Spider-Man: Bez domova (2021)

Toto pokračovanie (tajne dúfam, že aj posledné) americkej subkultúrnej elasťákovej ikony je určené predovšetkým pubertálnym sociopatom. Tento Spider-Man (nie Tom Holland osobne) mi je od začiatku pramálo sympatický a ešte menej sú mi sympatickí jeho nahlúpli egocentrickí kamoši. Naopak, veľmi sympatizujem s neurochirurgom Strangerom, ktorý sa tu mimovoľne zhostil role klinického psychológa mládeže (toho nepodareného rozmaznaného tria), a rovnako sympatizujem so všetkými záporákmi v tomto filme, ktorí by si rozhodne zaslúžili viacej priestoru. Tomuto popcornovému formátu radšej nepridelím nijaké hviezdičky, nakoľko subjektívne dôvody a pocity u mňa ešte prevládajú a voči skalným uctievačom Spider-mana by to bolo nefér. Sklamaný nie som, no nie som ani nadšený. Asi už starnem....  :-)

Eternals (2021)

Sklamanie. Postavy nevýrazné, dej vágny, film pridlhý. A koho ešte vôbec fascinuje mladý Stark s laserovými očami?! Superman je predsa len jediný originál, ktorý kedy prepaľoval pohľadom... A vôbec, prečo týchto laserakov pchajú tvorcovia skoro do každého priblblého filmu či seriálu?!

Čím víc, tím líp (2021)

Sexy zábavná sociálna sonda s vynikajúcim hereckým obsadením. U mňa jednoznačne najlepšia komédia roku 2021. Každý z nás si predsa niekedy dopraje onoho "tabuizovaného rozptýlenia", nech je akokoľvek prudérny, no nie?

Matrix Resurrections (2021)

Odhliadnuc od faktu, že recenzenti ČSFD sú zväčša duševne nevyspelí a rozmaznaní adolescenti bez štipky zdravej súdnosti, The Matrix Resurrections je poctou pôvodnej trilogy a zo strany režisérky aj istou satisfakciou za smrť hlavného predstaviteľa (predstaviteľky) v trojke Matrixu. Rozhodne to nie je sústo pre týpkov frčiacich na prekombinovaných titulov ako Počiatok, Jumper či Wanted, a už vonkoncom nie je určený vyznávačom script poser typu Marvel či DC. Štvorka Matrixu je prioritne určená vnímavému fanúšikovi bez prehnaných očakávaní, ktorí si pri filme nehoní, nežviaka, netliacha, nehejtuje a vôbec, nijako inak sa nerozptyľuje. Osobne som sa zhrozil pri myšlienke na pokračovanie, no keď už uzrelo svetlo sveta... Odo mňa uznanie štábu za odvedenú robotu.

Loki (2021) (seriál)

Jeden z ďalších zbytočných seriálov....

Godzilla vs. Kong (2021)

Asi som od pokračovania očakával priveľa, no sklamaný nie som. Celkom som sa pobavil. A naspeedovaná Godzilla v Hong Kongu... niečo neuveriteľné. :-)

Výjimeční (2019)

Film samotný má jasné posolstvo, to je bez debaty, ale komédia to nie je. Bohužiaľ. Hviezdičky neprideľujem zo subjektívnych dôvodov. Inak plus za formu.

Rambo: Poslední krev (2019)

Ťažko sa hodnotí niečo, čo človek vlastne ani vidieť nepotrebuje. Zvedavosť je však niekedy silnejšia ako zdravý úsudok a očakávania zväčša nízke. Ako aj v tomto prípade. Klišé, klišé, klišé.