Zkažená mládež (2007)

Drámo o šikaně. Povedené, ale na mě tady ty snímky nepůsobí úplně plnou parou, takže zůstanu u silnějšího čtyřhvězdí. Místama je to trošku moc, ale i vzhledem k fajnovýmu zakončení to zas až tak nevadilo. Dobrý film. 85%

Mrtví a neklidní (2013)

Vůbec mě to nezaujalo a ani moc nebavilo, ale pár dobrých scén se tam našlo, takže nebudu zbytečně hnusnej, a ty tři dám s podmínkou "Nikdy více". 50%

Muž z oceli (2013)

Džízs fakyn Krajst, tohle byl nářez! Příběh tohohle chlapíka z oceli je odvyprávějenej tak něžně a brutálně zároveň, že jsem aji musel vytáhnout kapesník......samozřejmě na utírání slin, protože moje slinné žlázy neustály už nehoráznej sci-fi začátek, natož aby zůstaly v klidu v dalším průběhu, kde se tou nejvyváženější periodou střídá akční destruction porno s pár výborně odlehčenýma vedlejšíma scénama a taky pak se silně emotivníma částma příběhu, které zcela jistě zapůsobí na lehce obměkčítelné diváky. Aby toho nebylo málo, přihoďte ve všech směrech naprosto vychytanou filmařinu viz. kamera, CGI, totálně osolenou hubdu (tohle jsem zažil v kině poprvé), dále pak oku lahodící obsazení a nerušivé herecké výkony (jen ten Morpheus by měl přestat žrát, už neumí ani běžet před padajícím barákem...ale to byla jen jedna scéna, jinak po jeho posledních kouscích byl tady úplně OK v roli Perryho) a konečně celý koncept monstr Kryptoňanů a jejich fightů jeden na jednoho s Kal-Elem. Tady v tom posledním bodě, a to je asi jediná věc, která mi teda přišla trochu navíc, bych možná oželel závěrečnej final fight. Je pravdou, že Zod (jako vždy skvěle odpudivej Michael Shannon) si nakopat prdel zasloužil, a taky to muselo skončit, jak to skončilo, ale přislo mi to zbytečně moc. Závěrem - je to mazec a stejně jako ostatní jsem velice zvědavý na Pacific Rim, páč tohle je letos numero uno zatím. PS: Doufám, že tímto Superman končí, ať se nemusím nasrat jako u StarTreku a Ironmana 3. Kino, 2D, titulky. Doporučuju úplně všem!

Zrůdy (1932)

Tohle je něco, co má jako jedno z mála pořád ještě slušnou váhu i po všech těch letech, díky čemuž nemusím mít výčitky, že buď dávám vyšší hodnoceni za stáří, nebo že jsem to strhal, ale přitom ve své době to bylo parádní. Zrůdy na svém hodinovém prostoru rozjíždí creepy show, která končí pěkně děsivě, takže tady dávám s čistým svědomím čtvereček. 75%

Upír Nosferatu (1922)

Nikdy více....dávám dvě jako signál zvědavcům, že vyzkoušet se to dá. Za mě - mrknite na zdejší galerii a dál už ne, je to bída a hlavně nuda. 39%

Cabin Fever 2 (2009)

Hmmm, tak tohle je asi moje nejkontroverznější hodnocení ve vztahu ke zdejšímu procentuálnímu bodování vůbec. Ti West ve všem předčil Rothovu jedničku a přidal ještě mnoho (nejen na pohled pěkného) navíc. Mně kombo horor-komedie nehty na nohách nekroutí, navíc tady se jedná frekventovanými místy až o splatterovou podívanou se všemi možnými nechutnostmi, které jsou sice nemálo detailní a kufr zvedací, ale na druhou stranu v momentech s menší frekvencí perfektně souzní s jakousi "lehkostí scénáře" a svižnou hudbou, takže mě skvěle pobavily. Neseděl mi tam ples, který byl zbytečně dlouhý a kde jsem už myslel, že se film nevzpamatuje, ale v závěrečné fázi nabral děj šílené točky zakončené sice otevřeně, ale stylově a promyšleně. Moje hodnocení taky pumpují úvodní a závěrečné titulky, a taky soundtrack, který do filmu dost pásl. 90%

Žraločí lidožrouti (2012) odpad!

Pa-ne-Bo-že! Všecko je nejen že špatně, ale bohužel i trapně....nevidím žádné plus, snad jen to, že jsem tomu trapasu asi dvakrát musel zasmát. 9%

Čerstvý maso (2012)

Pro příznivce HK určitě příležitost ke zbystření. Slušně natočené, krvavé, trochu sexy, fajn gore, jen ta komediální stránka trochu pokulhává. Škoda, ale za tu hoďku a půl to asi stojí. 65%

Sestry (1972)

Nakonec zvyšuju na plnej kotel, protože z trojičky Sisters, Dressed to kill a Vertigo mi tohle přišlo (světe div se vzhledem k místnímu hodnocení) suverénně nejlepší, nejpsychovatější a nejulítlejší. Nemá cenu nic prozrazovat, bylo by to naškodu, protože i když se děj a pointa mohou zdát čitelné, je to správný haló...90%

Oblečen na zabíjení (1980)

Dost dobrej oldschool thriller, kterému toho moc nechybí. Film je plný sexuálního napětí, obsahuje několik výborných hororových scén a je podbarven stylovou orchestrální hudbou, která tomu perfektně sedne. Dá se doporučit. 75%