Odplata Wyatta Earpa (2012)

Mám rád westerny a asi budu staromilec, když uvedu, že právě takové filmy natáčené stále dokola na stejné téma příběhu a života Wyatta Earpa u mě nenaleznou příliš přízně. Stejný večer jsem viděl Fort defiance, western o více než šedesát let starší, a strčí s přehledem Kilmera do kapsy. Exteriéry "Odplaty" jakoby byly natočeny někde v mém okolí, třeba ve dvacet kilometrů vzdáleném Opárenském údolí. Příběhu chybí především originalita a trochu té westernové patiny, úcty ke klasikům.

Urlaubsgrüße aus dem Unterhöschen (1973)

Další z "bavoráckých" komedií s německým třeskutým humorem, padací mosty na kožených kalhotách, holky v dirndlech, atmosféra Alp a stájí s krávami. Příběh je jednoduchý, přijíždí turisté a a všichni chtějí využít veškerých výhod pohostinství. Každý si pod tím představuje něco jiného. Ve filmu nemůžou chybět typické figurky, které věrně provází německé erotické komedie a to nejen ty bavorácké - Josef Moosholzer a Franz Muxeneder. Opravdu hezkých dívek je pomálu, většinou německé mandy dost podobné našim slovanským typům.

Nuits rouges (1974)

Scénář filmu napsal, a zároveň hlavní roli muže v masce zahrál, Jacques Champreux. Ten byl vnukem slavného filmaře Louise Feuillada, který natočil prvního Fantomase (1913), jemuž tento film skládá hold.

La Malédiction de Belphégor (1967)

Film byl natočen na základě úspěchu televizní minisérie "Belphégor, ou La fantôme du Louvre" odvysílané v roce 1965 ve čtyřech 72 minutových dílech.

Une glace avec deux boules ou je le dis à maman (1982)

Doplnění: kamera Jean-Claude Couty, střih Jean-François Auger a Petra von Oelffen. Jedna z prvních rolí slavné Valérie Kaprisky v roli spolužačky jedné z hlavních postav. Viděno dne 20. února 2024 na archive-org.translate.goog.

Více (1969)

Jeden z prvních filmů od evropských režisérů zaměřený na problematiku drog. Pro mě je film určitě zajímavý díky hudbě Pink Floyd, mám doma soundtrack. Příběh není zvláště nijak nadprůměrný, zajímavý je dobou vzniku, debutem známého režiséra, a první rolí Mimsy Farmer na evropském kontinentu, kde odehrála posléze více rolí.

Pyramida boha slunce (1965)

Film, který už mi jen vzdáleně připomíná oblíbené májovky. Když jsem četl knihu v dětství před více než šedesáti lety, ještě mi to tak nepřipadalo. Bohužel filmové zpracování je průměrné, snaha o stejný humor chvílemi trapná, výprava tuctová. A tak zbývá jen 3x "B" - Barker, Barray, Battaglia.

La Brune de mes rêves (1979)

Scénář Charles Nemes a Gérard Jugnot, kamera Étienne Fauduet. Viděno 17. února 2024 na ok.ru ve francouzském znění v perfektní obrazové kvalitě.

Les Zozos (1973)

První film režiséra Pascala Thomase, další herci Patrick Colé, Patrick Tremblin, Pierre Lenoir a další. Viděno 15. února 2024 na ok.ru ve francouzském znění v perfektní obrazové kvalitě.

Sept morts sur ordonnance (1975)

Příběh je založen na skutečném příběhu, který se odehrál v Remeši. Tragická fyzická a duševní identifikace mezi dvěma muži nacházejícími se v různé době, ale na stejném místě a ve stejném postavení. Pro mě je podobné psychologické drama daleko snesitelnější, než současná psycho-dramata řešící neskutečné blbiny současnosti. Film těží z originálního námětu a z opravdu   špičkového hereckého obsazení (Piccoli, Vanel, Birkin, Vlady, Depardieu, Auclair).