Mulholland Drive (2001)

David Lynch nabízí modrý klíček ke dveřím reality své nejkulantnější a nejučesanější haluze. Tenhle film má tak dokonalou formu, kterou koření dechberoucí Naomi Watts, že jsem byl nucenej 147 minut natáhnout na tři hodiny. Kamera, hudba, lynchovské napětí při ničem, lynchovský důvtip, prostě paráda. Čuměl jsem s otevřenou hubou a budu zas, protože něco podobného se jen tak nevidí. Doporučuju si před tímto Lynche trochu oťuknout, rozhodně nelituju toho, že jsem si Mulholland Drive nechal až jako jedno z posledních autorových signifikantních děl. Výborný film.

LEGO® příběh (2014)

100 minutová reklama na LEGO byla na mě trochu moc. Nemám žádné extra výhrady, ale že bych bláznil od smíchu či nostalgie, to ani náhodou. 65%

Snílci (2003)

Kravina bez pořádného příběhu, která mě bavila díky lásce k filmu a slušné dávce erotiky v podání Evy Green. Ta se evidentně naučila za 10 let hrát, čímž se v kombinaci s jejím tělem, které tady využívá jako hlavní zbraň, usadila v současnosti v mojí topce. Doporučit se tohle ale nikomu neodvážím. 70%

Henry: Portrét masového vraha (1986)

Přesně se shoduji s momentálním hodnocením 69%. Mě prostě tento portrét plně neuspokojil. A to jak ze stránky charakteru a pohnutek postav, tak po stránce výtvarné, ale uznávám, že Michael Rooker se opravdu snažil. Lepší trojka.

Znovuzrození (1966)

Tak já nevím, mám vůbec něco prozrazovat? Radši ne. Dík pár podivným scénám jakoby z jiného filmu se mi plnej kotel trochu příčí, ale i přesto mi nedá neocenit to, že se vůbec někdo do filmu s takovýmto tématem v dané době pustil. Námět, herci a zpracování jsou bez chyby, napětí, poutavost a neurčitost filmu taky nechybí, no prim stejně hraje paranoia a wtf efekt, jež podtrhují celkovou bizarnost snímku. Trošku nadhodnocuju, ale já si to vyberu jinde. 90%

2:37 (2006)

Velmi poutavě a poměrně sofistikovaně natočené drama, které seznamuje diváka hned snad s půl tuctem středoškoláků a jejich méně či více závažnými problémy. Jedná se o film cestující do duší mladých lidí, jež se odehrává během jednoho dne na střední škole. Někdo by si mohl říct, že jsou charaktery postav napsané příliš účelově, ale mně se to nijak přitažené za vlasy nezdálo, navíc oceňuji i učesanou formu, takže jo, za mě spokojenost. Mít to o kousek lepší rozluštění hádanky, která ke konci opravdu z pohledu diváka řešitelná/odhadnutelná není, dal uvažoval bych o plným. 80%

Poručík (1992)

Kvůli Kietelovi se na tento film hodí mrknout, ale osobně nechápu záměr těchto dramat. Prostě vezmete zkažený charakter, jenž poctivě divákovi představíte hned na začátku. Fajn. Do tohoto momentu, který odpovídá cirka půlce filmu, je to velice fajn, nedivím se zdejším pětkám. Jenže pak se postava začne potácet semo tamo, míříc tam, kam je to divákovi už v tuto chvíli jasné. Kietelova one man show za ochutnání opravdu stojí, navíc se film s ničím moc nesere, ale co si budem povídat, takovýto "drama" příběh přece musí nechat každého klidným. 69%

Páter Thomas (1980)

Totální sinusovka, takže tak tak lišácký průměr. Řvaní krve, blití pajšlu, červi, hnus....versus otravná hudba, debilní děj, močopudnost. 50%

Od šepotu po křik (1987)

Rozmanitost, brutalita, krev, to všecko na čtvrtou. Hodně dlouho jsem neviděl tak povedený povídkáč. Byť staršího data, dá se doporučit. 75%

NON-STOP (2014)

Z úcty k režisérovi a díky první polovině dávám průměr, ale nejradši bych Non-Stop za druhou půlku nazval kokotinou. 50% a rychle pryč, než si to rozmyslím...