Smrtelné zlo 2 (1987)

Bohužel mě to zklamalo. Komediální kultovka parodující horor se prostě příliš nepovedla. Tak nějak ignoruje šílený první díl, a stává se z toho jen a jen komedie. Zkrátka to Sam Raimi uchopil ze špatné strany. Bruce hraje dost dobře, a vizuál je dobrý, ale čekal bych více kreativních monster než stereotypní a ubohé zombies. Horrorové komedie jsou snad ten jediný žánr (ještě s dramatem, dokumenty, romantickými filmy ) který se vyvinul do mnohem větších kvalit. Minimálně po té zábavné stránce. Hororové komedie -parodie- jsou v dnešní době opravdu parodické, dělají si srandu z klišé a je tam kupa odkazů. Staré horror komedie jsou pouze šílené krváky - viz. tenhle film. Edit: Je to pecka. Za 75% minimálně

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988)

Čtvrtý díl Halloweenu je tajemný, zajímavě pojatý avšak průměrný slasher. Nedokáže se bohužel vyrovnat ani slabší jedničce. A dvojce už vůbec ne. Není to špatný horror, v rámci tohoto žánru je to dokonce nadprůměr, ale je to takové barevné, hororové až na konci, a Myers vypadá tentokrát ještě hůř. Dle mě osobně byla Laurie z prvních dvou dílů, jedná z nejhorších slasher postav, které jsem nikdy nefandil. Tady byla hlavní hrdinka Rachel fakt o několik poznání lepší, a postavy celkové taky (hlavně Myersův psychiatr). V útocích Myerse byla ve dvojce velká originalita, zde kompletně vymizela. Mírný nadprůměr. Nejsem si ale jistý nakolik je tohle ten očekávaný návrat. PS: Ten konec je fakt skvělej

Halloween II (1981)

Po zklamání v podobě jedničky velmi milé překvapení. Hudba je to ještě lépe využita, stejně jako Myers. První půl hodina filmu je zmatek jedné noci v tomto městečku, a funguje to skvěle. Bohužel, finále je spíše průměrným zakončením tohoto dílu. Určitě ale lepší než jednička.

Van Helsing (2004)

Nadprůměrné fantasy s hustou akcí a hlavně vizuálně působivým zpracováním. Bereme li jako horror - zklamání, jako komedii - trapárna od počátku do závěru. Za Hugha Jackmana nadprůměrná záležitost.

Halloween (1978)

Tato horrorová -slasher- klasika mě nechala dost chladným. Nezapůsobila na mě tolik jak bych čekal. Nejsem moc fanoušek Michaela Myerse, ani jeho designu. Film má v poho atmosféru ale myslím že objektivně by měl být na stejné úrovni jako Friday the 13th. Postavy celkem nesympatické, HLAVNĚ ta hlavní hrdinka. PS: Ta ikonická znělka je pro mě totální okopčení hlavního OST z Vymítače ďábla. Halloweeny od nejlepších po nejhorší - Remake, 02, 11, 01, RemakeII, 08, 04, 07, 06, 05, 12, 03

Legenda (1985)

Silnější tři hvězdy, ale bohužel - většinu času zmatený děj, ale nahoru to vytahují perfektní vizuály.

Mrtvý sníh (2009)

Zábavná komedie se silným (místy až dementním) gore, ale jako horror to opravdu příliš nefunguje. Každopádně co se týče klasických filmových zombies, jsou tito asi nejzajímavější. Něco mezi silnějšími třemi a slabšími čtyřmi hvězdičkami.

Démon pomsty (1988)

Pumpkinhead je snad nejlepší osmdesátkové (nepříliš známé) béčko s zajímavým monstrem co jsem asi kdy viděl, minimálně za hodně dlouhou dobu. Monstrum je absolutně geniálně vizuálně zpracované, Lance hraje naprosto brilantně, jako vždycky, a jeho postava je super. Trošku mě mrzí některé části u finále ve kterých se film tak divně motá, ale nebudu kvůli tomu snižovat hodnocení. Hrozně mě to baví. Hned jak to půjde se vrhnu na dvojku. Trojku se čtyřkou si doplním později.

Nekonečný příběh 3 (1994)

Bohužel. Bizarní a debilní film jak jen to jde. Neverending story od nejlepší po nejhorší: N1, N2, N3

Nekonečný příběh 2 (1989)

Ještě jakž takž koukatelný podprůměr, ale spousta věcí to dost sráží. O proti trojce však výborný film.