Nepřítel (2002)

Viděla jsem v době vzniku. Po těch ix letech jsem si film připomněla. A pořád to má pro mě tu sílu toho neuvěřitelně neproniknutelného člověka, který všechno dělá pro rodinu i za cenu neskutečných lží a prasáren až do fatálně nenormálního konce. Daniel Auteuil to zahrál naprosto geniálně. Za mě 85%

Sophie: Vražda v západním Corku (2021) (seriál)

Takový velmi podivný případ. Policie a usedlíci si myslí, že pachatele znají ovšem ten si myslí něco úplně jiného. Všechno se to opírá o nějaké nepřímé důkazy, ale ve Francii je jiný soudní systém a tam ucelený sled nepřímých důkazů stačí, na rozdíl od britského soudního systému, kde požadují nezvratné důkazy. No je to celé hodně zvláštní a konec je v nedohlednu...Pokud to mám ohodnotit jako divák, tak by na to stačil pouze jeden díl. Za mě 45%

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál)

Ty vole, to bylo tak neskutečně skutečné a uvěřitelné, že to snad ani nemohlo být ruské. Timur a jeho parta šli na výlet, který se posléze zvrhnul a zanechal nám tady "nevyjasněnou hádanku". Co mě ovšem vytáčelo nejvíc, tak to byly české titulky a jejich překlad na "výletníky"! Co to jako mělo ku*va být?! V originále to byli "Turistpartija" , takže turistický oddíl, ale v těch 50.-ých letech bylo asi všechno divné a hlavně možné... Nicméně seroš je opravdu vymazlený co se týče dobovéhoreálsocialismu a hlavně ve vlaku a posléze i v dalších situacích... Za mě 90%

Nezvaní hosté (2011)

Toto se opravdu nepovedlo! Jeden pořád čeká, čeká a čeká....a ničeho se vlastně nedočká. Nakonec si jeden může akorát tak říct, že to všechno čekání bylo vlastně úplně na pi*u. A to je na tomto filmu úplně nejhorší...Za mě 30%

Případ Wanninkhof–Carabantes (2021)

Byl to zvláštní případ a postupně se stával ještě zvláštnější. Zcela jasně nám to však dokazuje, že prvotní dojem může být naprosto mylný a ve vztahu k soudnímu přelíčení to může být dost negativně ovlivňující nejen lidi, ale i porotu a soudce, což je naprosto alarmující. Tedy hlavně, když se jedná o neprávem odsouzeného člověka, který si odsedí nějaký čas v base a ve finále se mu nikdo ani neomluví natož odškodní a to je na celém dokumentu asi to nejsmutnější. Za mě 85%

Tváří v tvář (2019) (seriál)

Tak tohle mě trefilo fuckt na komoru. Vyřešit případ smrti své vlastní dcery během 8 dvacetiminutovek a ještě k tomu neustále zajímavě měnit kdo je vlastně WHO a nakonec to vyřešit překvapivě, to se jen tak někomu nepovede. A tady se to prostě ku*evsky povedlo. Za mě za naprosto ojedinělý počin 100%

Carrie (2013)

Tenhle remake je na hony vzdálený původnímu zpracování, ale hlavně totálně postrádá tu živočišnou, nezvladatelnou bolest, vztek a ve finále ten hrůzoplný děs postupně se plížící celým dějem. A Chloe  je totálně špatný výběr pro tak specifickou postavu. Tu svou roli tak neskutečně přehrává, že mi z toho bylo do smíchu. A vůbec celé to bylo k smíchu. Za mě 45%

Šťastný Lazzaro (2018)

Já jsem si Lazzara užila na 100%. Chvíli jsem sice tápala po přeskočení děje do města, ale brzo jsem se zorientovala. Ukazuje nám to Itálii jak jde v čase. Na začátku vykořisťování chudého venkova a útěk mladých lidí do velkých měst za "lepšími" zítřky posléze vybydlení či spíše vylidnění vesnic a nakonec jejich postupné navrácení se zpět do jejich rodných měst a něco v nich změnit. Kde jinde než v Itálii si můžete koupit dům za 1 euro?!  Pro mě to byl rozhodně dobrý zážitek. Za mě 100%

Ten, koho se bojíš (2008)

Z tohoto filmu mám divný pocit. Dle zdejšího hodnocení je to podle mě dost přeceňovaný snímek. Všechno je tady načrtnuto tak nějak okrajově a nedovysvětlitelně, že si z toho neumím vybrat jestli tu depresívně-agresívní poruchu měli v rodině (viz jenom náznaky u matky) nebo se u hlavního hrdiny začala projevovat psychóza díky jeho účasti v projektu na nové antidepresivum, které bylo vzápětí zastaveno díky vedlejším účinkům?! Ulrich Thomsen ty své psychouše umí dobře zahrát, ale mě tento film ničím nezaujal. Za mě 65%

Elita - Série 4 (2021) (série)

Čtverka už byla příliš nastavovaná kaše a už mě to moc neba-vilo. Zápletka plytká a celkově už se to prostě vyšťavilo a zbyl jenom vysušený steak, který není k jídlu.  Myslím, že stačilo. Za mě 70%