Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jako....jedničku jsem neviděl, i přes to jsem si řekl, že to zkusím....no....na 140timinutové romantické sračce jsem dlouho v kině nebyl. Nechutně natažený sračkoidní love story, ve kterým hraje Spájdrmen vedlejší roli. Prostě špatný. Elektron ujde, ale akce s ním je kurevsky za potenciálem, příběh a hlavně akce jsou podepřený snad tisícem laciných berliček (např. srážka letadel), 3D opět k ničemu, bylo to s dabingem, no že jsem tam vůbec chodil. Pozitivem budiž kvalitní herci, místy našlapaná hudba, jinak bída bídoucí, u které jsem dokonce asi po hodině a půl přemýšlel o odchodu z kina, což se mi teda nestalo hodně dlouho. Velebnosti, je to hnus, přitom začátek vypadal díky komediálnosti dost zábavně, no zasraná romantika a nepochopitelný "drama" konec udělaly z pavouka největší komiksový fail posledních let. Schválně si pustím tu jedničku.....toto asi tak 40%.

Satan přichází (2006)

Skoro identický remake, který ale místy působí uměle. Extra ostudu skvělému originálu nedělá, ale nedoporučuju s ním ztrácet čas. 60%

Omen 3: Poslední střetnutí (1981)

Dějově důstojné završení trilogie, i když je asi na místě otázka, zda vůbec byla trilogie třeba, jelikož jednoznačně kraluje první díl. Zpětně se to kecá, že by byla mnohem lepší dějová tečka hned v prvním dílu, no scénáristé se s dalšíma dvěma evidentně dost prali, z čehož taky vyplývá výsledná (ne)kvalita a taky ve všech dílech přítomná, vtipná relace na americkou politiku prezidentem konče. Sam Neill dělá co může, no dospělej Damien Thorn už prostě není to, co by divák očkával. 60%

Přichází Satan - Procitnutí (1991) (TV film)

S původní trilogií krom tématu nic společné, nezaregistroval jsem jediný odkaz krom rotvajlera a jména Damien Thorn v závěru. Sám o sobě ten film není úplně špatný, bez újmy jsem dokoukal, ale v rámci značky Omen jde o zbytečnou vykrádačku jména. 40% ať nežeru....

Frankensteinův syn (1939)

Frankensteina preferuju toho Branaghova, z těchto původních zase Nevěstu. Perlou budiž výkon Borise Karloffa, ale další navazování na předešlé díly považuju za zbytečné. 55%

Frankensteinova nevěsta (1935)

Frankensteina preferuju toho Branaghova, z těchto původních zase Nevěstu. Perlou budiž výkon Borise Karloffa a postava nevěsty. Tento díl je dostatečně creepy. 80%

Frankenstein (1931)

Frankensteina preferuju toho Branaghova, z těchto původních zase Nevěstu. Perlou budiž výkon Borise Karloffa. 69%

Přichází Satan! (1976)

Hororová klasika o jednom čertovským princátkovi, kterou bych si klidně dovedl představit jako předškolnověkový sequel v životní cestě tohoto děťátka. Richard Donner s bravurou piluje hutnou atmosféru již od začátku, kdy postupné přidávání zlověstných prvků, jako jsou rotvajleři, tlamoidní chůvy a promyšlená "náhodná" úmrtí, dělají z Omena nezapomenutelnou hororovou lahůdku. Po letech jsem si jej s malými obavami zopakoval, no byly bezdůvodné. Pokud by se někomu stalo, že neviděl, pak doporučuju.

Damien (1978)

S původním dílem nesrovnatelné. Zabíjení pohledem zvládá kdejaká tchýně líp, než tento zaprdnutej Damien. Navázání ještě funguje v pořádku, ale ke konci už filmy bohužel ztrácí točky. Vzhledem k tomu, že bez znalosti prvního dílu se jen těžko obejdete, nemůžu ohodnotit sequel lépe než průměrně, a to díky jen malé přidané hodnotě. U jednotky bych skončil. 55%

Země nikoho (2001)

Úplně parádní okénko ukazující na absurdum jugoslávské války. Měl jsem velké štěstí, že jsem o filmu věděl pramálo, o to víc jsem se srdečně chlámal. Nečekejte žádnou velkou válku, rekvizitama budiž jeden zákop, ÓTéčko UnitedNations, tři modrý přílby, jedna mina a pár kalašnikovů. Film není čistou taškařicí, jež si utahuje z nesmyslnosti války na plnou hubu, ale naprosto vážným tónem je zde zobrazena realita, která prostě nutí k smíchu, resp. k politování. Já neváhám s plnou palbou, protože tahle pojetím typicky a nezaměnitelně evropská záležitost mě prostě odbourala. Doporučuju!