Nepřemožitelné zlo (2005)

Docela velké zklamání. S kvalitními snímky, kde jsou mi ovšem všichni přítomní herci nesympatičtí, to mám velmi těžké. Uznávám že nadprůměrným hororem Fragile rozhodně je, zvláště v závěru, ale nic víc než průměrnou zábavu bych od něj neočekával, sneslo by to lepší zpracování.

Žena v černém (2012)

Daniel si zandal hlavní roli naprosto geniálně, prostě miluju to, jak následkem jeho minulosti už od začátku působil maximálně depresivně. Z toho šel opravdu respekt a filmu tu dodalo potřebnou atmosféru. Jako horor Woman in black funguje překvapivě výborně, i když se tu najde vícero falešných lekaček, tady mi to zas tak nevadilo díky kvalitnímu zbytku. Ostatní obsazení nebyli už podobně zajímavý, ani sympatičtí, ale mě to ve výsledku ani tak neštve. Co mi ale bohužel vadilo poměrně hodně, byla kvalitativní nekonzistence jednotlivých příběhových aktů. Jakože upřímně, scénář nebyl slabý ale ani nijak úžasný... Tudíž atmosféra, děsivé scény a vizuální zpracování byli na jedničku, naneštěstí první třetina byla vážně nejlepší, přemýšlel jsem o pěti hvězdách, 2/3 byla už spíše na čtyři a už ne tolik zábavná, zatímco třetí třetina byla nejslabší, a kromě výborného závěru už mě nebavila skoro vůbec. Pořád ale větší spokojenost. Nakonec asi i lepší než skvělá verze z roku osmdesát devět. 75-80%.

C.H.U.D. (1984)

Na tu dobu překvapivě technicky vymazlené hororové sci-fi, kterému bohužel chybí větší jiskra. Tudíž i když je scénář docela fajn, a baví, tragické herecké výkony filmu opravdu nepřidávají. Asi největší výtka ke starším hororům. Jinak si upřímně myslím, že to za to jedno shlédnutí stojí. Horůrek na večer s nechutnými mimozemšťany, sice je něco málo nad průměrem, ale neurazí. 5/10

Candyman 3: Den smrti (1999)

Upřímně ani netuším, jestli jsem to jenom já, ale že to bylo strašně divně sestříhaný, nebo spíše rozfázovaný? Jakoby některé scény úplně chyběly :D. Ale podle toho nemůžu film hodnotit, koneckonců druhé pokračování bylo přece relativně povedené. Tohle je nakonec děs běs, nejen díky hroznému obsazení, ale i ty debilní postavy a zase to hrozný vyšetřování. To bylo minule ještě fajn, ale tohle? Nah. Upřímně mě to bavilo více než ten sledování Candymana z roku 2021, ale i ten byl kvalitativně lepší. První díl pořád zůstává na výši, tohle je už praktické hanobení značky.

Candyman 2: Sbohem masu (1995)

No ty vole, ono to nebylo vůbec špatný. Nejenom, že to v podstatě vůbec nedělá původnímu filmu ostudu (ono je to actually poměrně větší překopání hlavního příběhu),, ono to samo o sobě funguje jako kvalitní slasher. Mám z toho filmu upřímně fajn pocit, většina postav mi sedla, atmosféra nebyla vůbec špatná, scénář nebyl z těch nejhorších, režie taktéž v pohodě. Trochu mrzí klasicky herecké výkony, ale nemluvím o všech. Změna prostředí se nekonala, i když se mohla objevit třeba i pasáž v lese, to by bylo děsivější než to velkoměsto. Určitě alespoň 60%, spokojenost a relativní překvápko.

Nenarození (2009)

Vážně mizerný scénář mi znemožňoval si Unborn, v průběhu mého sledování, nějak více užít. Opravdu všechny ty zvraty a ani samotné dialogy zde nejsou napsány vůbec působivě. Navíc je film přehlídkou těch naprosto největších klišé nejen moderní doby, ono to fakt dějově působí jako film z devadesátých let. Celkem dobře natočeno, s podivem, jelikož občas je například střih vážně zvláštní, a audiovizuální část byla taktéž povedená. Závěrečné vymýtání je asi ta nejvíc ujetá věc jaká se tam nakonec mohla objevit, prostě závěrečná třetina filmu je strašně zmatečná a ničí už tak slabou auru. Kdyby to mělo zajímavější děj nestěžoval bych si pravděpodobně tak moc, ono to mohlo být snadno zpracováno lépe, jen režie nebyla dostatečně silná. Fajn mysteriózní prvky jsou tam ale o mnoho méně výrazné než ty těžce průměrný paranormální scény. Nevim, tenhle film je převážně fakt jenom sázka na jistotu. Kvůli tomu to nenudí - je to klasická formule, máte tam záhadu, mladé herce, lekačky, prostě se na to dobře dívá. O těch kvalitách už není potřeba moc mluvit, je to přehlédnutelný podprůměr který mohl být mnohem lepší. 45%

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Moje hodnocení Doktora Spánka plyne nejenom z mé dlouhé, tak trochu už i automatické lásky ke Kubrickově originálu, tenhle film, kromě toho že vzdává nádherným způsobem hold tomu prvnímu, funguje naprosto parádně i sám za sebe. Třebaže by druzí mleli o hodiny o tom, jak se tam hodinu nic neděje, nu prostě to nejsou typy na tyhle věci, mně třeba první půl hodina přišla opravdu dobrá, jakože deset z deseti. Všechno se rozplétalo, prvky filmu jakoby vykvétaly a ne nebyl jsem drunk ani high. Ten film má jednu z naprosto nejlepších kamer roku, a i když má z hlediska těch psychologických hororů v roce 2019 docela silnou konkurenci (např. lighthouse), nemá vás šanci v tomto ohledu nijak zklamat. Trochu s podivem že tahle adaptace vyšla v rámci toho roku stejně jako Pet Sematary taktéž původně od Kinga. Ten rozdíl je že tam jsem adaptaci četl, takže jsem mohl porovnávat, nemluvě o tom že Spánek to musel mít v kinech o dost těžší, jakože o dost. Je to totiž pomalé pokračování nejkultovnějšího hororu té doby, které vyšlo po víc jak třiceti letech, kdežto po původním Řbitovu Zviřátek dnes nikdo ani neštěkne. Sice tohle není remake, ale vzhledem k finální pasáži by to tak i občas mohlo působit a nemuselo by to být dokonce špatné, jenomže, kdo by ten remake upřímně chtěl? Nikdo. Nový Řbitov byl prostě perfektní horor pro kina, o to více mě udivuje jak dobře byl vlastně Spánek oproti tamtomu přijat. U It (2017) jsem ten perfektní úspěch nechápal, tady už ano. Ty nové Kingovy adaptace mají vážně něco do sebe. Dost možná bych i hovořil o kameře roku, ostatně stejně perfektní jako u Shining. V podstatě nikdy jsem si nemohl na žádný výtvor okolo této "série" stěžovat. Knihy (2) jsem nečetl a všechny tři filmové kousky mi přijdou VYSOCE nadprůměrné, ano i ta pětihodinová verze z roku 1997. Tenhle film je ale strašně zajímavej, protože působí že je do něj vtělen a přidán nějaký nový, jiný element. Možná jsou to právě ti nový záporáci, ale chci to spíše upřesnit na tu celou mytologii. Protože ano, ta v původním filmu zcela chyběla, a proto příběhově nakonec působil primitivněji. Tenhle film tak působí jednak docela meta, jednak chytře a že naprosto ví co divák chce, aniž bych to musel nazývat fanservicem, jednak přesně ví jak děsit a to mu jde naprosto výborně. Daří se mu fungovat i v postavách, kde má každá jedna z nich svůj účel, větší či menší, ale má. Parádně tak fungoval hlavní představitel Dannyho a jeho charakter byl napsaný skvěle. Všechny herecké výkony byly upřímné a čisté. To ani nemluvím o zvukovém podkladu, starému a novému soundtracku, prostě dokonalá hudební složka. Scény se všemi záporáky byly vážně cool, a nějaké pasáže si doteď živě pamatuju. No, i když zním zcela a pouze nadšen, ještě k tomu dokonce dávám jak originálu tak tomuto stejné hodnocení, tak musím konstatovat, že původní Shining mi pořád přijde mnohem lepší. PRotože tenhle film, má popravdě pár větších neduhů a problému. Za prvé, herečka i postava Abry byla podle mě hrozná trefa vedle. Vypadá až moc klidně, na to že to je dítě a nejhorší pro mě bylo že neměla žádné výrazné charakteristické rysy, na to že tam byla tak důležitá a měla tolik prostoru. Druhá třetina filmu se občas mírně motá v kruhu, teď malý spoiler, rychlé postřílení 90% záporných postav se mi upřímně moc nelíbilo, jednak kvůli tomu rozhodnutí ale taky kvůli zpracování. Finální akt byl ale opět boží a příběh, scénář jsou nadmíru kvalitní, tudíž jde pořád o precizně natočený horor, ke kterému mám jen menší výhrady. 9/10

Krvavý Valentýn (2009)

No, na to že je tenhle remake už hned zprvu "ponížen" nálepkou 3D (ala nejzbytečnější věc na filmu), mi nakonec celkem sednul. Rozhodně je to o mnoho lepší než jsem usuzoval podle hodnocení, scénář je sice velice odfláknutý a nějaké scény působí strašně nerealisticky (chovaní postav je občas mírně komické ale především silně nelogické), nicméně věci jako hudba, kamera, prostředí a herecké výkony (až na záporáka) se drží alespoň v těch průměrných vodách. Nejvíce mě mrzelo asi zpracování finálního twisty, protože i přesto že to působilo celé klišovitě, přišlo mi to jako fajn nápad. Bohužel, z ústředního zabijáka skoro nešel strach, a původní film mi přišel lepší. Minimálně postavy mě však dosti překvapili, ústřední manželský pár byl kvalitně napsaný a bavilo mě to. Milovníci gore si přijdou na své a jako random slasher na odpoledne je to fajn. Kolem 60%.

Kostka 0 (2004)

Nechápu ty řeči o zlepšení, protože Cube Zero mi přijde kvalitativně na naprosto stejné úrovni jako díl druhý. Tudíž, neměly by to být spíše "kecy" o zlepšení? Upgrade vidím v jasnějších záporácích, zajímavější prací s mytologií a v gore scénách, taktéž v temnější atmosféře. Slabší stránky vidím v postavách, nápaditosti scénáře a celkovému napětí z toho co se stane. 50%

Loď duchů (2002)

Popravdě jsem očekával že Ghost Ship nebude nic moc, protože se zpravidla dobré filmy na moři netočí. Doufám že to actually bylo moře, a ne oceán (pravděpodobně to bylo moře) každopádně to je jedno, protože i přes prostředí na kterém se nedá moc zkazit, to tvůrci zkazili na plné čáře. Tak hrozně nefungující film aby člověk pohledal, nejenom že je film už tak spíš dobrodružná slátanina s duchy, natož abych to nazýval hororem, ono je to CELÉ protkané debilním humorem, ale že fakticky nesnesitelným. Každým dalším vtipem jsem v duchu brečel, proto mi více těchto pochybně vymyšlených faktorů vysloveně zabraňovalo si film užít víc než velice málo. Přitom ti co říkají že nápad je strašně špatnej - poserte se. Ten nápad je kolem a kolem náhodou docela originální duchařina, která se mohla odehrávat na překrásně snímaných vodách, do toho děsivá atmosféra ztracené lodě a nějaký ten duch pozůstalých obětí tragédie. Ale ne, tvůrci tenhle scénář kurevsky domrdali. Nejhorší na filmu je možná to, jak směšných je většina scén. Ať už ty co měly být napínavé (úvodní vytahování lodě - hrůza), ty co měly být vtipné (všechno do jednoho odpad), ty co měly být děsivé (žádné), nebo ta úvodní tragédie - to bylo fakt tak ujetý a fakt nechtěně směšný. Navíc tento biják oplývá tím nejvíce laciným scénářem, přičemž nad všemi dialogy zůstává rozum stát. Atmosféra je navíc fakt hrozně nevyužitá, nebo přesněji řečeno, téměř neexistující. Všichni herci jsou na přesdržku a i když se jim daří tak nějak hrát, jsou ukrutně nezajímavý a tu roli jim fakt nevěříte. Na shledanou. Poté tu máme postavy, jedna tragická figurka vedle druhé. Ty postavy doslova chtěly jen to zlato, proboha už v základu strašně nesympatická paka. Konec naprosto k ničemu, fázování ušlo, nevyužité prostředí bolelo. Dávám slabší dvě hvězdičky za to že vizuálně jakž takž vypadá, má to rozhodně fajn kameru a nějaké scény byly udělané vcelku fajn, prostě klasické béčko ze začátků tisíciletí. A pro soundtrack mám celkem slabost. 30%