Deux femmes en or (1970)

Jeden z prvních lehce erotických kanadských filmů. Dvě mladé ženy žijí na předměstí nudný život paniček v domácnosti. Jejich manželé je zanedbávají, často jsou mimo domov a mají své pánské koníčky. A tak se Fernande a Violette rozhodnou řešit svou nudu sexuálními avantýrami s náhodně vybranými muži. Jejich obětmi se stanou pánové, kteří se vyskytnou poblíž jejich domovů (elektrikáři, instalatéři, podomní prodejci apod.). Na netu je k dispozici kvalitní remasterovaná kopie.

Herecké mládí (1947)

Mimojiné i záběry z hereckých zkoušek na AMU, kde právě dělá přijímačky adeptka studia Irena Kačírková. Ve zkušební komisi Miloš Nedbal, Jiří Plachý, Stanislav Neumann. Herečka přednáší monolog Jany z Arku a předvádí na přání předsedy komise mytí podlahy, dvě diametrálně rozdílné polohy. Velice hezká vzpomínka.

Partie krásného dragouna (1970)

"Já ti dám štramák! Jestli si myslíš, že spolu budete chodit chlastat, to se mejlíš! Srovnala jsem tebe, srovnám vás oba!". - Jako bych slyšel svou tchyni z druhého manželství. Můj nejoblíbenější kousek z filmu na zábavě v podání Stelly Zázvorkové a Vladimíra Menšíka za nezbytné asistence Josefa Beka v roli zpěváka dechovky. Ze čtyř příběhů "čtyřky" policejního rady Vacátka určených pro kina je tento nejpovedenější.

Justine de Sade (1972)

Román Markýze de Sade se dočkal několika zpracování (vč. režiséra Jesse Franca), ale tento film se asi nejvíce blíží klasické předloze. Když jsem před více než padesáti lety četl ošmatanou okopírovanou knihu, netušil jsem, že se dočkám příběhu ve filmové podobě a to několikrát. Kdybych předem nevěděl o režii Claude Piersona, šacoval bych zpracování právě na makera Franca, i když ten by se asi nespokojil s decentním scénami, jak také ve svých filmech předvedl. Mně se film líbil, ale chápu tvrdé odsouzení zdejších komentářů, když nemají k příběhu žádný vztah a vzpomínky.

Las colegialas (1986)

Lehká komedie s erotickým nádechem ze středoškolského prostředí. Studenti jsou stále více neposlušní a na školu přichází inspektor, aby nastolil pořádek. Poměrně solidní děvčata, klasické sprchovací scény, sem tam nějaký fórek jako taháky na nahých ňadrech dívčiny (a že se toho textu vejde). Případně také sexuálně frustrovaný profesůrek, který vidí všude nahé studentky.

Romeo a Julie (1926)

Škoda, že grotesky ve své době nesmírně populárním Charley Chasem se v naší televizi nevysílají. Nebýt epizodní role Olivera Hardyho v roli šoféra, neviděli bychom ani tento film.

Diva futura (1989)

I když film režírovala populární italská porno star Cicciolina (Ilonka Staller), nejedná se o žádné hard core. Několik mladých žen, patřičně vyvinutých, vydává časopis "Diva Futura", který propaguje rovnoprávnost pro ženy v oblasti neomezeného sexuálního života, rozkoše a štěstí. S podobným volebním programem se Cicciolina dostala do italského parlamentu. Ženy nakonec zjistí, že i přes proklamovanou sexuální volnost jsou stejně v rukou mužů obchodujících s erotikou.

Špindírové (1923)

Stan Laurel bez Olivera Hardyho v bláznivém příběhu o zlatokopech. Zaujme scéna rvačky opakovaná do dnešních let v kriminálních filmech bez rozdílu původu, kdy se soupeři na zemi natahují po koltu ležícímu stranou. Také ve filmu můžeme nalézt "předchůdce" kovbojů ze "Zkrocené hory" v postavě zženštilé postavy maníka, který se objevuje vždy v tu nejnevhodnější chvíli.

Porca società (1978)

Lehká erotika spojená s levicovým hnutím v sedmdesátých bouřlivých letech. Mladý mechanik Paul se připojí k sociálním bouřím, kde se seznámí s uvědomělou socialistkou Michelou. Její manžel Renato s ní nežije a zprvu nesouhlasí s jejím přesvědčení. Paul začne studovat socialistické hnutí, kouří marjánu, čte Lenina a přestane chodit do práce. Vše končí na jedné demonstraci při zásahu policie.

Revue pro banjo (1963) (pořad)

Jsem pamětníkem premiéry pořadu v České televizi. Patří mezi mé nejoblíbenější z důvodu CW muziky a také účasti tehdejší herecké špičky (Horníček, Kopecký) a samozřejmě zpěváků. Špičkou je písnička Francka a Johnny, traditional, známý z dalších filmů vč. zahraničních.