Černý ostrov (2021)

Pardon, ale to bylo tak blbé, že to snad ani nemá omluvu. Všechno je tak neskutečně pitomé a předvídatelné, že to není až normální. Prostě takový německý podprůměrný televizní film o ničem. Za mě 35%

Hercules (2014)

Pardon, omlouvám se všem 4 až 5 hvězdičkářům. Já jsem prostě odkojená Starými řeckými bájemi a pověstmi, které jsem četla na základce a žádný film to ještě nedokázal přetvořit lépěji. Tady totiž vůbec nejde o herce a herky a jak kdo vypadá, ale o tu podstatu děje! A to tady naprosto chybí, ovšem všechno přičítám dnešní fantasy psychouctívačské době, která mě totálně sere. Prosím vás vraťme se ke kořenům a začněme opět číst knihy, protože jinak se z nás stanou totální roboblbové. Za mě 65%

Tolkien (2019)

Tohle jsem potřebovala vidět. Pána prstenů miluju ovšem Hobita jsem nečetla a ani se na to nechystám. To, že kniha vznikla na základě zážitků z 1. velké války mi bylo jasné a dokonce jsem měla vlastní předtuchu o Ronaldových představách. Pro mě třeba hobitci z Kraje bylo Česko, které se taky zapojilo do průběhu války ( sice až druhé, ale co už).  Film byl pro mě zajímavý co se tvůrcova myšlení týče. A hlavně jsem konečně pochopila co byl J.R.R.Tolkien vlastně zač. Rozhodně to byl a je zajímavý a velice vnímavý člověk. Za mě 85%

Jednotka 42 - Série 1 (2018) (série)

Svižný belgický kyberkrimi seroš, který je dobře sledovatelný i když je to všechno strašně zrychlené tedy myšleno vyšetřování. Postavy a chemie mezi nima mě bavily, ale jinak je to pro mě slabší průměr. Rozhodně to stojí za zkouknutí hlavně pro mlaďochy i starochy, kteří si pořád neuvědomují hrozbu internetových herek. Za mě 70%

Zone Blanche - Season 2 (2019) (série)

Tak tady všechno ještě více zhoustlo a potemnělo, ale zase se začínají vyjasňovat staré linky některých postav. Bavilo mě to více, ale když už jeden čekal to konečné rozuzlení, tak to prostě skončilo...No něco musí zůstat i na trojku, že jo....Za mě 100%

Zone Blanche - Season 1 (2017) (série)

Mňammm...Na této fransózké Slepé zóně jsem si fuckticky pošmákla. Krajina 20.-i tísíců ha lesa se 4 policajty a 6.-i násobným počtem zločinů nad průměrem je famózní. Mě osobně to okamžitě připomnělo naše Jeseníky. Úchvatná krajina s drsnýma a podivnýma lidma bez možností práce je asi všude stejná. I když mikroklima je naprosto jedinečné, ale to je asi tak jediné co tam mají. Do Jeseníků aspoň jezdí turisti (včetně mě), ale do Vijefchrónž nejezdí nikdo...kromě podivného a za trest poslaného prokurátora. Atmosféra je temná tak, že by se dala krájet a napětí je všudypřítomné a navíc je tam i rybník Brčálník akorát místo Rákosníčka tam mají Lesního jeleního ducha. Geniálně je to postavené na jednotlivých případech, které vypadají ze začátku jako totální mystero, ale nakonec se z nich vždy stanou logicky vyšetřené případy. To kouzlo spočívá v lince, která se sérií táhne jako Ariadnina červená niť, kdy jeden neustále hladový po vysvětlení hltá další a další díly a nemůže přestat...Za mě 100%

Zásahová jednotka č. 7 (2012)

No, nebylo by to špatné, kdyby nebylo těch prazvláštních seků v ději a ve scénáři. Kdyby to bylo kompaktnější a plynulejší, tak by to zase jednou byla Grande Hispaniola. Takhle pouze slabší průměr. Za mě 70%

Marie, královna skotská (2018)

Já mám ráda výpravná historická dramata a ani tohle mě nezklamalo. Člověk se však musí oprostit od očekávání "skutečnosti", protože každý tvůrce si vybere tu svou a nikdy to nemůže být zcela objektivní. Navíc musí jeden počítat s tím, že ho nečeká přednáška z historie na vysoké škole. Na to už si musí dát práci a buď si to načte nebo půjde studovat  britskou historii. Za mě 80%

Velké sedlo (1986) (seriál)

ÓÓÓ jak mě v tomhle komunistickém seroši neuvěřitelně sere Jana Krausová...Ona je takový typ, který vypadá jako zraněná laň a chlapi se můžou posrat, aby jí pomohli.  Vlastně vůbec za nic nemůže, chtěli ji nejlepší chlapi a ona jim všem prostě zahýbala. A to mi hlava nikdy nebrala.  Jinak je to úplná kravina, ale pro mě je to nostalgická vzpomínka . Za mě 65%

Dívka ve vaně (2018) (TV film)

No byla to taková...taková....taková jakože podle skutečné události...Mám pocit, že na Netflixu je všechno true story?! Není to ničím výjimečné ani překvapivé a jediné co tomu může dát nějaký potenciál je právě ta true story. No žila byla pěkná baba, která si chlapy motala kolem prstu. A nakonec  jí to prostě všechno přerostlo přes hlavu. Za mě 70%