Scary Movie 5 (2013) odpad!

Zapomeňte na podařenou SM 3 a zmršenou, ale stále koukatelnou čtverku. Tohle je opravdová tragédie, totální výplach a naprostý hnus. Hlavní parodované filmy ještě jakž takž dám (Paranormal Activity, Evil Dead, Planeta opic, Černá labuť), ale v mnohém dalším (hlavně hororech) se totálně ztrácím. Spousta scén byla i solidně strašidelná, ale zároveň strašně nechutná. Nejzábavnější částí tak byla titulková část, což je na parodii sakramentsky málo. Fakt děs. A to, co předvedla Heather Locklear, tak to byl ten největší humus v její filmové kariéře. Fakt nechápu, jak se k tomu mohla upsat.

Vrah skrývá tvář (1966)

Druhý díl majora Kalaše s Hrušínským. Naprosto výtečná kriminálka, atmosféra a syrovost zpracování jsou zcela fantastické. Hrušínský s Brzobohatým jsou parádní dvojka, ale Hrušínský všechny převyšuje. A scénář je také skvostný. Prostě jedna z nejpovedenějších kriminálek československé i české filmografie.

Buldoci a třešně (1981)

Parodie na mafiánské filmy v čele s Kmotrem, která se však rozhodně nepovedla. Postavy se míhají jako sochy na orloji, na děj často nemají žádný vliv, a tak i přes plejádu českých hereckých hvězd nemá film absolutně co nabídnout. Děj plytký, slabý a hloupý. Jediné, co asi tak zaujme, je úvodní krvavá střílečka a striptýz, což asi není pěkná vizitka na českou komedii.

Rande v Římě (2010)

Klasická, ale velmi slabá romantická komedie, která těží z chemie ústřední dvojice, která ale teda zas až tak moc skvělá není. Dále divákovu pozornost mají upoutat různé rádoby vtipné kreatury, které však žádné emoce nevzbuzují. Prostě skoro nevtipná a málo romantická slátanina.

Příběhy slavných - Ztracený hlas (2001) (epizoda)

Dokument z cyklu Předčasná úmrtí (neboli Příběhy slavných), který svým typickým způsobem představuje od začátku až po konec kariéru úžasné zpěvačky Laďky Kozderkové.

Pád Bílého domu (2013)

Tak nám to postupně přibývá. Arnold má své Komando, Stallone svého Ramba, Willis své Smrtonostné pasti, Seagal svá Přepadení, Lundgren Masakr na střední škole, Harrison létající Air Force One, a už i Butler svůj Bílý dům .... - prostě všude někdo někoho zachraňuje z určitého prostoru a při všem stříká krev proudem. Ani zde tomu není nijak. Úvodní průlom do Bílého domu je vskutku brutální a maniakální, takto snad zabíjel naposled Rambo ve své čtvrté barmské misi. Pak už nás čeká jen spousta kecání, sem tam nějaká ta akce a samozřejmě cituplný a patriotský konec. Na tento akční film jsem se moc těšil, Butlera mám rád, námět parádní. Ale bohužel se z toho nakonec vyklubal průměrný akčňák, který sice částečně uspokojí náročného diváka, avšak v mnohém také zklame. Akčně je to silně nedomyšlené, chybí jakákoli skutečně silná akce, vše v šeru, rychlosti a bez čehokoli, co akčního diváka dojme. Škoda, tady bylo zaděláno rozhodně na víc. PS: že tam hraje kratičkou roli Michael Dudikoff jako Mr. Smith jsem věděl, ale opravdu jsem si ho nevšiml. Poradí někdo, koho to vlastně hrál a zhruba ve které části se objevil?

Pan Princ trucuje (1999)

Povedená bakalářská povídka o postarším muži, který je vyhozen z práce a bojí se to přiznat svým dětem a tak po domluvě s manželkou hraje komedii, že ráno odchází do práce, aby se za chvíli až děti doma nejsou zase vrátil. Jenže pak i jeho syn podá výpověď a jde ve stopách svého táty. Hraje divadlo před tátou a sestrou, čímž se maminka dostává do hlavní role řešitelky, ukrývačky a svěřovatelky. Jenže tato komedie jednou musí prasknout. Výtečné herecké duo dobře doplňuje herecké mládí. Opravdu slušná krátkometrážní zábava.

Co poudala bába Futéř (1983) (TV film)

Kulisová pohádka se zajímavým námětem (obzvlášť mladý a nerozvážný Krakonoš - tak to je teda nápad), bohužel svým zpracováním je spíše pro dospělého diváka než pro děti. Ty to nezaujme nejen pro stylizaci, ale také pro občas schválně rozmlženou kameru a poměrně složitý děj. Typická pohádka Svatavy Simonové.

Nebožtíci na bále (1979) (TV film)

Humoreska v první polovině velmi vtipná a zábavná, druhá polovina však tempo velice rychle ztrácí a závěr už je vyloženě zcela prázdný. Zajímavý artovský počin, který jednou za uherák z archívu možno vytahnouti.

Za plotem (2006)

Klasický bláznivější animák spíše pro menší děti, pro dospělého tu je jen pár hlášek, jinak je to svým tempem i nápadem výhradně určeno malým dětem. Těm se to ale líbit určitě bude, protože barevná směs veškerých zvířátek, úprků, brkanců a výbuchů je vizuálně zaujme. Pro dospělého animovaný průměr, který se dá přežít.