Aquaman (2018)

Solidní výprava, bílé brnění těch kdovíco vojáku jako z hračkárny / efekty někdy naprosto famózní - někdy si říkáte jestli takhle strašné efekty mysleli vážně. 6,5/10 a ani o kus víc! BTW: charakter Aquamana byl děsběs :)

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Hudba, efekty a akce jsou velmi vydařené a moc pěkné se na to kouká / ovšem film celkové je natahovaný tak dementním způsobem... Je to nehorázná sračka prostě :/

Osvícení (1980)

(V mém deníčku mám značně velmi obsáhlejší spoilerový názor). Naprosto úžasný. I přesto že je film hodně pomalý, a bez přehánění, mi připadalo že má čtyři hodiny, tak mě to hodně bavilo a nenudil jsem se. Jedna z nejlepších věcí na tomhle celém je kamera a hudební doprovod - Choreografie scén je jedna z naprosto nejlepších co jsem kdy viděl, a je vidět že si s tím tvůrci daly velkou práci. A soundrack je vždy úžasný - například ten hlavní, který hraje nazačátku. Vizuálně a audiovizuálně je to tedy perfektní. Přiznávám že Shelley Duvall nehrála zrovna výborně, ale pak jsem si na ní nějak zvykl, kdo byl ale výborný tak byl herec Dannyho a Jack Nicholson jako Jack Torrance. Taktéž konec na mě hodně zapůsobil -SPOILER- protože mi přišel lepší než v knize, kde hotel vybouchne i s Jackem. Tady bylo to že Jack jednuduše umrznul, a bylo to super. -KONEC´SPOILERU- No, vážně nemám snad nic co bych vytknul - detailní a skvělá záležitost, a já jako někdo kdo se u filmu opravdy málokdy bojí, jsem byl hodně potěšen, protože alespoň u nějakých scén jsem klidný nezůstal))))))))). 10/10

Chuckyho kult (2017)

Čtvrtý nejlepší díl. Popravdě jsem čekal tu nejhorší podívanou, v rámci Chuckyho, protože horrory v psychiatrické léčebně moc nemusím, ale proboha, co tohle bylo! A jak mě to sakra překvapilo! Chuckyho desing není nic světoborného, ale rozhodně lepší než ten desing bez jizev ze šestky. Duplikovaný Chucky se mi ze začátku moc nezdál, ale všechny scény s těma třema byly skvělé a hrozně zábavné. Ale celý průběh filmu sliboval na konci mnohem věčí bombu, než tu kterou jsme doopravdy dostali. Don Mancini snad zvládne ukočírovat to, co začal na konci filmu, a jsem strašně zvědavý, co nám přinese další pokračování, protože Remake, nenavazuje. Andy i Nica byly super, scénář taky. Jen atmosféra nebyla tak silná. Milovníci gore scén tu budou jako v nebi, jelikož tento díl je nejbrutálnější ze všech, trochu už hodně přes čáru. Vizuály skvělé, ale Chucky působil stejně jako v Curse, trošku trhaně. Směšné že efekty Chucky v předchozím dílech 1-5 vypadali o hodně lépe než tyto dvě pokračování. Jinak velká spokojenost, začátek filmu je jeden z nejlepších začátků Chuckyho filmů Ever.

Chucky (2021) (seriál)

Neuvěřitelně moc se těším, a mám spoustu požadavků. Hlavně ať nezkazí Chuckyho model.

Nová noční můra (1994)

Moje očekávání byly vysoké a potěšilo mě, když se naplnily do jednoho. Vrátil se horror, který zmizel už asi pět dílů nazpátek. A po naprosto příšerné šestce, dobré pětce, úžasné čtyřce atd. je tohle znatelně děsivější díl. Je to pro mě fakt nejlepší film s Freddy Kruegerem. Do remaku se nechci ani pouštět (nakonec byl v poho), protože tuším že ti dopadne jako s remakem pátku. Freddy má v tomto díle perfektní design, rozhodně nejlepší ze série. Film je navíc hodně psycho.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Ten vůbec nejhorší celovečerní film s Freddy Kruegerem, s tím nejvíce mdlým zpracováním. Dokonce mi to svou brakovostí připomnělo nějaké díly pátku 13, konkrétně devítku a Xko. Zlatý pátý díl, i když nebyl nic extra, furt o několik tříd lepší než tohle svinstvo. Film zachraňují Flashbacky a originální úmrtí, ale kamera a HLAVNĚ střih, jsou naprosto katastrofální. Postavy jsou děsný. Nějaký scény k smíchu. Závěr neuvěřitelně špatný. Už nikdy víc!

Zelená míle (1999)

Každé procento co to dostane je zcela zasloužené, nemusím nic dodávat.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Série Jeepers Creepers je pro mě definicí toho proč sleduji horrorové filmy, jednička byla hodně dobrý film, ale ta dvojka.. Zdejší hodnocení nechápu - a věřte mi že jsem dlouho pročítal komentáře abych zjistil, co má film objektivně za mínusy? Herci mi přišly hodně, hodně uvěřitelní, efekty, nápaditost... Prostě úžasný film. Scénář v pohodě, nějaké postavy sympatické, prostředí perfektní, úvodní scéna se strašákem se řadí k nejlepších hororovým scénám co jsem kdy viděl, Creeper vypadá parádně. Praktické efekty na jedničku, a celé je to slušně řemeslně zvládnuté, s pořádnou akcí, černohumorné, perfektně natočené, se skvělou hudbou. Kdo čeká gore asi bude zklamán, ale tak, série JC nikdy nebyla nijak zvlášť brutální. Mě je tohle ale upřímně jedno, bavil jsem se maximálně dobře, a jde o opravdu kvalitní horor se vším všudy. A atmosféra by se dala krájet. Hned vedle Dead End, Freddy vs Jason, Wrong Turn, Final Destination 2, TCM atd., jeden z vrcholů roku 2003.  EDIT: Po druhém shlédnutí pořád absolutní spokojenost. Jen škoda že to není vážnější.

Ratatouille (2007) odpad!

Nesmyslně přechválený film, jehož kvality jsou někde v odpadních kanálech. Víc nesympatické, směšné a nesmyslné to už snad ani být nemohlo. Pro mě je ten, kdo tomuto dá pět hvězd, čistý barbar. Horší postavy jsem dlouho neviděl. Pro mě nekoukatelné, dost možná nejvíce nadhodnocený film v dějinách lidstva. 0/10