Jack Ryan: V utajení (2014)

Špionážní akčňák o ničem. Od Branagha je to zklamání a Ryana tento nový kabát moc nepumpuje teda. Slabota. 45%

Příběh z Bronxu (1993)

Rádoby gangsterka, která je ale daleko více sociálním dramatem o rodinných vztazích a dospívání v drsných čtvrtích poválečného New Yorku. Příběh je v tomto případě hodně osekaný od jakýchkoli odboček a omezuje se v podstatě na čekání, kdy se co posere. Nakonec to ani tak vyhrocené není, což je možná škoda, protože na rok 1993 bych očekával aspoň jednu dvě zapamatování hodné scény, nebo vyšperkovaný závěr, jaký byl třeba v Carlitově cestě. 75%

Sloní muž (1980)

Zatím nejlepší Lynch, kterým jsem "ztrácel čas". Silné drama o ještě silněji zdeformovaném Johnu Merrickovi, kterého bere pod ochranná křídla mladý doktor se zarostlou tváří A.Hopkinse. Lynch v tomto taktéž neobvyklém filmu staví za pomoci výtvarné dokonalosti proti sobě slabiny lidské povrchnosti a hlouposti se sílou a krásou lidské duše. Nebýt na můj vkus zbytečné rozvleklosti, neváhal bych nad plným počtem, no stejně si myslím, že to časem zvednu. 89% A tak se i stalo. Když Lynch, tak tento. Doporučuju.

Mazací hlava (1977)

Úlet, hnus, haluz a freaky zároveň. Eraserhead bylo moje první seznámení s Lynchem a rozhodně mě tímto vybočujícím kusem dokázal zaujmout. Tohle nevymyslíš.... 75%

Hitlerovi bodyguardi (2008) (seriál)

Zajímavé, zřejmě vše podstatné obsahující, bohužel zbytečně natažené na 13 dílů, ve kterých se spousta věcí opakuje. Chtělo vymyslet lepší uspořádání, které by omezilo duplicity a osekalo počet dílů o dobrou třetinu. Ale jinak obsahově i audiovizuálně paráda. 85%

Den zrady (2011)

Všudypřítomný politický marasmus v elegantním balení Goegre Clooneyho, který i z takovýho opruzu, jakým je americký paritní systém, dokáže udělat záležitost poutavou a do jisté míry i napínavou. Koho obecně politika nezajímá, bude se asi nudit, kór s Clooneyho jemnou, citlivou režií, pomalou kamerou a poklidným scénářem. Jak už je taky jeho zvykem, herci jsou pečlivě vybraní a ve formě, což filmu dodává punc čtyřhvězdičkáče, no doporučovat ho obecně nikomu nebudu. 70%

Pompeje (2014)

Klišiodní, vykrádačský katastrofický film, který mě nebolel, ale v žádném případě nenadchnul. Love story + naolejované prdele + gladiátor + nasranej Vesuv = taktak průměr. 55%

Já, Frankenstein (2014)

A tak mě to zas nijak neurazilo. Je to o hvězdičku horší než tady ti Lincolnové a napětkrát, jak špina v kýblu točící se Underworldi, ale podle zdejších hysterických ohlasů jsem čekal vypínačku v půlce filmu. Samozřejmě, démoni v oblecích s jejich prašečíma hlavama jsou k smíchu, ale jejich okřídlení protivníci spolu s Eckhartem jsou udělaní slušně, akce se tam taky dá pohledat, takže i přes to, že nemám potřebu jít pod slabé dvě hvezdičky, tak jsem rád, že jsem do kina nešel. Zklamání to je, ale přitom stačilo jen pár hlášek a trochu nápaditosti. 45%

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Pro mě mnohem lepší zpracování než Formanův Valmont, scénáristicky méně kvalitní oproti Fearsovi, ale za to mnohem žhavější. Sexuální dusno v podání mladých herců je v této verzi klasiky na úrovni papiňáku, z čehož mi nejednou regulérně zasmýkalo v koulích. Zahraný je tento film bravurně, dokonce ani Vytrspůnka mi tady ještě zamlada nevadila, a to už je co říct. Mně se tahle moderní variace líbila....a moc! Doporučuju!

Svatyně zla (2013)

Obecně mě tady tyhle filmy o komunitách s členy vylízanými až na morek dokážou zaujmout, no Ti West. ať se nechal inspirovat kdekoli, se s tématem popral srdnatě, byť za pár šupů. Se Sacramentem jsem zlehýnka nadprůměrně spokojený, kdy za sebou West nechává s přehledem Kevina Smitha, no na numero uno Robina Hardyho nemá ani náhodou. Mám podezření, že se West, samozřejmě zbytečně, držel nějaké předem dané šablony, je mi jedno jestli z reality vycházející, protože se drží hodně při zemi. Atmosféru si snímek od začátku buduje slušnou, což o to, ale v závěru jsem odhadoval teda trochu nápaditější upotřebení návštěvníků při nějakém perverzním zvěrstvu. Ze stávajícího zakončení jsem si na prdel nesedl, protože co si budem povídat, dobře jim tak.... hraniční čtyřhvězdí = 70%