Poslední pevnost (2001)

Už jsem to viděla kolikrát, ale nikdy a ani nevím proč jsem na něj nenapsala koment. A přitom já ten film miluju. Je to o nesmíření a nepoddaní se autoritám, které MOC využívají pouze ve svůj prospěch a to naprosto chápu. Proto mé absolutní hodnocení páč já jsem se tam viděla a dělala bych to samé. Za mě protizmrdných 98%

Pohled zevnitř: záchrana na bitevním poli (2013) (seriál)

U čtvrtého dílu a do hlavy střeleného 12 letého afghánského chlapce a jejich pokus o zavedení infúze do žíly, která se nedaří načež zkouška zabodnutí jehly do kosti, kdy chlapec řve bolestí, posléze se PJs podaří jehla do žíly zavést , ale neví jak to vlastně nakonec dopadne...Tak mě opravdu bolelo břicho z toho jejich stresu a chtělo se mi brečet a nakonec jsem byla šťastná, že kluk přežil. Na rovinu říkám, že já bych to absolutně nezvládla a obdivuju ty kluky i když i na nich je jasně vidět, že s tím mají hodně velké psychické problémy a nedokážu domyslet co to s nima udělá až se vrátí domů. To je jedna PTSP za druhou. Za mě brutálních 100%

Zlo mezi námi (2021) (seriál)

O IRA toho bylo řečeno, natočeno a napsáno hodně, ale přiznám se, že tuto holandsko-německo-belgickou kapitolu dějin jsem vůbec neznala a dost mě to překvapilo, ty zákulisní politické hrátky na všech frontách. Hlavně ten konec, ten mě fuckt dostal. Nic moc jsem nečekala a dostala jsem pochoutku, ale zároveň se vrátily vzpomínky na tu hroznou dobu...Za mě šoklých 95%

Griselda (2024) (seriál)

Za mě je to dost přehypovaný seroš s hype Sofií. Jasně, že to každý srovnává s Narcos to se přece nabízí. Já ho viděla když neměl žádnou reklamu a skoro nikdo o něm nevěděl a byla to jak víme naprostá pecka. Za to toto dílo je vidět všade, ale skutek utek. Vůbec to nemá koule i když je tam reklama cpe horem dolem a po mě to steklo jako voda po igelitu. Takže nic, žádné emoce, žádný zážitek. Zítra už o tom ani nebudu vědět na rozdíl od Narcos, které mám pod kůží. Holt agent Peňa je jenom jeden...Za mě vyčpělých 55%

Kluk spolkne vesmír (2024) (seriál)

Sakra, kde vzali toho malého Elije? Ten byl prostě neuvěřitelně skutečný a opravdový a já jsem ho s chutí žrala. Navíc celý koncept tohoto seroše byl dokonalý. Obrousit hrany té brutality a zoufalství ze života v rodině matky feťačky a otčíma dealera, zároveň šikany ve škole a postupným propojením drogového světa se životem dvou bratrů spojením obrázků, hudby a nezdolnou vírou, že to jednou prostě musí být lepší a dělat pro to všechno co jde, to byl skvělý nápad. Zároveň ten příběh pokrýt závojem fantaskních snů dokázal všechnu tu zoufalost a zmar povýšit na pozitivní pocity a zahřátí u srdce. Mě to zcela pohltilo a bavilo. A tentokrát mi ten hepáč vůbec, ale vůbec nevadil.  Za mě velmi potěšených 95%

Anatomie pádu (2023)

A je to tady zas! Další oceněný festivalový film na který se pějou ódy a já se těšííím a... opět NIC. Už jsem holt zapomněla, že si mám dávat bacha na oceňované filmy, protože to většinou smrdí průserem. Tak jako, dívat se na to skoro dalo i když já jsem to musela dát 2x páč poprvé jsem u toho usla :-))) Znáte to, je vám to celé podezřele pomalé a divné, ale je tam ten slepý syn ( ten byl mimochodem vynikající, jako jediný) a podezření na pomstu manžela a vy čučíte pořád dál, protože čekáte na to rozuzlení a konečně je tu konec a.....dozvíte se kulový. Sorry za ten spoiler, ale tomuto dílu nemůže uškodit nic, ten si uškodil už sám sobě si. Tohle doslova nenávidím, když vás někdo vodí 150 minut kolem a okolo a pak se vám vysměje do ksichtu a vy chcete řvát nahlas: " TO byla zase jednou pěkná kravina"! No co už, příště si dám většího majzla. Za mě zpruzených 40%

Adikts (2024) (seriál)

Tvl mě je z toho špatně. Nevim jak to dnešni děcka maj, ale jestli to maj takto, tak ja tutok nebudu. Asi su fuckt stara a toto mě zabilo. Neznám dnešní prostředí mlaďochů a chápu, že tohle bylo stvořeno jako odstrašující případ, mě to, ale fakt sejmulo. Je to vlastně paradox, to co má odstrašovat většinou přitáhne ke zkoušce. Svého času Memento ( četla jsem knihu, ta je vždy lepší) měla mít stejný účinek, ale mě po přečtení napadlo jediné...chtěla bych to zkusit. Naštěstí jsem to nikdy neudělala. A jenom doufám, že Adikts bude mít stejný přínos... Za mě divně se cítících 85%

Bilance (2021) (pořad)

Zrovna jsem dodívala díl o AI a zda se jí máme bát. No musím zodpovědně a upřímně říct, že já se jí bojim. Jasně, je to stejné jako u všech velkých !vynálezů! Jsou tvořeny pro DOBRO, ale povětšinou končí u ZLA resp. u ZNEUŽITÍ. A to je právě ten kámen úrazu o kterém jsem vždy přemýšlela při sledování saj-faj filmů. Jenomže ONA už to je skutečnost!!! Mám z toho fuckt divný pocit a až budoucnost ukáže jestli se pletu, ale stejně...Za mě potvrzených myšlenkových 95%

Sněžné bratrstvo (2023)

Sorry, ale mě to nebavilo ba bych přímo řekla, že mě to nudilo k smrti. Stejně jako opakovaný vtip nebývá vtipem, tak opakovaná dramaudálost není silnějším zážitkem. Jednak jsem četla knihu a druhak jsem viděla přežití v Andách již dříve. A to už jednoho opravdu nic nešokuje ani nepřekvapí. Nejvíc mě dostala kniha, ale stejně jsem si říkala, že mě na filmu něco třeba zaujme. Stalo se to ovšem pouze při scéně havárie letadla ( to byl brutal) a u závěru filmu ( to bylo úlevné), to je, ale na tu šílenou stopáž opravdu málo. Jinak mám filmy J.A.Bayona hodně ráda, ale tady to byly 2 hodiny pomalé nudy. Tak třeba příště...Za mě unuděných 65%

Wonka (2023)

Tak totok jsem chtěla vidět se svým človíčkem a i se podařilo. Oba jsme naprosto nadšení. Chtělo se mi tančit i zpívat, kdybych znala slova :-). Bylo to prostě úúúžasnééé, sice na jednu stranu temně dickensovské, ale zároveň pozitivní a hravé. Oba jsme srovnávali názor na Karlíka a... a oba jsme se shodli,že Wonka je nejvíc :-))) V Karlíkovi mi velmi vadil Johnny Deep v jeho stylizované roli. Na rozdíl od Timothéa, který byl milý a sympatický.  No podtrženo a sečteno, byl to neskutečně pozitivní zážitek až se mi u titulků trošku draly slzy z očí...Sorry jsem cíťa. Za mě okouzlených 100%