Cheap Thrills (2013)

Další variace na úplatovo-úkolovou autodestrukci, no v tomto případě příjemně obskočenou komedií, což budiž plusovým bodem. Bohužel, na humorné stránce šlo určitě ještě zapracovat, nejlíp po anglicku, škoda je také komparzu jménem Sara Paxton. O zábavu se tedy starají v pořadí David Koechner, Pat Healy a sjetej Ethan Embry, plusem budiž taktéž moderní dubstepový šlahot v pozadí klubů, resp. apartmánku. Ale tak nakonec jo, chtěl jsem dát trojku, ale slabší čtverec pro černohumornou jednorázovku popustím, ale i tak je asi poslední povídka z tohoto lepší. 70%

Černý zabiják (2013)

Dobře zpracovaný dokument, který mně toho ale bohužel moc nedal. Půlka záběrů je známá. Forma komentovaných videí. Vůbec nic extra. 60%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Válečný film bez bojů. Prostředí genocidy Židů za WWII očima dětí. Tohle už v podstatě samo o sobě říká, že se jedná o příběh s realitou neslučitelný. Je to tak. Samotný závěr to jen podtrhuje, což filmu dost ubírá po emoční stránce, no i přes to jsem se při sledování hodnověrných herců. speciálně těch dětských, bavil čtyřhvězdičkově. Beru to jako takový malinký fantasy pro děcka, no kdybych měl regulérně zhodnotit reálnost celého tohoto story spolu s charaktery některých postav, tak by to byly tři hvězdy jak vyšitý. Každopádně Chlapec je mnohem lepší než Zlodějka. 75%

Býčí šíje (2011)

Hm, tak nakonec parádní škoda. Začátek - překvapení jak prase. Super neobvyklé prostředí, super neobvyklé téma, jeden podivín s vepřovou hlavou s trošku už filmově obvyklejším problémem. Tři čtvrtiny filmu se jedná a tutově čtyřhvězdovou podívanou, no jak to bývá, konec může vždy ještě přibrat, či ubrat, no v tomto případě je nevýrazná bodka laciností, díky které nemůžu jít na víc než 3.5*. A je mi to líto....69%

Nepřítel (2013)

Tohle si s chutí pustím ještě jednou, protože je to potřeba. Každopádně docela Melancholia rulez. Film, který vyžaduje obrovskou pozornost. Ti, kteří s ní potřebují šetřit na filmy, které dávají smysl, nechť toto ani nezkouší. Já tohle mám rád. Detaily dodám po druhé projekci.

Wolf Creek 2 (2013)

Pokračování Wolf Creeku je mnohem zdařilejší, než byl díl úvodní. Greg McLean roztáčí tuhle mašinu do plných otáček již od úvodních minut, kdy si Mick zadělá na slušný body count, aby pár mordů vystřídala snad hodinu trvající naháněčka. Doposavaď má film neuvěřitelné tempo, kde samozřejmě musí divák počítat s projevením jisté dávky tolerance vůči logickým nedostatkům, no je třeba dodat, že nějakým extra kiksům a pitomostem se tvůrci úspěšně vyhnuli. Poslední půlhodinka je trošičku z jiného soudku, kde jsem si vzpomněl na tyhle dva kousky. Ono ostatně těch přirovnání by šlo použít víc v celém průběhu, ale označit tenhle filmek za vykrádačku mě to nenutí, protože výsledná funkčnost je hodně dobrá. Za sebe jsem očekával větší porci torture, což ale vůbec neznamená, že to považuju za bod mínusový, takže já opravdu nemám moc na co si stěžovat. V letošním zatím dost chabém roce tohle patří k nejlepším hororovým novinkám. Jako drajvovaná naháněčka se dá tohle doporučit. 90%

Brána do záhrobí (1981)

Osmdesátková splatterová záležitost, na které se maskéři vyřádili dosytosti, no i přes to, že film obsahuje několik opravdu kvalitních, hnusících se scén, nemůžu dát lepší než průměrné hodnocení. To jest díky hned několika faktorům, kterými jsou nezajímavý děj, v pár případech močopudné gore efetky a otřesná 80's disko hudba. Hororovému fanouškovi by tohle utéct nemělo, ale pro vybíravce tohle není. 65%

Terrifier (2011)

Klaun saďour! Naháněcích 20 minut s dost extrémní tečkou na závěr. Hodně dobré.

PROXY: A Slender Man Story (2012)

Oproti například tomuto je tento kraťásek vynikající podívanou. Tohle teda hře ostudu nedělá. Spokojenost maximální také díky hutné hudbě. Povedené!

Lovefield (2008)

Trochu nevkusné, ale plně funkční. 75%