Chappie (2015)

Ten film mě prostě dostal. Viděla jsem ho už strašně dávno, ale přesto pořád cítím tu niternou potřebu se s Chappiem ztotožnit. Je to vlastně šílené chtít být spojený s robotem, ale naše budoucnost to už postupně potvrzuje, že jednou!......Vlastně bych to ovšem zažít nechtěla. Mám radši skutečné lidi, ale kdoví co bude....Za mě 98%

Zloba - Královna černé magie (2014)

ÓÓÓ, jak já nesnáším od dětství pohádky bratří Grimmů.  Spolu s Andersenem vytvořili dokonalou depresívní dvojku a Oscar Wilde jako ten třetí to dokonale zabíjí. Není nad naše úžasně vtipné, chytré, chápající a zároveň poučné pohádky od Božky Němcové. Pokud bych si chtěla pustit hororový příběh, tak jedině od Erbena Kytici. No nic prostě tahle Zloba mě fuuuuckt nic neříká a není to můj šálek pohádky. Takže jak se říká na COOLce, děti vyčůrat, pomodlit a spát a o "Jak se budí princezny" si nechat zdát. Za mě 45%

Hardcore Henry (2015)

Tak to bylo opravdu hardcore : "Henry"!  Pojetí ála herní střílečka už není tak originální, ale záběry teda byly.  Jelo to furt do plnejch a mělo to grády a spád. Toto bych od rusáků fuckt nečekala a proto smekám. Trochu bizár  tedy hlavně Sharlto Copley (ten se tu doslova vyřádil) a taky blbost, ale to mi vlastně vůbec nevadilo, protože to tempo bylo vražedné skoro jako Cobra 11. Já jsem byla prostě na konci úplně v rauši. A tak to ma byt, tak je to spravne! Za mě 90%

Beckett (2021)

No nic, vypadalo to celou dobu, že to bude nějaká  pecka. Ovšem není a nevím proč a kdo to tak nesmyslně vymyslel. Celé je to tak akorát k hovnu. Pardon, ale ten film je vlastně o ničem... Za mě 55%

Když se zlomí větev (2016)

Ach jo, první třetina hrála na stokrát ohraná klišé až jsem si říkala zda má vůbec smysl na to koukat do konce. A ejhle, pak se to nějak přehouplo do neklišoidních sfér a začalo to být dívatelné. Rozhodně to nebylo úplně blbé až na ten konec, který mohli dovést až do ad absurdum. Za mě 78%

Klasický horor (2021)

Užuž jsem to chtěla setřít a začít vyjmenovávat předlohy, které film kopíruje, ale pak najednou....Najednou přišel konec po konci a ten se tomu všemu vysmál a tím mi vzal vítr z plachet. Ono je to vlastně geniální, přiznat se k tomu všemu ještě dřív než se jeden dodívá. Já osobně jsem nadšená a celý film vůbec neberu jako horor, ale jako  nedávnou a možná ještě i současnou podobu Kalábrie a jejího režiséra N´dranghetu. Ten nepoměr mezi vnitrozemím, kde lidi málem chcípají hlady, protože tam není práce a mladí prchají do ciziny nebo na bohatší sever  a přímořským územím kam jezdí turisti a bohatší Italové je propastně rozdílný viz. závěrečná scéna. Přijde mi jako sqělý nápad natočit projednou o tomto palčivém sociálním problému ne mafiánský film, ale Klasický hororový příběh. Paráááda! Za mě 98%

Fidibus (2006)

No, ze začátku to vypadalo na pořádný úlet z Dánska, ale nějak příliš brzo se to začalo chovat čím dál tuctověji a nudněji až z toho zbyl akorát takovej divnej pocit - takovej divnej pocit (díky Bille za pomoc). Akorát ta blonďatá blbka, ta mi nějak moc uvízla v hlavě asi proto, že byla taaaak neuvěřitelně blbá až byla nakonec vlastně nejšťastnější a vo tom to nejspíš celý je. Za mě 70%

Hejno kobylek (2020)

Ono to vlastně nebylo až tak špatné nebýt toho konce. Když jsem si to pro sebe nepromítala jako horor, ale normální film o jedné vdově samoživitelce s dvěma dětmi, která se snaží ze všech sil udržet farmu, aby uživila sebe a své děti, tak to byla vlastně šílená ukázka osudu většiny žen s dětmi a bez pomoci (pozor, nejsem feministka, ale prostě je to tak). Dělá co může, až do své farmy začne doslova cedit krev. I ten konec se dá chápat jako brzda v poslední chvíli, kdy už jde doslova o život jejím dětem. Za mě 65%.

Zmizet beze stopy (2021) (seriál)

Mohla to být pecka, ale bohužel není. Není, protože se to zbytečně natahovalo, přehnaně zamotávalo, z agentů se stávali kontraagenti a jeden už ani nechápal kdo je who a kdo je s kým a proti komu až to vlastně přestalo dávat smysl a tím se to celé zabilo samo. Za 65%

Croodsovi: Nový věk (2020)

Po dlooouhééé době zase v kině. Samozřejmě s človíčkem, protože normálně se na animáky nedívám (kromě Vall-iho, toho jsem viděla bez človíčka a pořád ho miluju). Byla to sranda plná fantazie a poučení . A to potřebují všichni človíčci na světě a dospěláci možná ještě víc...Za mě 88%