Má je pomsta (2002)

Pan Pomsta je prvním, ale co jest většinou nezvyklé, nejslabším dílem Chan-wook Parkovi trilogie. Je totiž neuvěřitelné, jak Chan-wook Park dokázal behěm tří let vyspět a vypilovat svůj filmařský i tvůrčí um. Pan Pomsta se ve svém průběhu dost vleče na drama vlně, kdy si autor pomáhá budovat depresivní atmosféru scénáristickýma berličkama jako jsou smrtelná nemoc, hlochoněmej, sebevražda, bezdomovec, nešťastná smrt děcka, atd., což potom logicky vyvolává reakce postav, jež spějí k řádně prokrvenému finále. To se sice dostaví, na "úvod" (série) je v pořádku, je pěkně drsné, ale ve vztahu k následujícím dílům je super, že si Park nechal pár es v rukávu. Jelikož chci-li být úplně spravedlivý vůči trilogii, dávám trochu přes zuby silné trojhvězdí. 69% Ale ne, beru zpět a zvyšuju na 70%, protože trojku dávám kde jaké hovadině, a tohle bylo prostě lepší.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Nebohá paní Pomsta se nesnaží šokovat pointu, jako se pokoušel pan Oldboy, u něhož jsem si z toho na prdel nesedl, no Nebohá má jiné kvality, kterým já teda dávám přednost. Až poeticky tvářící se zpracování spolu s artovou kamerou a zámeckou hudbou mi dopřálo suprově se pobavit u čehosi, což bych popsal jako drsný příběh pomsty, ze kterého filmařský kabátek Amélie dělá černohumornou sadu, jež se jen tak nevidí. Ze začátku jsem filmu moc nevěřil, ale na konci se cítím parádně odbourán, přičemž snížená hladina krve mně v tomto případě vůbec, ale vůbec nevadí. Pro mě bezesporu nejlepší díl trilogie. Doporučuju.

Rabbits (2002)

Poslední scéna a věta "It was a man in a green coat..." tohle zachraňuje od odpadu. Jinak je to strašná paráda, kterou i přes nepochopitelnost chápu víc než lidi, kteří tomuto dají plný počet. Nuda k připosrání. Chudák Naomi....

Modrý samet (1986)

Na Lynche hodně stravitelný film, i když jeho rukopis je zde viditelně znát. Jedná se o zvědavost budící kriminálku, která dokáže velmi dobře napnout, avšak ve výsledku se rozuzlení zdá býti velmi komorní. Lynch umě táhne diváka spolu s hlavnim hrdinou různými lokalitami, z nichž některé vytváří atmosféru již svou bizarností, jiné pak ve spolupráci s odehrávajícími se scénami. Herecký prim si uzmul Dennis Hopper, od kterého jsem však očekával daleko větší běsnění, no asi i proto jsem se dlouho rozmýšlel mezi troj a čtyřhvězdím, přičemž se přikláním k vyššímu spíše kvůli srovnání s další autorovou tvorbou. Prostě se mi to líbilo vice něž Twin Peaks. 75%

Houbičky (2007)

Otřepaná šablona party mlaďochů v lese, kteří si tentokrát, a to je navíc, jdou zahřibovat, načež se z toho stane ještě horší než bad trip, mě neurazila. Je sice pravda, že filmařina se dost potácí na hranici únosnosti, no haluze a přízraky považuju za povedené. Pointa sice do očí nebije, ale vzhledem k námětu není nijak šokující. Na podívaní jo, těch 80 minut za to stojí, ale pokud vás Houbičky minou, svět se vám nezboří. 60%

Oculus (2013)

Tak tak průměrná duchařina o kouzelném zrcadýlku zabijáku, které působí na narcise jako spotřebovaná hrstka řádně výživných lysohlávek. Nemůžu říct, že je ten film špatný, ze začátku dokáže zaujmout, obsahuje pár dobrých scén a taky nepříjemnou, byť stereotypní hudbu, ale postupem času a asi i díky stopáži začne trochu ubíjet uzavíráním kruhu, který díru do světa určitě neudělá. Starší, či novější zrcadla mě bavila mnohem víc. 55%

Tichý experiment (2014)

Nudná, bezatmosfrérická ptákovina, u které se spolehlivě přetočíte na druhej bok a usnete, jak se to povedlo mně. 25%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

No, kandidát na nejlepší film roku? Né. Kandidát na nejlepší komiksák roku? Horko těžko. Nejlepší X-Men? Vůbec! Co se musí nechat, to jest fakt, že scénáristé napsali příběh, který perfektně štymuje do série. Co je blbý, to jest skutečnost, že Budoucí minulost by klidně mohla představovat jistý precedent, ze kterého by se klidně mohlo stát perpetuum mobile v podobě kafemlejnku. Malinko zaspoileruju, když řeknu, že místo X-Men: Budoucí minulost by se tento film mohl jmenovat X-Men: Wolverienova kocovina. Jako fanoušek X-Menů neříkám, že je tento díl nepovedený nebo že dělá sérii ostudu, ale díky vyústění musím bohužel konstatovat, že vyjde ve výsledku ve vztahu k sérii vniveč, neřku-li jako dějová zbytečnost. Přehršel postav podtrhuje jejich plytkost, není se pak ani čemu divit, že kingem celého filmu se stalo víceméně křoví jménem Quicksilver, jehož scéna ve slow-motionu je tím nejlepším, co Budoucí minulost nabízí. Prostě Bryan Singer, který je z filmu cítit z každého záběru, prohrál s Matthew Vaughnem o jeden level. Čekal jsem mnohem víc. 75%

Godzilla (2014)

Monstrum si to dává s Kalju v robotím stylu! Godzilla mi přinesla přesně to, co se dalo čekat od loňského Guillerma, akorát bez minuty nudy a s perfektním napětím. Jo, dá se tam najít klišé, patos a nelogičnost, ale oproti předešlým zklamáním je toho tady v Godzille jen stopové množství. Navíc, parádní ozvučení a několik scén, které poukazují na talent Garetha Edwardse (viz. např. dvě scény výsadků, lekačka s ptáky,...). Já jsem si tento film opravdu užil a z kina jsem odcházel po dlouhé době nadšený z toho, že jsem nemusel na nic pičovat. 3D naprosto nerušivé, nicméně počet efektů se blíží k nule, takže opět zbytečné. Celkově tam chyby jsou, né že né, ale takhle si já představuju popcornovou zábavu, která navíc drží divákovu pozornost a nechává ho parádně nadrženého na to, co má přijít. Valte do kina, neprohloupíte! Na tohle určitě Transformeři mít nebudou. Doporučuju! 90%

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Jelikož pilot Hanibala byl o level lepší, načež byl předposledním dílem, který jsem ze série viděl, tak neočekávám, že bych se do tohoto dále pouštěl. Kvůli Evě Green by se mohlo zdát, že by to za to mohlo stát, no její valení bulev je velice náchylné ke zprotivení, navíc se dá očekávat, že bulvy zde budou to jediné, bude valit, takže si s ní rád pošetřím na jiné kousky. Něco do sebe tento seriálek mít bude, ale pro seriálového ignoranta, jako jsem já, je tohle prostě málo lukrativní matroš. 69% Update - po 4 dílech s tímto končím, protože látáme pátý přes devátý. Na toto nebudu plýtvat paměťovýma buňkama.