Akta X - Série 9 (2001) (série)

Devátá série má jeden velký problém, a to mytologii, hodně dílů je nudných a tato série hraje spíše na samostatně stojící díly, které jsou o poznání lepší než ty mytologické. Nothing Important Happened Today I 4/5 - Tady začíná ta nepřesvědčivá linka supervojáků a neustálých problémů s dítětem Scully. Nezajímavé, ale nadprůměrné. Nothing Important Happened Today II 3/5 - Možná o něco slabší než předchozí díl, měl jsem pocit že je to celé úplně jiné, než klasická temná Akta X. Dæmonicus 5/5 - Když už to temné je, takto dopadá vždy skvěle. Tento díl patří k vrcholům série, a je taktéž výborně zpracován. 4-D 4/5 - Nápad neskutečně zajímavý, a byl zpracovaný dobře, ale rozhodně by mohl i lépe. The Lord of the Flies  5/5 - Hodně zábavný díl, který se mi opravdu líbil, jak nápadem, tak zpracováním. Rozhodně lepší odlehčený díl, než ty další z této sezóny. Trust no 1 4/5 - Další zbytečnost, která ale nepohorší. Jinak dobře zpracované. John Doe 4/5 - Tato epizoda se do seriálu rozhodně dostat musela, byla napínavá i zajímavá. Hellbound 4/5 - Výtečný díl, který strašně potěšil. Sice se tam najde pár pitomostí, např. že žije člověk stáhnutý z kůže. To už bylo moc i na Akta X. :) Provenance 3/5 - Zpracované dobře, ale nápad nic moc, a hodně věcí mi tam vadilo. Providence 4/5 - Značně lepší než díl předchozí, zpracování super, záporák dobrý, stejně tak jako konec. Audrey Pauley 3/5 - Nápad dost solidní, ale zpracování, když nepočítám skvělé digitální prostředí mimo nemocnici, je dost odfláklé. Underneath 4/5 - Z dílu se dalo vytřískat víc, ale jinak skvělá záležitost. Improbable 2/5 - Proboha, větší shit jsem v Aktech ještě neviděl. Naprosto úděsně odfláklý, pitomý, nudný a velmi špatný díl. Tohle nemělo nikdy vzniknout, potěší jen dobrá postava hráče dámy, ale i tak jsem absolutně neměl pocit, že se dívám na Akta X. Scary Monsters 5/5 - Jsem rád že se vrátilo napětí, tajemno, a úžasné nápady a zpracování. Jump the Shark 3/5 - No, a tady nadšení opět upadlo. Fakt slabý díl. Spoiler! Hlavně nechápu, proč je celá epizoda komediální, když na jejím konci zemřou osamělí střelci. Velká nuda, špatné zpracování, konec sice super emotivní ale... Proč osamělí střelci umřou v komediální epizodě? Proč? William 4/5 - Solidní mytologie, konečně. Release 5/5 - Emotivní a úžasné. Velice potěšilo, moc sem si přál díl, který by završil linku Doggettova syna. Sunshine Days 4/5 - No, až na pár věcí opravdu super. The Truth 5/5 - Doufal jsem že aspoň závěr sezóny (a v té době navíc i závěr celého seriálu) mě co se týče mytologie, nezklame. A naštěstí jsem si tento díl extrémně užil, naprosto úžasný díl, který jako závěr funguje dost dobře. Celý díl má 1 hodinu a 20 minut, první hodina je vyloženě perfektní, ale jak se Mulder vydává do pouště, je to trošku slabší. Celý díl je ale i originální kvůli svému, né moc happy endu. ____Komplet série - 7/10

American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

Jelikož je tento seriál anthalogy series, tak jsem prostě začal tématy co mě zajímá, tohle je moje první série, a já... nemám slov. Totálně emotivní jízda, plná skvělých postav, překvapení, brilantích hereckých výkonů, bizarního světa, naprosto úžasnou hudbou (Gods and monsters je perfektní skladba kterou totálně miluju) a tak dále. Nikdy bych nečekal, že to může být tak dobré. Nevyskytuje se zde ani jedna špatná epizoda, a už se těším jak si to celý, třeba za rok, sjedu z novu. Máme tu samozřjemě naprosto epické a emotivní díly (Monsters Among Us, Massacres and Matinees, Edward Mordrake: Part 2, Show Stoppers, Curtain Call) skvost, který se zaobírá postavami (Orphans) ale byly tu i díly, které byly sice skvělé, ale hodně věcí mi na nich nesedly (Bullseye, Tupperware Party Massacre). Závěr sezóny má naprosto skvělou první polovinu, ale ta druhá je výrazně slabší. Naštěstí to celé vyrovnává celý příběh. První díl, má pár nedostatků, ale i ta se jedná o famózní úvod. Celkový dojem - 5/5__9,5/10__95%

Akta X - Série 8 (2000) (série)

Osmá série, ta která ze seriálu téměř vynechala Muldera a vrátila ho až v pár posledních dílech. Místo něj nastupuje Agent John Doggett, a skvělé je, že lepší náhradu za Muldera už ani vybrat nemohli. Tato řada se taktéž vrací ke stylu temných a depresivních epizod z prvních čtyř sezón. Takže po páté, šesté a sedmé, tu máme konečně zase kompletně děsivou sérii. Within 5/5 - Tento díl otevřel sezónu vážně dobře, miluju ty emotivní pasáže, Scully je tu super, nový agent Doggett taktéž. Nová depresivní atmosféra je cítiti z každého rohu a ten tón je opravdu jedinečný. Without 4/5 - Určitě slabší než první část, ale nějaká ostuda tu není. Pár vážně napínavých scén se tu najít dá, prostředí je dobré, ale je tu docela hodně vidět slabá mytologie osmé sezóny. Patience 5/5 - Neskutečná epizoda. Jako kdyby vypadla ze zlatého fondu druhé série. Úplná paráda, hororový a atmosférický skvost. Monstrum je originální, stejně jako celá epizoda. Roadrunners 5/5 - Další úžasná, tentokrát izolační epizoda, která pro změnu připomíná něco ze sedmé série (tématem). Doggett tu ukazuje svůj potenciál ve velkém. Ivocation 5/5 - Dle mého další výtečná epizoda, která je tentokrát bohužel docela dost přehlížená. Přitom má dost zajímavou zápletu, i kvalitní zpracování. Redrum 5/5 - Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších epizod série, která je prostě neuvěřitelná. Miluju jí celou, a vážně mi to sedlo. Zápletka a scénář je ještě na něco vyšší úrovni, než podobný Monday ze šesté řady, a to je dost dobrá vizitka. Via Negativa 5/5 - Jako by těch výborných hororových epizod nebylo málo. Via Negativa je možná ještě geniálnější než předchozí kousky, a dokazuje, jak je osmá série strašně, strašně silná. Temná a neklidná atmosféra, to v tomto díle vévodí. Surekill 3/5 - Tak tohle bylo pro změnu docela dost velké zklamání. Je to taková nenáročná, bohužel i nezvykle nezajímavá epizoda, která by se hodila do deváté sezóny. Ne sem, ani se tu nesnaží o nějaký horor. Ale ujde to. Salvage 4/5 - Solidní epizoda, která, i když osmá série je plná bizarních MOTW, vážně udivuje nejenom svou zápletkou. Naštěstí zpracování epizody je dostatečné. Badlaa 5/5 - Když už mluvíme o té bizarnosti, Badlaa je nechutná, drsná, temná epizoda, jedna z nejděsivějších z celého seriálu. Návrat ke kořenům je tu cítit na kilometry. The Gift 5/5 - Další hezká, tentokrát polomytologická epizoda. Něco by se dalo vytknout, ale je to úžasné, s klasickým temným feelem. Medusa 4/5 - Asi jedna z těch obyčejnějších MOTW osmé sezóny, na tuto epizodu nikdo moc nevzpomíná, ale to nic nemění na tom že je vážně skvělá. Per Manum 3/5 - Tady máme bohužel nejslabší díl série. Mě to napoprvé tak strašně otravovalo, že se mi ta epizoda už ani moc nechce opakovat. Osmá série si je vlastně dost podobná šesté, tím že MOTW díly jsou tu o míle kvalitnější než ty mytologické. This is Not Happening 4/5 - V pohodě mytologická epizoda, která se mi vážně líbila, ale lepší je ta následující. Deadalive 4/5 - Úžasná epizoda, která začíná jednou z nejvíce beznadějných a nejsmutnějších scén v historii televize. Scéna na pohřbu je vážně silná, celá epizoda taky. Three Words 4/5 - Tenhle díl je taky vážně dobrý, Mulder se vrátil takže skvělé, sice tu nemá nějak extrémně hodně prostoru ale fajn. Empedocles 4/5 - Výborná nedoceněná bomba, kde se zase dozvídáme něco blíž o osudu Doggettova syna. Vienen 4/5 - Mohlo to být lepší, ale určitě se mi to líbilo, jen já prostě nikdy nebyl největší fanda linky černého oleje, která začala ve třetí sérii. Alone 5/5 - Návrat na bizarní vrchol zdejších samostatně stojících epizod. Vážně dost povedená, nápaditá a originální pecka. Essence 5/5 - Alespoň finální mytologický dvojdíl se zde povedl. Tohle je vážně úžasná epizoda tak solidní, že si po ní musíte ihned pustit i závěr sezóny. Existence 5/5 - Lepší závěr jsme si mohli přít jen těžko, tohle je dokonalá, napínavá epizoda za všechny prachy. Na Requiem z předchozí sezóny to nemá, ale i tak je to velké překvapení a excelentní zakončení. Komplet série - 9/10

Columbo (1971) (seriál)

1. Série, kolem 74% - Columbo je stejně charismatický jako na konci, takže o něm se nemá cenu bavit. Je vidět že si tvůrci šetřily nápady na další série, takže jednotlivé případy někdy nejsou ještě tak zajímavé jako potom. Oceňuji ale druhou epizodu která pořád patří k těm nejlepším. Je pro mě těžké Columba hodnotit, jelikož já ty epizody beru spíše jako oddechovou záležitost. První epizoda je skvělá, stejně jako další dvě. Bohužel epizoda prázdný rám je většinu času špatná, a co jí dost zachránilo je špičkové finále. Poslední tři díly jsou dost dobré, ale něco tomu ještě chybí. Už se ale těším na nakoukávání dalších sérií.__2. Série, kolem 60% - No, tahle série je malér. Snad jediná epizoda mi přišla vynikající, zbytek, až na jednu nebo dvě výjimky jsou všechny díly prostě nudné, bez nápadu. Zpracování prostě neoslní, a jde bohužel o velké zklamání. První epizoda nestojí za nic, druhá má nějaké momenty a celkem ujde, třetí se mi hrozně líbila a je fantastická, se sympatickým záporákem. Potom následuje trojice opět nudných a nezajímavých epizod, až konečně předposlední díl má nějakou úroveň, a finální epizoda taktéž ujde. Druhá série je bohužel silným zklamáním, nic víc říci nemůžu. Aspoň že Columbo je pořád charismatický.___3. Série, nad 80% - No vida že to jde. Po slabé druhé sérii, se objevila série, která překonává i tu první. Je tu znatelné zlepšení v originalitě a celkové zajímavosti případů, a hlavně - víc než kdy jindy i spousta sympatických záporáků - což je u Colomba zvlášť důležité. Samotný Colombo je tu pořád skvělý, a celkové tempo epizod je mnohokrát lepší. První dvě epizody se řadí k mým oblíbeným, ta třetí je taky dobrá, ty další dvě jsou taktéž skvělé, to se bohužel nedá říct o šesté epizodě. Ta je přežitelnější než slabší epizody druhé řady, ale není to nic skvělého. Naštěstí pak sedmá epizoda obsahuje jednoho z best záporáků, který dopomohl vytvořit mistrovskou epizodu, jednu z nejlepších.. Devátá epizoda je pak slušných závěrem, který je téměř dokonalý. Vydařená série.___4. Série, kolem 80% - Skvělé díly pokračují, a čtvrtá série přináší do série nové svěží nápady a originální zápletky. Jedná se zatím o jedinou sezónu (to se pak možná změní) která neobsahuje ani jeden slabý díl. Mám pár problémů s první epizodou, ale další dva díly jsou výborné, a ten další je z nich nejlepší. Poslední dva díly taktéž stojí za to. Né tak silná série jako třetí, ale je to jedna z těch lepších. Všechny série od nejlepší po nejhorší: 03, 04, 01, 02

Ferda Mravenec (1984) (seriál) odpad!

Jeden z nejhorších seriálu, kde každý díl je blbost. Jediná co se dá na seriálu vyzdvihnout je PC hra: Ferda a luční olympiáda, která je tak špatná až je skvělá.

Krtkova dobrodružství (1957) (seriál)

Je to docela nostalgie a teď je pro mě ten seriál je prostě špatný. Krtek a kalhoty je ještě v pohodě a jeden díl mám v sobě dost zafixovaný ale ostatní díly (Krtek v Zoo, atd.) jsou velmi špatné a někdy i docela zvláštní. Například hudba je dost psycho a dabing krtka jsou jen výkřiky malých dětí. Díl krtek ve snu je suverénně nejpitomější věc na celém seriálu, díl který pochopí půl procenta dětí na světě. Takže proto 1 hvězda. Vím že je to pro všechny nostalgie, ale 90 procent tomuhle shitu je ostuda dát, zvlášť když svým hodnocením překonává milionkrát lepší seriály. (Teorie velkého třesku, Grimm, Akta X atd.) Pro mě nezajímavý český seriál.

Akta X - Série 7 (1999) (série)

Sedmá série byla první, dá se říct rozporuplná série, první, kterou lidi obecně považují za slabší. Pro mě je to vyloženě nepochopitelné, a je to jedna z naprosto nejlepších sérií, a vyloženě zlatý důl na skvělé epizody. The Sixth Extinction 4/5 - Jeden z nejslabších začátků sezóny. Bohužel, a možná i nejslabší část trilogie, ale je vážně na dost podobné úrovni jako konec šesté sezóny. Zkrátka této trilogii moc neholduju, i když poslední díl je parádní. The Sixth Extinction II: Amor Fati 5/5 - Tak z posledního dílu trilogie je už vidět, jak je sedmá sezóna bezpochyby revoluční sezóna, hlavně co se efektů týče. Je to vážně parádní, nápaditý i emotivní díl, s dobrým scénářem. Hungry 5/5 - Tato epizoda je často považována jako nejlepší MOTW ze sedmé série. I já jím mám regulérně hrozně moc rád. Je to jedinečné, originální, zajímavé, i zábavné. Super "hlavní hrdina/záporák". Millenium 5/5 - Po druhém shlédnutí absolutní pohlcení, a neskutečné překvapení, ten díl jsem si pamatoval mnohem slabší, teĎ byl fantastický a Lance Henriksen je vážně dobrý herec. Rush 5/5 - Pro někoho asi nezajímavá, mdlá, k smíchu epizoda, pro mě jen další důkaz toho jak je sedmá série boží. The Goldberg Variation 4/5 - Doslova nápaditá pleskanice. Ještě by tomu sedělo kdyby tam přiletěl Kuřák v UFO s mysliveckou čepicí. Teď vážně, já mám tohohle scénáristu rád, a tohle mi vážně sedlo. Orison 5/5 - Excelentní a velmi důstojné pokračování Irresistible z druhé sezóny. Mrzí mě že se to nesetkalo s vřelejším přijetím. Donnie je tu skvělý, stejně tak Scullyová, a scéna u konce, všichni víte jakou myslím, je sakra emocionální. Amazing Maleeni 5/5 - Neuvěřitelně povedená a jedinečná komediální epizoda. Vážně parádní a užil jsem si to, skvělá odhalení, super závěr, boží! Už jen ten úvodní záběr jak tam Maleeni sedí a je tam ta hudba, když to sledujte podruhé a víte co se děje je to tak silné... Signs and Wonders 5/5 - Naprosto úžasná, temná, drsná epizoda, která jako kdyby vypadla z prvních čtyřech sérií. O to víc mě doslova jebe do hlavy že to dost velká část lidí považuje za jednu z nejhorších epizod seriálu, to nemyslíte vážně. Beztak v takové třetí sérii by z toho byl kult, tady je to neprávem shazovaný klenot. Styďte se! Sein und Zeit 5/5 - Další fenomenální a emocionální epizoda, kde se blíží uzavření linky Mulderovi ztracené sestry Samanthy. Vážně báječná epizoda. Closure 5/5 - Ještě o třídu lepší než první část. Neuvěřitelně dojemný závěr, a zajímavé je, že fanoušci tento díl zbožňují, ale nějací s ním překvapivě spokojeni nebyli. To je velká škoda pro ně, protože tohle je možná i jedna z nejlepších epizod vůbec a já jí vážně miluju, skvělá hudba, jedna z nej scén v historii kinematografie, atd, atd. X-cops 5/5 - Po ukončení linky se Samanthou přichází komediální epizoda, což není teda moc dobré fázování ale ok, je to jedinečná, originální, doslova speciální, netypická, vtipná a vážně skvělé epizoda. Vážně X-cops jsou po právu legenda a vážně jsem rád za to jak to dopadlo. First Person Shooter 3/5 - Jeden z nejslabších dílů seriálu doteď, jedná se o prostě slabší průměr, s dost debilními scénami. Alespoň nějaké malé něco to zachraňuje. Theef 5/5 - Po další (a tentokrát značně nepovedené) komediální epizodě se tu ukazuje skutečně temný a drsný případ jak ze čtvrté řady, a funguje naprosto báječně. Přehlížená pecka. En Ami 5/5 - Netradiční, ale mimořádně podařená mytologie, se skvělým Kuřákem, a super Scully, tohle mě vážně bavilo a mám pro tuto epizodu slabost. Chimera 5/5 - Další hororová pecka se skvělým monstrem. Potenciál na pořádný kult, navíc tu máme skvělou atmosféru, kde je to zase epizoda kterou má Mulder jen pro sebe. Jedna z děsivějších epizod série. All Things 4/5 - Super epizoda kterou si naspala Gillian Anderson a kupodivu se nestřetává s nějak valným pozitivním přijetím. Je to škoda, i když to rozhodně není ani jedna z nejlepších epizod série, spíše dokonce možná jedna z těch slabších, ale líbila se mi. Brand X 4/5 - Tenhle díl spíše než Akta X připomíná stylem jiné paranormální detektivky, ale je to úžasná epizoda. Hollywood A.D. 3/5 - Hele, celkem to ujde, pár vážně dobrých scén se tu najít dá, ale i tak jde o druhý nejslabší díl sedmé sezóny a já moc nechápu proč David Duchovny po Unnatural udělal opět komediální epizodu. Fight Club 4/5 - Asi mě všichni budou považovat za hnusného potkana, ale mě Fight Club až tak moc nevadí, je tu pár kvalitních scén, a prostě tenhle díl mi přijde celkem fajn. Je Souhaite 5/5 - Po dvou slabších komediálních dílech tu máme pro změnu asi nejlepší komediální díl série, a naprosto skvěle nápaditou bombu, která jako poslední MOTW díl sedmé série funguje dokonale. Requiem 5/5 - Společně s Anasazi nejlepší mytologická epizoda, za mě. Opravdu neuvěřitelná pecka, miluju ten díl, závěr je taky skvělý, Krycek boží, atmosféra, návrat k událostem z Pilotu, prostě totální nářez. Po ne zrovna dokonalém závěru šesté sezóny je to velké potěšení. Komplet série - 10/10

Akta X - Série 6 (1998) (série)

Tahle série obsahuje jedny z nejlepších epizod vůbec, ale i docela hodně zklamávajících dílů. Je to výborná série, ale škodí jí dost velký počet komediálních dílů, a taky nějaké co by mohly být sto procent vážné jsou odlehčeny. Je to celkem blbé, mít v hororové sci-fi sérii skoro polovinu epizod humorného rázu, ale tady to naštěstí funguje. A ty epizody co stojí za to, stojí zatraceně za to. The Beginning 4/5 - Úžasná rozjezdová epizoda, přibližně na úrovni konce předešlé série. Najdeme tu plno dobrých scén, a působí to takovým příjemným dojmem, hned je tu vidět změna prostředí do, pro tuto řadu ikonické pouště. Drive 5/5 - Naprosto vynikající epizoda, která tuto sérii neskutečně nakopla. Je nějakým způsobem ještě dynamičtější než mytologický úvod sezóny, a obsahuje skvělé herecké výkony, kameru, prostředí a prostě je to báječné MOTW, navíc s jednou z nejoriginálnějších zápletek. Triangle 3/5 - Navazujeme slabším dílem, který rozhodně není odpad, ale ani nic velkého. Nějaké scény vyloženě trapné a to že první polibek Muldera a Scully je v této epizodě a je podaný takto je na přesdržku. Dreamland 5/5 - Důkaz toho jak parádní a vtipná může komediální epizoda Akt X být. Opravdu povedené, a skvělá zápletka. Jen tématika oblasti 51 mohla být v X-files zpracována i ve vážné epizodě. Dreamland II 4/5 - Již ne tak úderné jako první díl, každopádně i tak výborné. How the Ghosts Stole Christmas 4/5 - Díl téměř srovnatelný s Triangle, ale o něco lepší. Najdou se tu dobré scény, ale není to díl který bych si přál, nebo který bych nějak opěvoval. V pohodě. Terms of Endearment 5/5 - Jeden z nejlepších dílů série, divím se že z toho není kult, je to originální, ale i bizarní, skvělá epizoda. Strašně se tu projevuje nadřazenost samostatně stojících dílů šesté série nad těmi mytologickými. Rain King 4/5 - Není to úžasná epizoda, ale za mě v pohodě, třeba pád krávy do hotelového pokoje byl hodně šílený, ale i vtipný. S.R. 819 4/5 - Není to opět nejlepší možná mytologická epizoda, ale i tak je to velmi povedené, skoro nic proti tomu nemám. Tithonus 4/5 - Výtečná epizoda o dědovi. Two Fathers 4/5 - Povedená mytologická epizoda, vážně je dobrá, ale je tu opravdu vidět že jsou tu ty MOTW na vrchu. One Son 5/5 - Výtečný díl, ještě lepší než ten první. Ukončuje se tu už mírně vyčerpaná linka syndikátu, která ze svého vrcholu opadla po třetí sérii, a povedlo se to skvěle. Aqua Mala 4/5 - Povedené výplňové MOTW, kde nevadí ani ta občasná odlehčená atmosféra, a celé je to dostatečně originální. Monday 5/5 - Tenhle díl určitě všichni zbožňují a já nejsem výjimkou. Je to naprosto úžasná epizoda s nápaditým scénářem a jedinečným dějem. Opravdu zábavné, ale nechce se mi věřit že i sem tvůrci narvali, i když nepatrný, kousek humoru. Arcadia 5/5 - Jedna z mých nejoblíbenějších komediálních epizod napříč celým seriálem, možná i proto že je z části i docela vážná. Skvělé monstrum, perfektní atmosféra, jedinečný feeling. Prostě sláva Arkádii! Alpha 5/5 - Musím se Alfě omluvit, jelikož jsem jí původní dával slabší čtyři hvězdy. Nesmysl. Připomenul jsem si jí a je to temná a drsná bomba, řadícím se k těm zajímavým MOTW epizodám o zvířatech. Trevor 4/5 - Po trojici úžasných dílů, které patří k vrcholům této série, se zde objevuje epizoda slabší. To mě celkem mrzí, ale už zápletka je divná. Je to v pohodě, ale scénář jde trošku jiným směrem než bych si přál. Milagro 4/5 - Kouzelná epizoda, kterou mám vážně rád. Viděl jsem jí již třikrát, a bylo to zajímavé. Na první shlédnutí jsem ji označil za druhou nejhorší epizodu seriálu, na druhé se mi už líbila, na třetí a poslední shlédnutí extrémně moc. The Unnatural 5/5 - Doslova magická komediální epizoda, kterou miluju, a hle, je tu už asi třetí epizoda z této sérky která mi na první shlédnutí nesedla, a dnes ji miluju. Three of a kind 3/5 - Je to dobrá epizoda, bohužel je to celkem dost nezajímavé a občas to mírně nudí, hlavně na začátku a na konci mě to příliš nebavilo. Ale líbila se mi část před znělkou a několik vtipných scén se Scully. Field Trip 5/5 - Nejspíše vrchol šesté série, se objevil až na téměř samotném konci. Celou dobu jsem si říkal co se na té obrazovce sakra děje. A byl to dobrý pocit. Biogenesis 4/5 - Za mě asi nejslabší závěr v historii Akt X, přesto super epizoda. Dění v přírodě celkem ok, scény ve městě lepší. Předcházelo to taky mírně mdlému začátku sedmé sezóny. Komplet série - 9/10

Akta X - Série 5 (1997) (série)

Tahle série mi plus mínus navrátila absolutní lásku k seriálu, protože jsem chtěl zase téměř dokonalou sérii, po mírně zklamávající čtvrté. Pátá sezóna je tak jednou z nejakčnějších za celou historii, a možná by se dalo říct že i nejvíce velkolepá. Redux I 4/5 - Tenhle díl mě zklamal, jedná se o nejslabší část trilogie, prolínající se s koncem čtvrté řady. Takhle má pátá série jeden ze slabších rozjezdů sezóny. Ale i tak je to nadprůměrná mytologická epizoda. Redux II 5/5 - Napravená reputace, asi nejlepší díl z tohoto trojdílu, vážně parádní a emotivní. Unusual Suspects 4/5 - Moc hezká epizoda s osamělími střelci, která funguje rozhodně lépe než tomu podobná epizoda z konce šesté sezóny. Detour 5/5 - Neskutečně našlápnutá epizoda, je tu vidět jak se seriál vyšvihnul, a zlepšila se kamera i efekty. Rychlé tempo, originální monstra, a skvělé prostředí. The Post-Modern Prometheus 5/5 - Jedna z nejlepších epizod série, spousta skvělých a legendárních scén, jedna z nejjedinečnějších MOTW epizod. Christmas Carol 4/5 - Tahle epizoda se mi upřímně líbila, i když tento dvojdíl možná patří celkově k těm slabším za historii seriálu... Emily 5/5 - Výborný nervy drásající díl, ještě to vylepšuje závěrečná část s Mulderem a Scully k kostele, to bylo nádherný. Kitsunegari 4/5 - Skvělá epizoda, vážně se mi líbila, nechápu co proti ní většina fandů má. Ale, Pusher byl lepší. Schizogeny 5/5 - Asi nejvíce neprávem odsuzovaná epizoda páté série. Temná bomba, vážně je to strašně dobrá epizoda. Chinga 4/5 - Jeden ze dvou nejslabších dílů série minimálně, každopádně i tak zabaví, což je obstojné. Kill Switch 5/5 - Tuhle epizodu mám upřímně hodně rád, mrzí mě že se častěji neopěvuje jako skvělá komediální epizoda. Ale nejlepší ze série to není. Bad Blood 5/5 - Tohle je ještě vtipnější a lepší než předchozí díl, a to už je co říct. Legenda mezi komediálními epizodami, výborný scénář, a prostě všechno. Patient X 4/5 - Suprový začátek dvodílu, na největší mytologické skvosty se to nechytá, ale i tak je to dost fajn. The Red and the Black 4/5 - Kvalitativně dost vyvážené s předchozím dílem, spíš lepší. Skvělé. Travelers 4/5 - Jeden z těch výplňových dílů, jakým byl v této sezóně třeba díl třetí. Každopádně tento díl se rozhodně nezařadí mezi špičku, ale je to jen takový příjemný kvalitní filler. Mind's Eye 4/5 - Na tenhle kousek moc chvály nikdy neslyším, ona zápletka není nějak hustá, ale díl je to nicméně skvělý. All Souls 5/5 - Tímto nedoceněným klenotem zaměřujícím se na Scully se ukazuje, jak extrémně silný je celý závěr páté série. Variant Pine Bluff 5/5 - Akční, extrémně napínavá a mimořádně jedinečná a netradiční epizoda s Mulderem v hlavní roli. Pro mě nezapomenutelná pecka. Folie a Deux 5/5 - Naprostý vrchol páté sezóny, kterou jsem často označoval za moji nejoblíbenější epizodu vůbec. Opravdu skvost, super atmosféra, nějaké scény vyloženě dokonalé, nejlepší monstrum ze seriálu. Konec 4/5 - Výborná epizoda. Kdyby to byl úplný konec, byl bych m a l i l i n k a t o zklamán, jinak ale skvělé. Chudák kancelář :( Komplet série - 9/10

Akta X - Série 4 (1996) (série)

Čtvrtá série byla první co mě vyloženě zklamala. Rozhodně není špatná ale po neuvěřitelné kvalitě prvních tří sérií jsem čekal o něco víc. Je to společně s osmou sezónou ta nejdepresivnější a nejtemnější, ale bohužel je až moc temná a často není nic vidět. Přesto nějaké epizody jsou fantastické. Herrenvolk 4/5 - Parádní začátek sezóny, je to klasická podařená mytologie, ne nejlepší ze sezóny, ale skvělá. Home 5/5 - Nejlepší epizoda čtvrté série a jedna z naprosto nejlepších i za celou historii seriálu. Hororové, temné, drsné, vážné. Přesně takhle se dá popsat i celá série, škoda že více epizod nevypadalo takhle. Teliko 3/5 - Slabší epizoda, přesto ne špatná. Zápletka je relativně zajímavá, bohužel není zajímavě zpracována. Unruhe 5/5 - Výtečná temná epizoda, která je takové klasické MOTW, ale se skvělou zápletkou a trošku to sérii povyšuje. The Field Where I Died 3/5 - Obzvláště v jedné scéně naprosto mimózní epizoda, i když pěkně natočená. Nic skvělého. Sanguinarium 4/5 - Relativně solidní epizoda, bohužel potenciál mohl být naplněn lépe. Musings of Cigarette Smoking Man 4/5 - Zklamání, ale pořád kvalitní epizoda, kterou si ale rozhodně nechci pouštět častěji. Tanguska 4/5 - Opravdu dobrá mytologická epizoda. Není to nejlepší dvojdíl ale podařený určitě je. Terma 4/5 - Epizoda přibližně na úrovni předchozího dílu, tudíž skvělé. Paper Hearts 4/5 - Úžasná a i docela emotivní epizoda, která se zase věnuje Mulderovi a funguje vážně dobře. El Mundo Gira 4/5 - Solidní MOTW nechutná epizoda, která ale rozhodně nepatří do nějaké síně slávy, a to ani v rámci této sezóny. Šlo to udělat i lépe. Leonard Betts 5/5 - Konečně, od čtvrté epizody, zase vynikající MOTW (paper hearts nepočítám). Tohle se vážně povedlo, je to nechutné, monstrum je super. Never Again 3/5 - Dost rozporuplná epizoda, ten kdo si ji vůbec pamatuji ji buď nenávidí nebo miluje. Já jsem něco mezi, přijde mi rozhodně slabší ale není to nic hrozného. Stojí to ve stínu pozdějšího Milagro. Memento Mori 4/5 - Skvělé! Není to perfektní ale i tak mě to bavilo a bylo to napínavé. Kaddish 2/5 - Jedna z mých nejméně oblíbených epizod X-files. Promrhaný potenciál na super epizodu o golemovi ve všech ohledech. Unrequited 3/5 - Průměrná epizoda která nemá skoro šanci zaujmout a jedná se pouze o zklamání. Tempus Fugit 4/5 - Vážně dobrý mytologický díl, ale mám problém s jedním rozhodnutím scénáristům, což je spoiler, takže ti co to viděli už asi ví o čem mluvím. Max 4/5 - V pohodě, ale předchozí díl si pamatuji lepší. Synchrony 4/5 - Bombová epizoda se skvělou zápletkou na kterou se občas zapomíná. Je to jedinečné! Small Potatoes 4/5 - Naprosto suprová komediální epizoda. Občas dost vtipné, ale mezi zlatý fond komediálních epizod se to zařadit upřímně nedá. Zero Sum 4/5 - Tuhle epizodu nezbožňuji. Je to celkem solidní, ale není to nic úžasného. Elegy 3/5 - Další průměrná epizoda, která si ale kupodivu zrovna našla docela dost fanoušků. Demons 5/5 - Nesmyslně přehlížený klenot, tuhle epizodu miluju a Mulder je tu skvělý. Gethsemane 5/5 - Akta X už měli lepší závěry sezón, ale i tahle epizoda je ukázková a sezónu taky zachraňuje. Komplet série - 8/10