Maléna (2000)

Celkem neobvyklý snímek o mladém dospívajícím chlapci - Renatovi, ale hlavně o překrásné ženě Maleně, která trpí paradoxně tím, že je krásná. Ne krásná, je překrásná, je krásná tak, že její krásu jí závidí každá žena ve městě, je krásná tak, že každý muž ve městě by s ní chtěl nejmíň tucet dětí. Mladý Renato je do ní platonicky zamilován a je ochoten pro ni udělat cokoliv na světě. Problém je, že tohle vše se bohužel odehrává jen v jeho hlavě. Malena má v srdci ale jen jednoho muže, který je bohužel prohlášen za mrtvého. Nemá peníze a tak jí nakonec nezbývá nic jiného, než poskytnout i sebe sama, jen proto, aby neumřela hladem. To se ovšem nelíbí ostatním ženám ve městě, které čekají na svoji chvíli, všechno překrásné Maleně vrátit. Film je doprovázen něžnou hudbou mistra Ennia Morriconeho a doporučil bych ho zcela jistě nejnáročnějším divákům.

Manituova bota (2001)

Celkem povedená parodie na známé Vinetuovky, avšak některé gagy mi příjdou spíše trapné než vtipné. Celkově je ale film dívatelný.

Mrňous a čarodějnice (1980)

No celkem slušný horor, prefektní dubbing paní Rosůlkové, avšak příběh mi nepřišel ničím vyjmečný spíše obyčejný.

Méďa Béďa (1964)

Tohohle medvěda prostě miluju! Skvěle vyčůranej a milující svoji rezervaci a hlavně hrozný lump a komik v jedné osobě. Takový je Méďa Béďa!

Prohnilí (1984)

Tohle je vskutku filmová lahůdka. Má přesně to, co na fimech mám rád, je to něco jiného, než je v ostatních filmech. Od začátku by nejspíš každý čekal, že se mladičký začínající policista bude snažit něco změnit a tím pádem bude hrdina, ale ono ne! Právě naopak! Nechá se zvyklat svým zkorumpovaným kolegou a co víc, stane se z něj ještě větší padouch, než jeho učitel. A co na tomto snímku je nejvíc půvabné? Že celý film skončí dobře :-)

Pro pár dolarů navíc (1965)

"Psanci, kteří loví psance, lovci lidí" Ještě před Bobbym Sixkillerem se na filmovém plátně obejvili dva lovci lidí, ne zrovna psanci, ale drsní chlapíci - charizmatický Lee Van Cleef a chladný, ledově klidný Clint Eastwood. Když je ale hlav k lovení málo a jeden nechce zabít druhého, musí to jít kompromisem. Víc hlav víc ví, víc dalších hlav odstřelí a tak se můžeme těšit na skvělou podívanou s dobrým koncem. A abych nezapomněl, opět klasicky vynikající hudba mistra Ennia Morriconeho, která krásně podtrhuje atmosféru divokého západu.

Říše vlků (2005)

Usnul jsem u toho a přitom jsem unaven nebyl, čím to asi bude? :-D

Vrátný od Maxima (1976)

Vrátného od Maxima bych svou úrovní zpracování přirovnal k filmu Stepující stonožka. Není to zrovna střeštěná komedie, avšak komedie typicky francouzská, plná zvratů, nečekaných či nechtěných návštěv, excelentních herců a krásných hereček.

Studený bufet (1979)

Velice neobvyklý snímek plný osobností franzouzské kinematografie. Musím uznat, že na moji náturu to celkem bylo, absurdní věci, které mi přijdou vtpné, jako když k Vám přijde vrah Vaší ženy a vy ho pozvete do bytu a nabídnete polévku a víno, to je jen zlomek tohoto filmu plného vražd.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Ani premiérování Jima Heckera neznamená, že bude o humor nouzi. Ale kdo tedy dělá ty významná rozhodnutí? Sir Humphrey, nebo samotný Jim? A kdo je dělá v reálném životě? Samotní politici, nebo jen jejich tajemníci? Skvělá myšlenka, na které se dá udělat vynikající seriál.