Na nože (2019)

Jeden z mála filmů, kterému dávám toto hodnocení - 89%. Jen o vlásek tomu nedám pět hvězd - čekal jsem trošku něco jiného, nechci spoilerovat, ale byla to skvělá, vtipná a napínavá jízda.

Pátek třináctého 9 (1993)

Tak tohle bylo jiné kafe. Děj se tentokrát přesunul z velkoměsta osmičky, na menší městečko, se šerifem který byl imo na cestě stát se ikonickým, ale jeho postava je nakonec úplně hrozná. Když jsem tenhle film viděl poprvé, přišlo mi že se to tvůrci snažily natočit nejhůř jak to jen šlo, no zpětně tu vidím nějaká ta pozitiva. Vždyť přece ty praktické béčkové efekty byly bomba, masky byly taktéž skvělé, když se Jason na čtyři minuty objevil vypadal výborně. Taktéž hlavní hrdina byl poměrně sympatický, jen napsaný těžce průměrně, ostatně jako ty ostatní postavy. No a naprosto poslední pozitivum co mě reálně napadá, jsou jedny z nejlepších gore efektů z celé série, opravdu, vysoký bodycount a kreativní smrti. Ten hlavní problém s tímhle filmem ale je, že scénář je naprosto příšernej, jakože ve všech ohledech. Nesmslné scény, kolotoče s dějem, Jason je parazitický červ, který pobíhá po městě a nudně se vtěluje do random obyvatelů (vystřídá asi čtyři hostitele). Nesere mě jako fanouška, že tu většinu času chybí Jason, ostatně mám rád pátý díl, ale sere mě hlavně to zpracování, že všechno co má být vážné je jen k smíchu. Finále alespoň temný slasher postaví do pozice nějaké zvrácenější pohádky, a nefunguje to naprosto nijak. Herci taktéž k pláči. Prostě devátý díl pátku je jeden z absolutně největších výsměchů nejen pro diváky, ale hlavně pro fanoušky, a nezachrání to ani kvalitní technická stránka. 2,5/10

LEGO® příběh 2 (2019)

Strašně skvělý animák, jen o fous horší než jednička - ty lego animáky jsou prostě jinde.

Fany a pes (2019)

Film si zasloužil více péče, méně nelogičností a mohl z toho vážného tématu vykřesat ještě trochu víc. Nadprůměr.

Noční můry z temnot (2019)

Na to že je to PG-13, docela síla (scéna ze strašákem highlight). Špetka originality opepřená skvělým zpracováním a slušnou kreativitou. Co víc si přát? 8/10 EDIT: Jen mi mírně vadilo že v závěru působilo pár scén docela zvláštně. Každopádně to nic nemění na tom že je to velmi dobrý film a jen doplňuje na horory bohatý rok 2019.

Neuvěřitelná cesta (1993)

Krásné a roztomilé a roztomilé _____ :D jeejj ... ne vážně je to dobrý - film si moc nepamatuju ale myslím že bych dal 8/10

Psí domov (2019)

To CGI bolí jen sledovat, chudší bratr dvoudílné skvělé série DOG PURPOSE, jak nápadově, tak kvalitativně. Pořád ale vcelku slušný nadprůměr - naprosto souhlasím se zdejším hodnocením.

Šílenství proutěného košíku (1982)

Divný a divnější. Tohle bylo bezesporu těžké strávit, protože i když jsem nečekal nic velkého, byl jsem si z devadesáti procent jistý že mě čeká alespoň příjemně koukatelné monster béčko, s ne nějak invenčními ale alespoň fajn nápady. Místo toho tu máme devadesát minut totálního bizáru, kde všechny postavy působí otravně, obraz a zvuk jako by se zasekly v době kamenné, ty vole to fakt znělo jak vybuchující traktor. Belial měl být děsivé monstrum, nakonec byl spíše jen nechutným zmetkem - prostě co dodat, zklamání a to jsem čekal jen ucházející nadprůměr s pár fajn pasážemi, ale ani to ne... Nejhorší to není, jen to mohlo (mělo) být lepší.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Problémový to film. Fanoušky Vetřelce nepotěší, kvůli PG-13, a celkové dobrodružnosti, fanoušky Predátory možná potěší o něco více, i když z nich dělá něco co nejsou. Hudba je naprosto výborná, herci ujdou, postavy překvapivě dobré (byť se potom vůbec nerozvíjí), a taktéž chci vychválit efekty (hlavně ty praktické), výpravu, kameru, a řemeslo. Jo a taky super akční sekvence. A teď k těm negativům, a že toho nebude málo - tak za prvé, celý film jen neskutečně naivní blbost (logika pláče, rozhodnutí postav doslova bije do očí, scénář příšerný), je to tak na horské dráze, občas (vlastně dost často) film jen tak urazí rasu vetřelců, a někdy předvede slušnou akční scénu. Digitální efekty občas skvělé, občas hrozné. Jak říkám, celková naivita to dost sráží - hlavně posledních patnáct - dvacet minut je pro mě absolutně nekoukatelných. Proboha. Já jsem četl celý 500ti stránkový omnibus AvP a ten lore nekazí, takže se mi fakt líbil (minimálně první polovina komiksu je fakt super). Vetřelec v AvP jen skáče, digitální čtyřnohá ostuda (to se spravilo až v Requiem), a mnohem hůř je na tom královna. Její majestátnost (z Aliens od Camerona) a nechutnost (z Ressurection), je zde proměněna v digitální dinosauří nemotorný hnus, ač její design zůstal zachován. Pružní predátoři jsou najednou absolutně obrnění týpci. Jak to že se líhne Chestburster hned po probuzení hostitele? Opravdu dá král predátorů svoje nejmilejší kopí nějaké holce co jim "jen" pomohla? Jak to že vetřelci existují už v roce 2004 (a podle filmu existovaly už v době starověkého Egypta!). Ach jo. Do hajzlu. Mrzí mě to. Není to temné, není to drsné, není to objektivně nějak napínavé, a hlavně chamtivost tvůrců dohnala dvě legendární série (Sci-fi Horror a akční Horror), k dobrodružnému blockbusteru! Paul je režijně schopný, ale - scénář je tak nepředstavitelně hrozný, že je to až k nepochopení. Za mě je tohle dobrý film, ale kvůli tomu do provedl této sérii si ho už tak neužívám. Za akční sekvence jsou to fakt silnější tři, a kdyby měl film aspoň hodinu a padesát pět minut a bylo by to hororové Rko, bylo by to minimálně na čtyři. Na štěstí Requiem to spravil ale tam se zase moc nepovedly ty akční sekvence. AvP 3 by mělo být s plusy dvojky, a s plusy jedničky, a bude to dokonalý film !!!!!!!!!!