Ondes de choc (2018) (seriál)

Švýcarská televizní antologie složená ze čtyř filmů je zpracována podle skutečných kriminálních případů, které se udály ve Francii a Švýcarsku v nedávných dobách.

Úsměvy světa - Mark Twain (1971) (epizoda)

Cyklus České televize je přínosný i tím, že laikům přiblíží osobu spisovatele vždy krátkým komentářem o životě a kariéře. Jako kupříkladu Marka Twaina a jeho zajímavého literárního přízviska, které má svůj původ v době jeho práce jako lodivoda na Mississippi.

Svatební pochod 5 – Staronový přítel (2019) (TV film) odpad!

"Jde přece o svatbu, jde o všechno!" To je zřejmě i mínění producentů podobných televizních paskvilů na úrovni německých a rakouských romantik stylu Utty Daniels nebo Rosamunde Pilcher. Ty jsou podobně odstrašující. Nikdy jsem nechápal to šílenství okolo amerických svateb, kdy tomu věnují tolik času, nervů a peněz, když se jich stejně více než polovina po pár letech rozvede. Největší zlo jsou svatební koordinátorky, povětšinou uštěchtané a důležité blbky.

Karina, Objeto do Prazer (1981)

Brazilská erotika s hezkou hlavní představitelkou s chlapeckou postavou v roli Kariny. Dívka je obviněna z vraždy svého přítele, který ji nutil k prostituci, i když zabila v sebeobraně. Ve vězení se seznámí se svým obhájcem, do kterého se zamiluje. Advokát její city opětuje a dostane Karinu z vězení.

Úsměvy světa - Stephen Leacock (1972) (epizoda)

Nejvtipnější je hned první povídka "Vlastním přičiněním", která je také typologicky a herecky nejlépe obsazená. Jan Libíček a Josef Hlinomaz v rolích dvou milionářů, kteří se trumfují, kdo vzešel z nuznějších poměrů. A to všechno k velkému pobavení přihlížejících spolustolovníků.

Michal Prokop: Až si pro mě přijdou… (2020) (TV film)

Spousta krásné muziky a také dokumentárních záběrů. Pro mě jako fanouška Michala Prokopa jedinečné. Pamatuji jeho koncert s Framus Five v našem kulturáku někdy v roce 1967. Jeden z našich nejlepších zpěváků a člověk, který i v politice měl jasno.

Scandalosa Gilda (1985)

Italská softerotika se známou herečkou Monicou Guerritore v hlavní roli. Římská panička Gilda přistihne v posteli in flagranti svého muže s mnohem mladší milenkou. V návalu emocí opustí manžela a na dálnici se seznámí s ilustrátorem erotických komiksů. Prožije s ním erotické dobrodružství, které vede k tragickému konci. Ve filmu zaujme krátká animovaná pasáž, velice vydařená a vtipná, která působí více eroticky než celý film.

Úsměvy světa - Puding a la Chipolatta (1972) (epizoda)

Režisér Sokolovský nechal Josefovi Dvořákovi velký prostor pro jeho improvizace a je to jenom dobře. Herec předvádí své umění ve stylu ústeckého Kladivadla a později Semaforu.

Úsměvy světa - O’ Henry (1972) (epizoda)

Zřejmě nejpovedenější pokračování z šestidílného cyklu ČT "Úsměvy světa". Nejvíce zábavná je povídka "Martiny námluvy" o nepovedené lásce hokynářky Marty k chudému malíři, ze kterého se vyklube úplně někdo jiný. Jeho mluva je roztomilá, tak si Češi představují mluvu Němců v cizím jazyce: Dva tvrdy bohnyky cheb.

Die fleißigen Bienen vom Fröhlichen Bock (1970)

Skromná erotika v raném erotickém filmu Hanse Billiana (premiéra 21. 8. 1970). Renate prchne svému otci, bohatému podnikateli, před nechtěným manželstvím. Dostane se do rekreačního střediska, kde si vymění role s hezkou servírkou. Když se objeví její budoucí manžel, sleduje ho inkognito. V obvyklém ději se několik děvčat neustále převléká z prádla do plavek a naopak, potkávají se v cizích postelích, vesměs se druží se staršími pány, jak to bylo před padesáti lety zvykem. I když?