La Rabatteuse (1978)

Hard core. Okouzlující Brigitte Lahaie s tradičním blonďatým mikádem hraje Jocelyne, která má schopnost přesvědčit každou krásnou ženu, aby se vyspala s jejím přítelem. Příběh je tak složen s cca devíti epizodek, kde se ocitá i Lahaie jako třetí, někdy i čtvrtá pátá. Přesto mezi ostatními kráskami vyniká a v tomto filmu jí to sluší snad nejvíce.

Skapinova šibalství (1961) (TV film)

Obsazení výtečné, je radost sledovat herecké umění "staré" gardy Národního divadla - Jaroslava Marvana, Františka Filipovského, Ladislava Peška, Josefa Pehra a dalších. Únosná délka, jen nechápu režijní záměr s baletním ansámblem. Osm baletek neustále na scéně v trikotech, pod kterými se krabatí spodní prádlo. Nevkusné.

La basura está en el ático (1979)

Další z erotických filmů Ignacia F. Iquina, ke konci své kariéry už netočil nic jiného. Mladá žena Liliana odchází ze svého domova na zámku a tak i od svého muže Alberta do města. Stále zamilovaný manžel ji sleduje a oba se vrhnou do dosud nepoznaného života plného sexuálního poznávání.

Les Gauloises blondes (1988)

Francouzská komedie nejvíce připomene příběhy Asterixe a Obelixe, zejména ten o dobývání galské vesnici tupými Římany. Děj je podobný, jen římskou legii neporazí kouzelný elixír, ale parta nahatých holek.

Dobrá rada pana Bartoše (1965) (TV film)

Taková moralistická komedie o ničem. Ránu tomu navíc dává vycpaná sova, která komentuje průběh příběhu. Jan Libíček si pouze štěkne, Vlasta Fabiánová a Jan Skopeček ve svých laskavých rolích. Průšvih je Bibiana Šimonová, která neuvěřitelně přehrává; její projev se hodí snad do divadla. Zkazí dojem z celého i tak průměrného příběhu.

Esas chicas tan pu... (1982)

Španělská erotická komedie, která je považována ve filmografii režiséra Ignacia F. Iquina za kultovní. Příběh dvou mladých dívek Dalii a Rity, které se prodávají. Dalia je zamilovaná do další prostitutky Moniky. Do všeho se plete pasák Pedro. Přehršel lesbických scén, několik homosexuálů v gay baru, to vše na komedii bez vtipu.

Madam Scandal: Džúbjó šinasete (1982)

Nicneříkající japonská soft erotika. Nechápu japonskou cenzuru v tomto filmu, kdy je půlka obrazovky zakrytá rozmazaným flekem. Přitom při tomto snímání a poloze herců by stejně nebyly vidět žádné detaily spojení anebo dalších sexuálních aktivit. Příběh "Madam", která vede restauraci zřejmě v L. A. a zažívá erotická dobrodružství, je složen z jednotlivých epizod, které vcelku nedávají velký smysl.

Čeští a slovenští trampové v Austrálii (2020) (TV film)

Zajímavý dokument o životě našich krajanů v Austrálii zaměřený na jejich volný čas a pokračování tradic českého trampingu. Jelikož můj syn a exmanželka žijí již téměř čtyřicet let na pátém kontinentu, sleduji vesměs podobné pořady a pokud je tam česká stopa o to lépe.

Mariáš (1970) (TV film)

Jakožto zasloužilý mariášník, který hrával tuto hru léta letoucí pravidelně mám potřebu se k krátké komedii vyjádřit, i když mariáš je jen vedlejší motiv. Objeví se jen jedna hraná partie a musím říct, že zahraná herci bravurně a podle pravidel. Ten durch byl jako ze života oproti ostatním hercům z jiných filmů a inscenací, kteří většinou mariáš jen markýrují a vykřikují a mlátí kartami hlava nehlava. Ženy v příběhu hrají zpočátku jen podřadnou roli, ale na závěr jsou to opravdu ony, které dávají "Flek". A chlapi se už nemohou otočit.

Slunečné reggae na Ibize (1983)

Nic nového ani na Ibize! Západoněmecký film jede v intencích erotických filmů ze sedmdesátých let. Kladem je Karl Dall v hlavní roli, který snad v žádných "bavorácích" nehrál, a hezké mladé ženy již obehrané v jiných soft core komediích. Je mi jen záhadou, proč jedna z nejznámějších hereček tohoto žánru Bea Feidler, není uvedena v žádných přehledech ČSFD, cz a tím ani v žádném obsazení filmů, ve kterých hrála.