Sunset Boulevard (1950)

Na rozdíl od většiny takto vychválených starých fláků mě tento teda bavil asi nej do půlky, pak jsem spíš trpěl. Zkusím mu dát šanci za dalších 20 let.....60%

Odvlečen (2007)

Nechci spoilerovat, protože každá prozrazená maličkost podstatně desklasuje kvalitu tohoto filmu, takže jen uvedu, že se jedná a povedený teráčský thriller, který se odehrává po valnou většinu času v Egyptě. Plně zainteresovaná je také americká výzvědná služba a praktiky jako waterboarding. Na závěr si dovolím jeden citát - "Až ráno vstaneš, zmlať svou starou. Když nebudeš vědět za co, zeptej se jí. Ona bude vědět." Herci nejsou ve všech případech bez chyby, Vitrsůnku nemám rád, místy jsem si i říkal, že ten film strhám, ale po skončení si mě díky dějové nečitelnosti získal na svou stranu. Nic extra, ale nebál bych se toho. 70%

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Miluju slovní hříčky. Nutné vidět v originále. Kvalitativně stejné s prvním dílem. 75%

Připoutejte se, prosím! (1980)

Tohle je poměrně vytříbená podoba Nielsenovsky dětinského, sračkoidního humoru. (Laciné) Parodování se objevuje jen zřídka, takže si divák může vychutnat spíše sarkastické gagy a ironické narážky na témata všech druhů. které mi přišly opravdu více vkusné, než-li trapné. I po letech s přehledem koukatelné. 75%

Území mrazu (2013)

Kriminálka podle skutečné události, ve které jde detektiv Cage po Cusackovi, sériovém vrahovi šlapek. Nebojte, nespoileruju, protože záporák je brzo bez skrupulí odhalen, což nepovažuju vůbec za přínosné. Atmosféra je taky značně mdlá, takže o thrilleru se moc mluvit nedá. Vzhledem k obsazení se v tomto případě dalo čekat mnohem víc než jen průměrná krimi. Katastrofa to není, ale na taktéž 2013kové Zmizení nebo Tísňovou linku Frozen Ground hledí jako na svatý obrázek. 60%

Mr. Jones (2013)

Ošuntělý FFko s prvky National Geographic se rázem překopne do Záhady Blair Witch, která vygraduje halucinogenním LSD nářezem, z něhož se poškrábete na kedlubně. A je velká škoda, že je Karl Mueller režijním zelenáčem, protože hlavně v závěru opravdu nechybělo moc, a tento filmek se mohl zařadit mezi připosráníhodné záležitosti. Pár dost dobrých lekaček, dokonce i náběhů na děs Pan Jones obsahuje, no chtělo to ještě krapec přitlačit na pilu. I tak se ale jedná o čerstvou, neobvyklou a gradující jízdu, kterou si hororový fanoušek musí užít bez nějakých výraznějších námitek. Spokojenost. 75%

Proxy (2013)

Ach ty ženy! Lízačka koberců (cvok #1) zešílí z lásky k na první pohled frigidě (cvok #2), jež pak v "poporodním stresu" zcvokne kvůli skrytě narušené Marle Singer (cvok #3), jíž potká na hodinách vymývání mozků a která ve výsledku plně popustí uzdu svýmu fantasmagoru, aby to chudák manžel, jedinej normální v celým filmu, nerozdýchal. Byť mi zůstává zcela skryt jakýkoliv záměr tohoto filmu, musím uznat, že na dvou hodinách jsem se při sledování tohoto promyšleného, drsného psychologického kousku bavil fakt dobře. Herecké výkony jsou důvěryhodné, krve je tu taky spoustu, někdy dokonce v až funny slow motionu, no nejsem úplně odbouranej na plnej kotel, ale doporučit tohle můžu. 80%

Blue Ruin (2013)

Formou i tempem bych tento film přirovnat k Wheatlyho Památkářům, no hodnotím o hvězdu hůře, protože i když pominu neucelenost příběhu, sledování konání tlamoidního hlavního hrdiny mě bavilo mnohem méně. Snímek si umí vybudovat takovou neznámem obestřenou atmosféru, akce je pečlivě rozeseta do celé stopáže, s gore efekty si tvůrci také dali práci, jenže jak má být pomsta sladká, když nedostanete pořádně zahořknout. Forma fajn, obsah nic moc. 55%

Opus pro Smrtihlava (1984)

O Heydrichovi se dozvíte hodně, bohužel komouši se nazpřeli, takže místy je tendenčnost evidentní, no není to v poměru ke korektním informacem zas až tak hrozné, takže kdo si chce prolítnout život Heydricha, s chutí do toho. 75%

Dogani (2011)

Pobuřující film s tématikou pedofilního zneužívání hluchoněmých dětí. Ano, vrchol hnusu, opovržení a lidského odpadu. To vše podtržené příběhem podle skutečné události, naspeedovaný korupčnicko-papaláškou slepotou spravedlnosti. Obsahově humus nejvyššího kalibru, který by si plnou palbu zasloužil, no díky zdejší asijské filmařině zůstanu stupínek pod vrcholem. Emočně srovnatelné například se Zlem mezi námi. 85% Update: Po Spotlightu zvyšuju na plnej. 90%