Doktor Strange (2016)

Ty voleee! To, že jsem už x-krát psala recenzi a nakonec stránka udělá 3x mrk a všechno je pryč, to už mě fuck sere. Musím všechno ukládat po jedné větě...No nic, takže co říct ke Strangeovi. I když nemám ráda filmová zpracování komiksů a hlavně komiksy jako takové, tenhle mě zrovna bavil. Zcela nenadále si ho vybral můj človíček, který má 8 let a tak jsem se mu podřídila. A kupodivu mě to bavilo a dokonce to mělo pro mě filozofofilmokomiksový přesah. No, když si jeden umí vybrat to co potřebuje, tak je asi jedno podle čeho film vznikl, ale hlavně vo čom to je. Takže tím chci lidstvu sdělit, že to vůbec nebylo špatné. Za mě 88%

Oddělené světy (2008)

Další mé Oplevovské setkání s jeho filmy. A zároveň další mé setkání se skandinávskými jehovistickými sektami, kterými jsou bývalé vikingské ostrovy celkem dost obsazeny. Hlavně tedy v malých městech a spíše na severu, ale přesto hojně. Pro mě jako ateistu je to naprosto nepochopitelné, že zrovna tam to má takový úspěch. U nás se o získání oveček taky pokoušeli a i já jsem si tím prošla. Nejdřív jsem se pořád vymlouvala, proč s nimi nemůžu momentálně mluvit, ale oni jsou prostě kurevsky neodbytní. Jelikož jsem člověk, který tenkrát neuměl prostě poslat někoho do prdele, tak jsem si psala do kalendáře, kdy mají přijít, abych někam zmizela. Až mě to přestalo bavit a prostě jsem jim řekla, že mě to nezajímá. A oni odešli! Ovšem co je z filmu znepokojující je to, že když už tam jednou jste, tak je strašně těžké odejít. A pokud si stojíte za svým, tak vás vypudí vlastní rodina a to je ten největší hnus na té jejich jakože "víře". Raději nechají zemřít vlastní dítě než aby mu dali transfúzi. No prostě vymývání mozků z roku nula do 21. století. Tak s tím všichni sektáři běžte do prdele!!! Za mě 90%

Millennium (2010) (seriál)

Knihu mám doma a četla jsem ji. Musím vynést do nebes toto filmové zpracování, protože je to velmi blízké knize na rozdíl od amerického zpracování, které ji dokonale zabilo. Jsem naprosto nadšená ze ztvárnění Lisbeth a Mikaela a i dalších postav, které se mi vlastně trefily do mých vlastních představ při čtení. GOOD WORK Nielsi Opleve! Tedy za první 2 díly.  Za mě 100%

Mrtví neumírají (2019)

Víte co je fuuuck prdel?...že jsem si doteď myslela, ani nevím proč, že je to Němec tedy Jarmusch. Uuuups! No nic, tak přejděme k filmu. Ze začátku mě to bavilo, sqělá sqadra herců tu měla potenciál vytvořit sqělé dílo. Ovšem postupem doby mi tu něco, něco...prostě Něco! tu začalo chybět. Za prvé to byl vtip, za druhé se to začalo táhnout jako smrad...i když to mi vlastně ani nevadilo, kdyby se to kurva začalo dostávat k nějakému překvapivému konci! Což se ovšem nestalo. Začali tady akorát přibývat blbé živomrtvoly, které mě tedy nikdy! nebavily a hlavně to nedávalo žádný smysl i když jsem se snažila najít nějaký postapofilozofický podtext. Takže, abych to shrnula. Dobrý nápad, ale skutek utek. Za mě 75%

Halston (2021) (seriál)

Tak jo, konečně jsem to viděla. Pořád jsem to odkládala, ale člověk by měl vidět film nebo seroš až je na to pravá chvíle. A ta byla právě dnes. Uchvátilo mě to hlavně díky výkonu Ewana, kterého prostě žeru a zde mi ukázal další stránku svého umu :-) Bavilo mě to i když o Halstonovi jsem nikdy neslyšela a právě proto to pro mě bylo zajímavé ovšem jako šéfa bych ho poslala do prdele.  Jeho 70.-ková móda byla úžasná a kdyby posléze nezačal být tak úporně zahleděný sám do sebe asi by to všechno dopadlo jinak. No, osud to chtěl avšak jinak a AIDS řádil v 80.-ých letech jak divý. Oceňuju decentní homosex , protože v některých seroších se na to nedá skoro dívat pokud jste hetero. Celkově mě to prostě dostalo a bavilo. Za mě 95%

4x Ráj (2021) (seriál)

No rozhodně je to zajímavě překvapivý počin. Co tu poněkud hapruje jsou kolísavé scénáře jednotlivých povídek. První chybí více propracovaný dramatický začátek, protože ten konec je pak velice zrychleně vysvětlující. Druhá povídka je ucelenější a pochopitelná, třetí je taková těžko uchopitelná i skrz kleptomanii ( možná i přes pořád pro nás neznámou asijskou kulturu) a čtvrtá? nad tou ještě budu muset popřemýšlet...Za mě 80%

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Další zářez na mé pažbě ve sledování animáků, díky mému človíčkovi. Nejdřív jsem se bránila zuby nehty, ale nakonec mě to úplně pohltilo a chechtala jsem se jako blázen. Navíc když vím, že je to podle "skutečných událostí ze života podmořských měkkýšů a jiné podmořské havěti" :-)))) Za mě jasných 100%

Krvavý bard (2019) (seriál)

S indickými filmy a seriály je to u mě tak, že buď je to totální kravina nebo mě naprosto překvapí. Což ovšem není tento případ. Není to ani jedno ani druhé. Je to prostě takový střed mezi obojím. Takže ani neurazí, ale ani nepřekvapí. Konec (mimochodem mě tedy nepřekvapil a kdo je who jsem uhodla) je připraven na další sérii na kterou, ale nejsem vůbec zvědavá...Za mě 65%

Murder Mountain (2018) (seriál)

Na jednu stranu mě to zaujalo, hlavně ta úplně jiná zalesněnost oproti Los Angeles. Taky jsem chápala tu prvotní komunitu hipíků 60.-ek a počátek pěstování trávy. Na druhou stranu se z toho mírumilovného světa "Make love, not war" začala postupem doby stávat komuna psanců a nepřátel státního systému a jeho represívních složek až to dospělo do hrůzných zločinů. No ať to bylo jak to bylo, pokud to budete dělat nelegálně, tak vždy budete mít problémy a zločiny s tím spojené tu budou pořád. Poněvadž černý trh byl, je a bude vždy spojen s těžkýma prachama a tím pádem i se zločinci a jejich zločiny. Co mi, ale vadilo na seroši nejvíc bylo to neustále přehrávání stejných záběrů a situací pořád dokola. Kdyby se stopáž zkrátila na polovinu, tento problém by zmizel. Za mě 75%

Americká stopa (2000)

Pro mě to bylo příjemněpřekvapivé francouzské krimi, které na mě zničehonic vykouklo na Netflixu. Vůbec jsem ho neznala, ač už je hodně letitý a až na ten konec nebyl vůbec špatný. I když u nás známe poněkud jiné standardy francouzských krimidramat s Belmondem, Delonem nebo Depardieuem, přesto to vůbec nebylo od věci  i když zcela jiné. Za mě 85%