponechán na divákově fantazii. Tady nebylo nic.(ano, přetočení obrazu a pohled do kamery sice nadsázka je, ale v kontextu celého obsahu filmu zbytečná, protože je nefunkční). Ying Yang úplně v prdeli!!! Že to bylo působivé? Děsivé? Zneklidňující ? Blá blá blá, to je reálné video z popravy taky. A ten "hudební" doprovod v závěrečných titulcích? No hnus, děs a utrpení. Pure shit!

Zombie: Ostrov smrti (2006) odpad!

Hodnotím pouze podle traileru, ale vzhledem k tomu, že jsem v něm zahlédl skutečné (ukradené) filmové záběry z filmů Loď duchů a Interview s upírem, jsem si jist, že plná verze téhle ubohosti mé hodnocení nijak nezmění. No vlastně já ji ani neuvidím, musel bych ze vzteku jet do itálie a pomočit hrob Bruna Matteiho.

Game Page (1998) (pořad)

Dvě hvězdy jen za to, že jiný pořad o hrách neexistuje. Jinak podpis pod Sabreho.

Pusinky (2007) odpad!

"Babičko, proč to byla taková nuda?" "To proto Karkulko, že máme dvacátéprvní století a český film prochází krizí." "A babičko proč tam bylo tolik zbytečných samoúčelných svlékacích scén(Nováková megadegradace) jež nikam neposunují děj?" "To proto Karkulko, že to je film pro teenagery jako jsi ty." "No a babičko proč aspoň v některých scénách nehrály dublerky, nebo je kamera nezabírala zezadu?" "To proto Karkulko, že ty vypatlané herečky si myslí, že je nahota posune na filmový Olymp." "A babičko, proč když kamera zabírá zraněnou holku na silnici kde ji kamarádi ošetřují koleno se na vteřinu objeví záběr na rákosí ve větru?" "Nu to proto Karkulko, že někteří tvůrci si myslí, že takhle se dělá umění." "A babičko proč hlavní hrdinky musí být nesympatické uječené trávosmažky?" "To proto Karkulko, že trávu dneska hulí každý chuj." "A babičko, proč v českém filmu hraje jedna anglická písnička za druhou?" "To proto Karkulko, abychom v zahraničí prolomili ledy." "A babičko proč už je tedy nezpívají angličani, ale češi tou svou čechoangličtinou?" "Sakra Karkulo, jak to mám vědět, proč čumíš na takové kraviny?!!!"

Jezero smrti (2008)

Co to jako mělo být? Cesta do hlubin nevychovaného dítěte? To upálení malého kluka bylo až tragicky absurdní a konec jakbysmet, aneb jak početná skupina dospělých lidí uvidí zakrvácenou zraněnou ženu kříčící o pomoc a místo zavolání sanitky a policie ji pěkně uvelebí v obýváčku a čistými hadříky ji ošetřuje tvářičku. Ó já jsem zapoměl, tohle je skutečné! Alarmující realita mladistvích! Mno v prvé řadě je to pičovina. EDIT: To, že se něco podobného z Eden Lake děje i ve skutečnosti není obhajoba na samoúčelné násilí. Natočím film jak dva židovští manželé skončí v koncentráku a po celou dobu filmu je tam budou mučit a znásilňovat, aby je nakonec pověsili a ze zábavy do nich stříleli. Před závěrečnýma titulkama ukážu jednoho z těch nácků jak příjde domů, pohladí synka a manželce dá pusu. A to bude rozuměj jako ta zneklidňující hloubka k zamyšlení...? Protože se taková zvěrsta za války děla ještě neznamená, že "můj" film bude bomba. Ano, minimálně 80% hororů a thrillerů nemá happy end, ale vždy je tam něco, malinký ždibec něčeho, co nám ukáže ,že jsme se nedívali zbytečně devadesát minut na trpící oběti. Ať už je to celkový nadhled, nadpřirozené prvky alá: je to jenom film, nebo alespoň zánik hlavního zdroje zla. Špatné konce jsou navíc mnohdy jen v náznacích, jakémsi rozjezdu, zbytek je ponechán na divákově fantazii. Tady nebylo nic z toho. Pustím si reálné video z rotten.com jak někoho rozmašíruje vlak a jsem na stejné obsahové úrovni jako u Eden Lake.

Requiem za sen (2000)

Feťáci a smažky jsou mi ukradení stejně jako tenhle film. 32 místo je výsměch po jakékoliv stránce.