Tony (2009)

Americké psycho po anglicku - s tím rozdílem, že hlavní hrdina je zde podivín na první pohled. Film zachycuje týden života samotářskýho magora, kterej vypadá, že neumí do pěti napočítat, přitom si fikaně vodí do bytu přihřátý fetky a spolehlivě je morduje. Snímek je natočený klasickým britským stylem, což podtrhuje neurčitost doby, ve které se odehravá (aspoň já jsem to ve filmu nezachytil).Stopáž je příjmně krátká, což je podle mě na úkor absentujícího rozuzlení. Zde se režisěr pradvěpodobně držel hesla "Lepší vrabec v hrsti.....", protože takto dávám celé 4*.....s dotaženým koncem by to mohlo být klidně 5*, ale vůbec by se taky nemuselo povést, a to by bylo více škody než užitku.

Temnota (2002)

Je to tak 3,5* - o chloupek lepší než Nepřemožitelné zlo. Jaume Balagueró ve svém repertoáru střídá žánry jako fusekle, ale umí se vypořádat se vším. Doporučuju se zaměřit na jeho novější tvorbu.

Hranice smrti (2007)

Musím říct, že jak si v eploiťácích příliš nelibuju, tak tohle mi sedlo. Jakmile se film rozjede (asi po 15 minutách), pak svižně ubíhá a nudit už nezačne. Obsahuje hned několik perfektních scén, za které si ode mě vysloužil 4*. Upozorňuju, že být já silnější nátury, a nezavřít oči při těch zbylých, koketoval bych s myšlenkou dát i plný počet. V rámci žánru silně podhodnocený snímek. Po čase zvyšuju na plnej, protože v žánru hixploitation jde o absolutní TOP. Doporučuju.

Diaz: Neuklízej tu krev (2012)

Realita přenesaná na plátno aneb demonstranti (anarchisti) vs. policatji aneb policejní brutalita live. Velice realisticky natočený dokumentární film, okořeněný dokonalým zvukem. Jakmile fízlové spustí "Obušku, z pytle ven", budete si myslet, že ty pecky přes hlavy a záda padají hned vedle vás. 5* - doporučuju!

Červená světla (2012)

Ztráta času. Popravdě ani sám nevím, za co ty dvě hvězdy dávám. Jednu za to, že jsem se dodíval do konce v lichém očekávání výrazné pointy, a tu druhou nejspíš za to, že navzdory všemu jsem se po skončení nerozčílil. Prostě zítra nebudu vědět, že jsem to viděl. Velké zklamání.

Invaze zlodějů těl (1978)

Tak tohle šlo uplně mimo mě. Díval jsem na to napětkrát, protože jsem třikrát usnul. Nesymapický herecký obsazení, strašná nuda. Dvě hvězdy za pár scén a za to, že jsem se dočkal konce....

Mechanik (2004)

Dobře natočený, Bale v chrt stylu naprosto skvělej, jen je to takový celý prázdný. 70% to atakuje, ale dávám 3*.

No Reason (2010) odpad!

Odpad dávám málokdy, ale nevidím důvod, proč čumět 74 minut do kýblu sraček. Nevydržel jsem u toho do konce, takže u mě odpad...

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Prostě paráda. Je jasný, že zdaleka ne každej má koule (a to doslova) se tomu smát, ale já jo! :D Je to sice sexismus - někdy až hraniční, ale právě ten balanc na této linii dělá z některých dílů věc bezkonkurenční! ;)

Warrior (2011)

Nedávám 5* za to, jak se na konci odvedli...jinak nevím, komu jinýmu dat Oscara, Hardy to nandal luxusně! Update po pár letech: A já to mastím, tohle si plnej zaslouží!