Válka policajtů (1979)

Především za výkon Marlene Jobert. Jinak hodnotím převážně z pohledu té doby - takže velice slušná kriminálka, i když té akce by tam určitě mohlo být víc.

Lazebník sibiřský (1998)

Je ještě někdo, kdo nevěří v lásku? Tak ať se podívá na Lazebníka Sibiřského a nechá se alespoň unášet tím, že něco takového může někdy existovat. Příběh s pozadím ruských dějin carského Ruska ovšem Vaše unesené smysly nenechá dlouho v oblacích. I tak je ale Lazebník Sibiřský krásným filmem se skvělým hereckým obsazením. Film jsem viděl v českém znění, avšak snad 70% bylo v jazyce ruském a to rusky neumím ani slovo. I když to celkový dojem z filmu nepokazilo, doporučoval bych titulky.

13. komnata - 13. komnata Františka Peterky (2007) (epizoda)

Na to, že je panu Peterkovi skoro 90 let (2012) tak vypadá opravdu skvěle. A že už mu trochu pracují nervíky, to už se v tomto věku dá tolerovat. Ono zůstat na takovou dobu v nemocnici, kór když jste duší sportovec, to musí být opravdu životní zkouška. Naštěstí se s tím vyrovnal a i s francouzskými holemi chodí jako za mlada.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Na dnešní poměry dost dobrá pohádka obsazená z poloviny osvědčenou kvalitou a z druhé poloviny českými talenty. Škoda, že jako vypravěčka tam nefigurovala nějaká osůbka s lepším hlasem a dikcí.

Dům u jezera (2006)

Zamotané, nelogické, ale i přesto milé a krásné.

Výměna (2008)

Povedený snímek pod taktovkou Clinta Eastwooda, který jak už bylo řečeno rád sdírá z lidí emoční stránku, .... u mě se bohužel úplně nepovedlo :-)

Sherlock Holmes (2009)

Zcela nové pojetí klasického románu a musím říct, že naprosto skvělé, zpracováním a vykreslením známého hrdiny jsem byl opravdu nadšen. Kdo by řekl, že Sherlock může být třeba i ringový rváč...? :-)

Ninja Assassin (2009)

Být tam o kapku víc krve, tak se diváci asi utopí. Na dnešní dobu vynikající nápad na akční film.

Sedm životů (2008)

Čeho si u tohoto snímku nesmírně cením, je nápad. Celkově působí docela hezky, ale přijde mi, že se v tom divák musí zaručeně ztrácet. Will Smith je klasa, to se musí nechat, i když mi k němu jdou více jiné role.