Ratatouille (2007) odpad!

Nesmyslně přechválený film, jehož kvality jsou někde v odpadních kanálech. Víc nesympatické, směšné a nesmyslné to už snad ani být nemohlo. Pro mě je ten, kdo tomuto dá pět hvězd, čistý barbar. Horší postavy jsem dlouho neviděl. Pro mě nekoukatelné, dost možná nejvíce nadhodnocený film v dějinách lidstva. 0/10

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Těžce neinovativní díl, zbytečný a ujetý tím nudnějším způsobem, a po skvělém Dream Master působí jako výrazně slabší zábava. Potěšila ale Alice, která je super stejně jako v minulém díle. Tento film zachraňují scény, které alespoň vizuálně patří k těm nejlepším ze série - Danova smrt na motorce, vše s komiksy, tyhle scény jsou skvělé a jsou tam vidět nějaké nápady, bohužel scénář už potom nepokračoval s ničím takový, po zbytek stopáže. Celkově slabší díl, ale aspoň na těch 67% se to vytáhnout dá, protože co si budeme namlouvat, Noční Můra je ze všech těl dlouhých klasických slasher sériií pořád jedna z těch nejkvalitnějších.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Rozeberu všechny 3 filmy z této české trilogie - Tento, první je kvalitou mírně nad 80%. Máme tu několik příběhů: Až opadá listí z dubu, je solidní a fajn, v rámci filmu 5/5. Lakomá Barka je asi nejlepší z těchto takže 5*. Dále "Franta" má ode mě ta nějak 3,5*. Splněný sen je skvělý a tak si zaslouží 4*. Následně příběh "Fimfárum" je bezpochyby nejslabší z filmu, 2*. _____ Fimfárum 2 (2006) je neskutečnej shit, všechny příběhy zde uvedené, za moc nestojí. 1*. _______ Fimfárum: Do třetice všeho dobrého 3D - Třetí dávka příběhů, jich má logicky tři. První, o obrech z Moravy, je možná tím nejlepším ze série, má solidní atmosféru a je vážně skvělý 5*. Druhý o automobilech, je také hodně kvalitní 4*. Třetí je bohužel nejslabší, ale i tak se v něm najde dost super chvil 3,5*.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Pokud se nic nezmění, čtvrtý návrat Freddyho patří prozatím k vrcholu série. Chvíli velice vtipné, Freddy má skvělé hlášky, u jedné jsem to fakt nezvládl a vybuchl jsem smíchy. Scény jsou dobře natočené, atmosféra skvělá, závěr úžasný. Za zmínku stojí postavy - Kristen byla rozhodně nej postava, byla lepší než ve třetím díle, Kincaid a Joey, nic moc, lepší byly právě ve třetím a Alice, byla taky dost sympatická. Strašně kreativní film, neskutečně hravý, který se nebojí příjít se šílenými nápady atd. Začátek filmu epický. Smrti jsou nejkreativnější ze série, moje nejoblíbenější je s tím broukem. Takže finish - Naprosto skvělý film.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Třetí díl noční můry je přesně ten film, kterej by mohl bejt naprosto výbornej, ale pár věcí se tu příčí, a když na to koukneme pod drobnohledem, najde se těch chybek a komplikací trochu více. Jak si mám ale stěžovat když jsou ty smrti tak kreativní, ty snové sekvence tak dobře designované, že se nemůžu zlobit, vlastně i díky nápaditému scénáři.  Moc jsem filmu nevěřil, ale překonal první dva díly téměř ihned ze začátku. Vrátila se stará dobrá atmosféra, úžasné postavy, Nancy, i její táta. Musím říct že film kazí chvíle s kostlivcem, ale scény s Freddy-červem, jsou geniální. Kristen byla fajn postava sama o sobě, ostatní postavy byly také dobré, ale finální odhalení bylo ještě více super. Nápaditost úmrtí se vrátila, hlavně ty první dvě stály za to. Prostě pokračování jak má být.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Ačkoliv se pořád jedná o jeden ze slabších dílů, a kvalita pořádně klesla, stále si myslím že kritizování filmu: Freddyho pomsta, je nějak přepálené. Je to pořád skvělá podívaná, masky, efekty, super. Ačkoliv atmosféra slušná je, postavy až tak moc ne. Nejhorší je, že se vytratila nápaditost smrtí, první dvě smrti - Freddy někoho probodne, v realitě, rukavicí. Další smrti jsou jen masové sekání Freddyho do všech lidí na párty, a pak ještě někoho hodí na grill, prostě neoriginální. Ale pořád je to solidní film. Opravdu velmi slabé čtyři hvězdy. Freddyho pomsta funguje jako v pohodě horror, jako dobrý film, ale nefunguje jak noční můra. EDIT: Snižuji na silnější tři, jako horor to celkem funguje, ale nelíbily se mi postavy, herci nehrály příliš dobře, scénář taky moc nefunguje, spousta scén je k smíchu, sny téměř nejsou, málo temné atd...

Noční můra v Elm Street (1984)

Klasika zaslouženě, film má větší hloubku než každý jeden Pátek 13, nebo tomu podobné filmy, a je velice originální, jede si to svoje. Ačkoliv Friday the 13th je pořád divácky zábavnější sérií než pan Krueger, postavy a efekty fungují lépe právě tady. Originalita příběhu, který je z části podle skutečnosti, je slušná, stejnak jako úžasná atmosféra, kterou má takto silnou hlavně právě první díl. Nápaditost úmrtí, na kterých série dost staví, je jedinečná. Potěší i Johny Deep jako jeho první role, i masky Freddyho. Jeden z nejlepších dílů a vysoký nadprůměr. Žebříček dílů: 07, 04, 03, 01, 08, 02, 05, 06

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Prvky komiksů super, místy originální, ale převládají i klišé scény. Promrhaný potenciál filmového komiksů - Taktéž jeden z nejslabšch Spiderman filmů. S filmů je cítit nepříjemná pachuť, jak si ani něco hraje, a při tom nezvládl to, čím chtěl být - něčím novým. Animace dobrá. Například ale oba dva Lego příběhy, mi přišly i dost lepší než tento "paskvil". Akce je dost stereotypní, nezajímavá. Odhalení strýce blba je super, ale hlavní postava, Miles Morales je prostě loser , jeho kamarádka, ušla, Homles Spiderman je dobrej, ale nejlepší je ta Anime holčička, a Noir Spiderman. Peter Parker, je nevěrný své předloze prakticky vším. Hudba, nic moc. Fázování okey, ale Kingpin byl hodně špatný záporák. Navíc ten obří Goblin, to byla extrémní debilita. Strýc měl hodně špatný oblek, ostudu udělala i female verze Dr. Octopuse. Nu což, nechápu proč to všichni tak vychvalují.

Příšerky s.r.o. (2001) odpad!

Nemá smysl bádat nad tím, jestli je zdejší hodnocení myšleno sarkasticky, důležité je, se uklidnit, a přečíst si můj komentář, k pravděpodobně tomu nejhoršímu filmu, který spatřil světlo tohoto světa. Jestli se dají "postavy" tohoto filmu nějak charakterizovat, tak vám je představím jak to je popravdě. Hlavní postavou je vymletý dement s jedním okem, který má jedny z nejhorších hlášek, a budete si lámat hlavu nad každou jeho větou, jestli tohle měl být vtip, či ne. Druhá postava je namyšlený, v srdci vyměklí, hlupák jménem Sullivan. Ale nejhorší postava je bezesporu malá holčička Boo, která, když pomineme že se nebojí obřích nestvůr a nestyská se jí po rodičích, má kouzelnou moc, která dělá naše dvě hlavní postavy neschopné, chytit tří leté dítě. Příběh se zdá být zajímavý, vy se zamyslíte, a přijdete na to, že nedává ani trochu smysl. Hudba je bezkonkurenční shit, ostatně, to je i celý film, ale to je jedno. Plakáty objektivně, nezaujmou ani v nejmenším, a jen nám připomínají naše dvě ohyzdně napsané postavy. Jeden z největších problémů odpadu (Odmítám to nazívat filmem), je hlavně to, že nejlepší, a nejvíce sympatická postava, je hlavní záporák, který, vinou toho že film není originální, a je to film pro děti, nikdy nemůže zvítězit. Já mu fandil celý film, musím pochválit jeho design. Tent plus ale sráží další mínus - Filmy je asi taková komedie, jako Shindlerův seznam. Brečel jsem trapností u všeho, co mělo být vtipné. Nic, tu není vtipné. Tento podvratný snímek, který přirovnávám k hnisu v odpadní rouře, vytvořil nový žánr filmů - Trapnovtipná antikomedie. Kdybych tento film měl jíst, nepřekvapilo by mě, kdybych pozřel raději chcíplou krysu. Mike, jakožto nejotravnější postava filmu, vyhrál mojí cenu: Dement roku. Zdá se že film, ovládl nostalgiským virem zdejší uživatele, kteří dávají filmu nezaslouženě absurdní hodnocení, s prominutím, ani 2 hdězdy si to nezaslouží.____ Takže, moje hodnocení? - 0/5, 0/10, a 2%. Slovní hodnocení: Stručně řeknu, režisér jen tak šel k řece, kde scénáč vyvrhl polochcíplí bobr. Režisér to přečetl, usoudil že je to pořád moc geniální scénář, tak ho ještě více zkazil. Zaplatil pár učitelům ve školce pařezem, a pověřil je prací, nebo spíše zhanobením, na filmu. A dopadlo to jako -4000 IQ film. GRATULACE